Історія Терра Банку, з якого спільники голови НБУ Кирила Шевченка і він сам у 2010-2014 вивели сукупно понад 6 мільярдів гривень, сповнена дивовижних подій, багато з яких відбувалося не просто вперше в історії України, а єдиний раз.
Важливий дисклеймер. Якщо ви чи ваші знайомі, чи ваші батьки, чи ваші діти є вкладниками Кристалбанку, я дуже рекомендую дочитати до кінця та зробити висновки. Усім вкладникам Терра Банку, яких кинули на гроші, теж дуже корисно дізнатись, що сталося з їхніми грошима.
Зважаючи на все, голова НБУ Кирило Шевченко та його впливові друзі регіонали, з якими Шевченко вигравав вкладників Терра Банку, – дуже особливі люди. Тому що особисто для них закони України працюють взагалі не так, як для всіх інших, включаючи навіть дуже авторитетних людей. Влаштовуйтесь зручніше, а я поки що розповім передісторію для тих, хто пропустив або забув.
У 2010 році Кирило Шевченко та його бізнес-партнер Вадим Копилов купують Терра Банк. Свою частку Копилов, заступника міністра фінансів в уряді свого друга Азарова, записує на свою дружину Марину Ленинг.
Вадим Копилов та голова Адміністрації Президента Януковича під час Революції Гідності Андрій Клюєв
У 2012 році Шевченко та Копилов «продають» банк ще одному регіоналу Руслану Циплакову, другу та нукеру Віктора Януковича-молодшенького. Лапки тут тому, що продаж фіктивний, бо Циплаков платить Шевченку та Копилову грошима, які раніше Шевченко та Копилов вкрали та вивели на Циплакова. Тобто це не продаж, це легалізація краденого та перенесення відповідальності за майбутнє Терри з Шевченком на Циплакова.
Циплаков (праворуч) та Віктор Янукович молодший
Тим не менш, за документами у 2012 році Циплаков стає власником банку, і Кирило Шевченко стверджує, що з 2012 року він не має жодної влади у банку. Що, звісно, нахабна брехня, яку чудово розкриває той факт, що схеми з виведення 40 000 000 доларів (320 000 000 гривень за тим курсом) Шевченко організовує з Циплаковим у 2011, ще коли Шевченко та Копилов володіли банком. Циплаков – не покупець із боку, він член банди просто зі специфічним функціоналом та гарним дахом у вигляді Віті-Віті Януковича.
Наприкінці 2013 року Циплаков на тлі Майдану вже займається не питаннями банків, а тупо налити все, що має і до чого він може дотягнутися, закуповує зброю для роздачі бандитам і сміттям і готується смикати з країни. Банк йому не потрібен і Циплаков «продає» банк Клименко. Знову ж таки продає в лапках, бо купує банк Клименко за такою ж схемою, як його купив і Циплаков. Причому на цей раз про таку схему говорить в інтерв’ю САМ ШЕВЧЕНКО. Цитата:
«Банк був куплений у пана Циплакова за гроші його вкладників. Сенс там був дуже простий – збираємо гроші у всіх та видаємо їх на свої компанії. І все”.
Проте за документами взимку 2013-2014 років Сергій Клименко стає власником Терра Банку. Проте майже одразу після отримання контролю над Террою Клименко змушений був призначити Кирила Шевченка президентом Терра Банку. Кирило Шевченко каже, що посада президента номінальна та представницька, окей, повіримо йому. Це не важливо.
Тому що ще до призначення Кирила Шевченка президентом Терри, головою правління Терри (тобто найголовнішою людиною у банку) стає Олег Савощенко. Савощенко був людиною Копилова та Шевченка. Вони привели його до Терра Банку у 2010, і він сидів у Кредитному комітеті Терри, контролюючи виведення грошей увесь той час, коли номінально Кирило Шевченко був не при владі. Після того, як пограбована навиліт Терра впаде, Кирило Шевченко відіпрає Савощенка від звинувачень (його підписи на всіх документах щодо виведення грошей з банку) та влаштує до себе в Укргазбанк. А дружину Олега Савощенка Тамару зробить заступник голови правління Укргазбанку.
Що змусило регіонала Клименка, який одержав банк від регіонала Циплакова, фактично віддати його Кирилові Шевченку в управління? Справа в тому, що Кирило Шевченко від імені себе і Копилова, а також деяких інших людей, висунув Клименко ультиматум – або Клименко робить те, що скажуть, або Шевченко та Копилов заберуть свої гроші з Терри.
Пряма мова Клименка:
«Я знав Шевченка не перший рік, тож запропонував йому компромісний варіант. Він залишається в банку, отримує посаду президента з 31 березня 2014 по 31 березня 2015 року і компенсацію у розмірі 10 млн дол. 4 млн дол., або 50% акцій банку».
«Натомість цього графіка він зажадав блокуючий пакет акцій, а також закріпити за ним посаду голови правління на час виведення коштів. У підсумку в наглядовій раді залишився представник Кирила Шевченка, хоча він навіть не був акціонером, але блокуючий пакет запропонували мені з ним на пару».
Чи маємо ми беззастережно вірити Клименку? Звичайно, ні. Давайте вірити фактам.
Справжнім господарем речі є той, хто може її знищити, – навчав Пауль Муаддіб. Судячи з заяв Клименка, Шевченко з подільниками шантажували Клименка обваленням банку, тому що в Террі виявилася така кількість грошей, що їх виведення критично впливало на стійкість банку. Наявність своїх грошей та грошей Копилова у Террі не заперечує і сам Кирило Шевченко.
Як так вийшло, що абсолютно лівий та сторонній Кирилу Шевченку бандит Циплаков вивів усі гроші з Терри, а грошей Шевченка та Копилова не торкнувся, Кирило Шевченко нам не пояснює. Циплаков – людина честі, напевно, був, а те, що озброював “мусорів”, які розстрілювали протестувальників, ну так це, напевно, лунарний Циплаков був. А з Шевченком домовлявся і бабки пиляв солярний.
Коротше, Шевченко та Савощенко під прикриттям переговорів все одно виводили бабки із Терри, і Сергій Клименко був змушений звільнити обох 11 липня 2014 року.
Відразу після цього сталося те, чим Шевченко лякав Клименко.
Терра впала.
Вже 22 серпня 2014 року дирекція Фонду гарантування вкладів фізосіб ввела до Терра Банку тимчасову адміністрацію. 22 грудня 2014 року Терра Банк остаточно ліквідують та відбирають ліцензію. Терра Банк перестає існувати, і, начебто, це кінець історії.
Але ні. Адже ми пам’ятаємо, що банк обрушили не просто так, а щоби забрати гроші у Клименка. Ми пам’ятаємо, що там усе ще є активи Шевченка та Копилова і просто так їх ніхто нікому віддавати не збирається.
Той самий Фонд гарантування, який так допоміг Кирилу Шевченку показати Сергію Клименку свою владу і ввів до банку тимчасову адміністрацію (про це в наступному посту), раптово ухвалює епохальне рішення. У той же день, коли було проведено ліквідацію Терра Банку, Фонд гарантування приймає таке рішення. Створюється новий синтетичний або, як його називають перехідний банк Кристалбанк. Цитата:
«На виконання плану врегулювання неплатоспроможного банку ПАТ “ТЕРРА БАНК” Фондом гарантування вкладів фізичних осіб було створено перехідний банк – ПАТ “ПЕРЕХІДНИЙ БАНК “КРИСТАЛБАНК” (код ЄДРПОУ 39544699). Перехідний банк було створено з метою передачі йому частини активів та зобов’язань неплатоспроможного ПАТ “ТЕРРА БАНК” та продажу його інвестору».
Тобто найсмачніші шматки знищеної Терри Фонд гарантування перекидає на Кристалбанк. Робиться це типу за “планом врегулювання неплатоспроможного банку” та з метою подальшого продажу інвестору.
Це був ПЕРШИЙ та ЄДИНИЙ РАЗ в історії України, коли така процедура була проведена з банком. Я серйозно, я не знаю більше жодної історії створення синтетичного банку. Чим була така особлива Терра, що провели таку процедуру?
Ну, звичайно ж, Терра була особливою Кирилом Шевченком та Вадимом Копиловим, що зрозуміло з подальших подій.
До 2015 року банк за рахунок Фонду гарантування (тобто за наш з вами рахунок) підшаманюють, упорядковують, він перестає бути перехідним і отримує повноцінну банківську ліцензію. Далі його передають “інвестору”. Лапки тут тому, що це не інвестор у загальноприйнятому розумінні слова інвестор, а інвестор процесу обвалення Терри та створення з її смачних шматків Кристалбанку.
Власником новоствореного Кристалбанку… Марина Ленинг. Так, та сама дружина Копилова, яка номінально володіла Террою у 2010-2012 і була головою Наглядової ради Тери. Сам Копилов, оскільки Азаров уже втік до Росії, і шансів на політичну кар’єру все одно немає, відкрито стає головою Наглядової ради Кристалбанку.
Можемо не вірити Клименку, але факти дуже промовисті.
Підсумки підведемо
Щоб там не говорив Кирило Шевченко, з 2010 року І ПО СЬОГОДНІЙ ЧАС контроль над Терра Банком (тепер уже у вигляді Крісталбанку) зберігала одна й та сама організована злочинна група. Як за допомогою участі в капіталі, так і за допомогою розміщення лояльних собі людей на посаді в банку. Щойно «новий власник» Клименко спробував грати не за запропонованими йому шевченківською ОЗУ правилами, Терра Банк обнулили та вивели з ринку. А з його залишків тут же створили новий банк, який знову ж таки залишився під контролем тієї самої шевченківської ОЗУ.
Що це означає?
Що за кожну гривню із 6 мільярдів гривень вкладників та платників податків, виведених із Терра Банку з 2010 року, так чи інакше несе відповідальність голова Національного Банку Кирило Шевченко.
Та й найголовніше. Звертаюсь до вкладників Кристалбанку. Справа ваша, але власники вашої шараги попередній свій банк разом із вкладниками обвалили, не замислюючись, щоб зберегти над ним контроль та врятувати особисто свої бабки. Ні на що не натякаю, але у Марини Ленинг тепер уже не 100% Кристалбанку, тепер 50% у голови Правління Кристалбанку та його дружини. Якщо раптом що, ви вже можете уявити, як діятимуть ці люди. Слава Богу, тепер рішення про виведення з ринку прийматиме вже Кирило Євгенович як голова НБУ.
Робіть висновки.
Усім, хто порадить звертатися з цією інформацією до органів, нагадую, що справи по Террі відкриті у всіх органах нашої країни – ГБР, СБУ, МВС (які забрали справу у НАБУ). Наглядає за цими справами ОГПУ, де сидить стара подруга Шевченка – пані Венедиктова. Висновки знов-таки робіть самі.
З вами був Антон Швець та Демократична Сокира, ставте лайки, робіть ріпости та відправляйте це пост своїм знайомим, які тримають свої гроші у Кристалбанку.