Site icon В Україні

Сівалки – історія, типи, запчастини та компоненти, застосування, плюси та мінуси

Коли справа доходить до посіву насіння, більшість фермерів покладаються на сівалки. Це тому, що сівалка для трави набагато ефективніша, ніж розкидання насіння вручну. Вони економлять час, гроші та підвищують врожайність.

Перш ніж інвестувати в сівалку для трави для засадження поля, важливо точно зрозуміти, що таке сівалка для трави та коли її використовувати. Нижче ми повністю розглянемо цю тему, щоб ви могли знайти сівалку для трави, яка підходить для вашої ферми.

Що таке сівалки

Простіше кажучи, сівалки або сівалки — це механічні пристрої, які висівають насіння. Вони роблять це, розміщуючи та закопуючи насіння на певну глибину, що відповідає типу насіння.

Існує кілька типів сівалок, але всі вони виконують однакові цілі.

Сівалки забезпечують рівномірний розподіл насіння при мінімізації відходів. Це позбавляє фермерів від непосильної роботи, пов’язаної з засіванням полів вручну. Це також гарантує, що вони не втратять насіння птахам та іншим тваринам.

До появи сівалок, коли фермери підкидали насіння вручну, десь чотири-п’ять насінин успішно проростали з кожних двадцяти-тридцяти кинутих. Така кількість відходів далека від ідеальної, особливо в сучасному світі, коли вартість насіння трави легко виходить з-під контролю.

Розміщення насіння на правильній глибині в упорядкованому ряду робить пророщування насіння ефективним процесом, а трава, швидше за все, буде рости рівномірно. Фермерам не потрібно турбуватися про нерівні ділянки, де насіння не проростає так, як повинно. Натомість вони отримують повне покриття великих смуг землі.

Крім того, сівалка для трави, як правило, проста у використанні. Фермери просто прикріплюють їх до задньої частини трактора і їздять по полях. Потрібно надзвичайно мало робочої сили.

Сівалки забезпечують контроль та ефективність. Вони роблять важку роботу у сільському господарстві набагато менш трудомісткою. Ось чому сівалки в тій чи іншій формі використовувалися з давніх часів.

Історія сівалки трави

Звичайно, стародавні люди не використовували механічні сівалки, які ми використовуємо сьогодні. У них не було ні електромоторів, ні газових тракторів, які б допомагали працювати. Однак вони використовували інструменти для сівалки насіння, які досягали тих самих цілей, що й сучасне сільськогосподарське обладнання.

Антропологи виявили, що стародавні вавилоняни використовували палиці для дриблінгу або підсадки ще в 1400 році до нашої ери. Це були палиці, зрізані так, що насіння стікало з їхніх стрижнів і падало на землю, коли фермери проходили полями. Потім фермер ступнею покривав кожне насіння брудом.

По правді кажучи, саджанці, подібні до вавілонян, імовірно були присутні в сільськогосподарських громадах по всьому світу навіть до 1400 року до нашої ери. Фермерам не знадобилося б багато, щоб їх винайти, і вони зробили б вирощування сільськогосподарських культур набагато ефективнішим. Отже, цілком зрозуміло, що вавилоняни не були першими, хто винайшов саджанці.

У 2 столітті до н.е. також є докази того, що китайські аграрії використовували ранні сівалки. Їхні ключки були більш досконалими, ніж вавилонські ключки. Їхні сівалки були прикріплені до візка, який приводив бик, і подбали про посадку та покриття кожної насінини, не використовуючи ногу фермера.

Незважаючи на раннє використання сівалок у деяких частинах світу, європейці підхопили цю ідею лише в 1700-х роках. У 1701 році Джетро Туллу приписують створення однієї з перших сучасних сівалок для трави.

Його кінний бур використовував обертовий циліндр з канавками. Над циліндром знаходився бункер для насіння. Насіння текло в циліндр, вниз по борозенках і в маленькі воронки.

У передній частині сівалки був плуг, який нарізав борозни. Насіння з воронок потрапляло в борозни, коли кінь тягнув плуг вперед. За плугом стояла борона, яка виштовхувала ґрунт поверх насіння.

Як ви побачите, сучасні сівалки не дуже відрізняються від оригінальної конструкції Tull. Однак вони використовують переваги кількох сучасних технологій, які роблять процес ефективнішим.

Запчастини до сівалки

Хоча існує кілька різних типів сівалок для трави, більшість із них мають однакові загальні компоненти. Розуміння цих частин допоможе вам прийняти найкращі рішення щодо того, яке обладнання для сівалки найкраще підійде для вашої ферми. Якщо вам потрібно придбати запчастини для сівалок, наприклад запчастини до сівалок Gaspardo. Ви можете їх придбати в інтернет-магазині запчастин сільгосптехніки Bas.ua.

Всі ці запчастини пропонує інтернет-магазин запчастин Bas.ua.

Стандартні сівалки

Стандартні сівалки або коробчасті сівалки працюють за допомогою сили тяжіння. Ці звичайні сівалки зазвичай розміщують насіння в рядах на відстані від шести до восьми дюймів один від одного.

Пара дисків під назвою «V-сошники» розрізає ґрунт, утворюючи неглибоку траншею або опорос. Коли сівалка рухається вперед, бункер повертається, дозволяючи насінню падати в насіннєві трубки, а потім у опорос. Прикочувальні колеса слідують за машиною, злегка ущільнюючи ґрунт над щойно висипаним насінням.

Незважаючи на те, що коробчасті сівалки були звичайними, традиційно не вважалися найкращим варіантом для посіву трав на великих площах. Це тому, що вони були повільнішими за пневматичні сівалки, про які ми поговоримо нижче.

Однак сучасні коробчасті сівалки можуть конкурувати з сучасними пневматичними сівалками, і все більше фермерів використовують їх для посіву трав і осінніх покривних культур. Ці новіші коробчасті сівалки пропонують більші бункери та швидшу роботу.

Загалом стандартні сівалки найкраще підходять для посіву невеликих пасовищ або посіву зернових культур, таких як зерно, овес і жито.

плюси

мінуси

Коли використовувати

Використовуйте ящикові сівалки для посіву обробленого ґрунту на невеликих пасовищах або для посіву зернових культур, таких як овес і жито.

Сівалки No-Till

Сівалки No-till у багатьох відношеннях схожі на коробчасті сівалки або сівалки. Вони розміщують насіння рядами, як сівалки, і покладаються на V-подібні сошники, щоб вирити борозну в ґрунті. Однак, на відміну від стандартних сівалок, сівалки No-till не потребують обробленого ґрунту для роботи.

Натомість фермери можуть скошувати ділянку перед тим, як запускати сівалку No-Till, що значно полегшує посів.

Сівалки No-till мають прямий диск або сошник, який прорізає посівне ложе. «V-подібні сошники» слідують за сошником, щоб прорізати борозну. Потім насіння падає з бункера через насіннєві трубки в підготовлений ґрунт, як і в стандартній сівалки.

Оскільки їм доводиться прорізати непідготовлений ґрунт, сівалки No-till зазвичай набагато важчі за стандартні ящикові сівалки. Це означає, що фермерам потрібно більше кінських сил, щоб тягнути їх.

Однак вони мають ряд важливих переваг. Окрім того, що процес посадки майже одноетапний, вони також не завдають шкоди структурі ґрунту так сильно, як це роблять сівалки для обробки землі та стандартні сівалки. З цієї причини вони є кращими для збереження ґрунту.

На жаль, сівалки без обробітку можуть ускладнити контроль глибини посіву, особливо коли ви працюєте з дрібним насінням. Їх важкий характер означає, що іноді вони надто глибоко зрізають, і фермерам може бути складно проростити насіння.

плюси

мінуси

Коли використовувати

Сівалки No-till працюють у більшості ситуацій, якщо у фермера є достатньо великий трактор, щоб використовувати його. Однак контролювати глибину посіву менших типів насіння може бути складніше. Стандартна сівалка була б кращим вибором для цих випадків.

Пневматичні сівалки

Пневматичні сівалки — це великі сівалки, які використовують гідравлічний вентилятор і його тиск повітря, щоб видувати насіння в ґрунт. Вони працюють так:

  1. Гідравлічний вентилятор вдуває повітря в повітряну коробку, створюючи тиск.
  2. Повітря під тиском рухається з повітряної коробки в серію насіннєвих трубок.
  3. Бункер дозує насіння в з’єднані кришки. Ковпачки з’єднуються з насіннєвими трубками.
  4. Повітря під тиском у насіннєпроводах штовхає насіння в панель інструментів у задній частині сівалки.
  5. Коли сівалка рухається вперед, дисковий сошник прорізає траншею.
  6. Насіння видувається з інструментальної панелі в траншею. Потім міцна ніжка штовхає насіння вниз.
  7. Нарешті, закриваюче колесо накидає бруд на спресоване насіння.

Пневматичні сівалки ідеально підходять для швидкого покриття великих земельних ділянок. Вони прості у використанні та мають дуже мало рухомих частин. Поки є тиск повітря, вони працюватимуть.

Однак вони не найточніші. Видування насіння повітрям означає, що розміщення насіння не завжди ідеальне. Крім того, пневматичні сівалки працюють лише з дрібним круглим насінням. Якщо насіння занадто велике, повітряна трубка буде закупорена.

Як правило, повітряні сівалки найкраще підходять для великих ферм, де фермери висаджують дрібні види насіння на великих площах. Для точної посадки вони не найкращий інструмент.

плюси

мінуси

Коли використовувати

Використовуйте повітряну сівалку, якщо у вас є великий простір, який ви хочете швидко покрити дрібним насінням. Для більшого насіння або більш точного посіву краще підійде інший тип сівалки.

Універсальні сівалки

Універсальні сівалки можуть підготувати посівне ложе, посадити та культивувати одним рухом. Ціль цих машин зазвичай полягає в економії часу та палива, але вони, як правило, невеликі. У результаті фермери, як правило, віддають перевагу їм для лісистих місцевостей або садять невеликі ділянки для їжі. Вони не такі хороші для посадки великих смуг трави.

Тим не менш, вони мають свої переваги. Машини «все в одному» зазвичай постачаються з кількома насіннєвими ящиками, які фермер може замінити. Ви можете використовувати їх, щоб одного дня посадити бобові, а наступного – місцеві трави.

Грунторозпушувачі також зазвичай налаштовуються, тому фермери можуть змінювати кут нахилу та регулювати глибину риття борозни. Таким чином фермери можуть зберегти більшу частину структури ґрунту, залежно від того, що вони висаджують.

плюси

мінуси

Коли використовувати

Універсальні пристрої зазвичай не ідеальні для посадки трав, якщо тільки ви не сподіваєтеся зробити це лише на невеликій території. В іншому випадку вони найкраще підходять для невеликих харчових ділянок.

Питання що часто задаються

Інвестування в сівалку для трави пов’язане з багатьма запитаннями. Нижче ми відповімо на деякі з найпоширеніших.

Для чого використовується сівалка?

Сівалки висівають насіння на точну глибину та з дозованою нормою. Альтернативою для фермерів є посипання насіння вручну, що є не дуже ефективним і призводить до відходів.

Які переваги використання сівалки?

Сівалки допомагають фермерам розподіляти насіння рівномірно та на правильну глибину без зайвої праці. Це економить час і кошти, одночасно покращуючи загальну врожайність.

Що таке саджальні машини?

Садильними машинами зазвичай називають пристрої, які готують ґрунт, висаджують насіння та закривають їх за один прохід.

Яка різниця між сівалкою та сівалкою?

Багато хто використовує терміни сівалка та сівалка як синоніми. Однак часто термін «сівалка» відноситься до більшої машини, яка використовується на промислових фермах. Звичайно, сівалки «все в одному» є винятком, оскільки вони зазвичай стосуються менших пристроїв, які фермери використовують у лісистій місцевості або на невеликих фермах.

Заключні думки

Трав’яні сівалки – найкращі пристрої для ефективної посадки великої земельної ділянки. Вони бувають багатьох типів, включаючи стандартні сівалки, сівалки без обробки, повітряні сівалки тощо. Визначення того, який тип найкраще підійде для вашої ферми, залежатиме від типу культури, яку ви садите, і від того, скільки землі вам потрібно покрити.

Exit mobile version