Свіжі новини:

За якими параметрами слід обирати слухові пристрої?

Слухопротезування — це спеціалізована галузь медицини, яка займається відновленням слуху у осіб з порушеннями слухової функції. В сучасному світі багато виробників медичної техніки пропонують широкий асортимент слухових апаратів, що дозволяють користувачам не лише чіткіше чути звуки навколишнього середовища, а й комфортно інтегруватися у сучасний цифровий світ з його технологічними новинками, при цьому зберігаючи естетику і непомітність використання. Підібрати слуховий апарат — не така проста справа, як здається, адже важливо врахувати не тільки ступінь втрати слуху, але й індивідуальні особливості сприйняття звуків кожною людиною, їхній спосіб життя та естетичні переваги. Головні рекомендації по вибору слухових апаратів мають надаватися лікарем, а використання таких пристроїв дозволено лише за медичними показаннями.

Чому вибір апарата для посилення звуку починається із співбесіди?

Перший крок у виборі корегувального слухового пристрою завжди розпочинається з візиту до оториноларинголога, якого також називають лором. Під час консультації лікар намагається детально зрозуміти спосіб життя пацієнта, а також виявити моменти, коли пацієнт відчуває найбільший дискомфорт, пов’язаний зі слухом, та з’ясувати, які саме звуки важко розрізняються (розмова чи поточні шуми тощо). Це дозволяє оцінити, які саме опції потрібні людині для її повсякденного життя. Докладно обговорюються попередні захворювання слухового проходу та супутні патології, що можуть впливати на втрату слуху. У процесі бесіди лікар знайомить зі всіма нюансами використання слухового апарату та оцінює готовність пацієнта до слухопротезування.

Слуховий апарат: вибрати модель на основі професійної діагностики

Процес діагностики слуху є основним етапом у виявленні та корекції слухових порушень. Після первинного огляду і збору анамнезу пацієнту призначається апаратна діагностика, результати якої надають об’єктивну оцінку стану органів слуху. Для цього використовуються кілька видів тестів:

Читайте також:  "Мед мебель"- медицинская мебель и оборудование для клиник и медицинских учреждений

AD_4nXdIevBDfohE18kfwM4QmYm7Mj0ba0FkB-oSLb4PlOplRQC7YDjHBfGWkJTogifLR9K9RB8OPSc3t-AAMNkiHJXV6ZGW1OzFjifOcp1MZes-FmeVOihEag1OfxEw_8cJSkXGf4EnWTRTzG36kpHN1bjDyo4?key=REOLGhKcgytFNspadkG43A

  • Перевірка порогу слуху — визначає найменший рівень звуку, який пацієнт здатен почути. Цей тест допомагає з’ясувати, наскільки знижений слух.
  • Перевірка порогу дискомфорту (UCL) – встановлює найвищий рівень звуку, який пацієнт може терпіти без відчуття дискомфорту, що важливо для налаштування слухового апарату.
  • Аудіометрія — має два основних види – мовна та тонова. Тонова аудіометрія перевіряє здатність чути різні частоти звуків. Мовна аудіометрія вимагає від пацієнта розпізнавання та повторення слів або фраз, які виголошує аудіолог через спеціальне обладнання. Цей метод дозволяє оцінити, як людина сприймає та розуміє мову у звичайних та шумових умовах, що дуже важливо для соціальної адаптації особи.

AD_4nXeCNNCuzMmgA1WHwo9U0OGaVH4jl-FWi1ZKRbM7bC6g9URmTGD4LmdQ-KGRPvOqyHJcyr203n12l2tH18oLItYlbW2scfttc5KpNbRnUDm3acX2OBm668LCwQ7qMxExivLDYAZ-6xWANkDmwBpd2EsBR_Go?key=REOLGhKcgytFNspadkG43A

Хто допоможе купити слуховий апарат?

Під час вибору слухового апарату з пацієнтом працює лікар сурдолог або слухопротезист. Фахівець особливу увагу приділяє не лише медичному стану людини, але й її персональним перевагам. Лікар пропонує кілька моделей слухових апаратів, що відповідають різним ціновим категоріям — від економ до преміум класу, забезпечуючи можливість вибору найбільш комфортного варіанту. Під час примірки кожного пристрою пацієнт має змогу оцінити, як апарат компенсує звук, наскільки природне та приємне прослуховування він забезпечує, та вибрати найзручніший варіант, після чого слухопротезист проводить налаштування пристрою в декілька етапів.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: