Свіжі новини:

17 млн доларів “відкату” на закупівлі застарілого списаного хламу для артилерії

Останні декілька днів, інформаційне поле України підірвала новина про те що Міністерство оборони хоче закупити 26 артилерійських гармат “Дана” ціною 1 млн 550 тис. доларів за одиницю.

Генерал-лейтенант Збройних сил України, Народний депутат України 9-го скликання, Михайло Забродський:

ВАЖКО ОБҐРУНТУВАТИ ЗАКУПІВЛЮ В ЧЕХІЇ ЗАСТАРІЛОЇ АРТСИСТЕМИ, КОЛИ УКРАЇНА МАЄ ВІТЧИЗНЯНУ НОВІТНЮ САУ “БОГДАНА”

Журналіст Юрій Бутусов:

“Пояснити закупівлю чеських гаубиць “Дана” чим-небудь крім корупції я не можу-адже ці гаубиці ЗСУ абсолютно не потрібні”

Понавилазило мільйон диванних експертів, які починають розказувати про доцільність або недоцільність цієї закупівлі. Особливо тішить, що блогери влади терміново перекваліфікувались в артилеристів, і починають розказувати про переваги системи “Дана”, і що необхідно терміново їх закупити.

Але головне в цьому не це. Як вказали Забродський і Бутусов в своїх публікаціях, ця оборудка має на меті не закупівлю артилерійских систем, а примітивну крадіжку коштів з державного бюджету.

Такий собі зам. міністра Миронюк, креатура Єрмака, придумав через посередництво такого собі Геннадія Цибуляка, відомого в вузьких кругах корупційного посередника, геніальну схему як отримати 17 млн доларів відкату.

Однак, проблема не тільки в крадіжці 17 млн доларів з нашого бідного оборонного бюджету. Проблема в тому, що це, нажаль, ні на йоту не підвищить нашу спроможність протистояти Росії. Такі системи як “Дана” використовуються для контрбатарейної боротьби з росіянами, і у нас дійсно дефіцит таких артилерійських систем.

Але відповідно до ТТХ “Дани”, дальність стрільби складає 18-20 км, а це не дозволяє їй вести контрбатарейну боротьбу з російськими системами з дальністю стрільби 25-28 км.

Саме тому ця оборудка не являє собою нічого, крім бажання вкрасти гроші.

Шановні Таран, Миронюк. Робіть хоч що-небудь корисне для армії. Вийдіть на Сербію і купіть 155 міліметрову САУ “Олександра”, з дальністю стрільби до 30 км. Пан Цибуляк точно може організувати цю оборудку. По аналогічній ціні, яку ви плануєте заплатити за “Дану”, півтора мільйона доларів за одиницю, а може і дешевше.

Читайте також:  Водії авто скоро залишаться без роботи

Чи розблокуйте державні випробування української САУ “Богдана”, аналогу французького “Цезаря” та сербської “Олександри”, яку ви заблокували за дорученням ФСБ, і поставте на озброєння українську гармату, яка ні в чому не поступається тій же “Олександрі”. А ціна буде, при замовленні 26 гармат, набагато нижча, ніж півтора мільйона доларів.

Всі розуміють, що прийшов ваш час красти, і ми тільки за, але робіть бодай що-небудь.

А по “Дані”, після того як зелена нечисть повтікає на свої вілли в Італії або переселиться в Росію чи в Ізраїль, звичайно будуть проведені слідства, звичайно будуть арешти, але це знову ж таки, відкине нас, на 2 роки в розвитку одного із найважливіших компонентів збройних сил України – артилерії.

На ринку озброєнь всім відомо, що чехи готові продавати списані зі своєї армії та вироблені 15 років тому гармати, за ціною набагато нижче, ніж пропонується Україні. Вихідна ціна чехів на “Дану”: 500 тис. доларів робоча, але не модернізована гармата і 900 тис, доларів модернізована. Грузія і Азербайджан закупали “Дану”, по ціні 600 – 800 тис. доларів за одиницю. І є купа об’яв, де списані “Дани” продаються по 50-60 тис. євро за одиницю, того ж року виготовлення, що пропонується Україні.

Джерело: Обозреватель

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: