Свіжі новини:

Голова ОАСК Вовк допомагав Коломойському у справі “Приватбанку” на 9,2 млрд грн, – ЗМІ

Скандальний голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк допомагав оточенню олігарха Ігоря Коломойського у вирішенні однієї з так званих справ “Приватбанку”.

Це випливає із записів розмов з кабінету голови ОАСК Павла Вовка, які фіксували правоохоронці і потім журналісти отримали від своїх джерел, йдеться у новому матеріалі “Слідства.Інфо”.


Як йдеться на плівках, у травні 2019 року до Вовка завітав його колега — заступник голови Господарського суду Києва Вадим Босий. На той час суддя Босий розглядав справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України і націоналізованого “Приватбанку”. Справа стосувалася кредитних договорів та договорів поруки, які Коломойський намагався визнати недійсними через суд.

За інформацією Нацбанку, у 2016 році Коломойський, який на той момент ще був співвласником”Привату”, уклав з Нацбанком кілька договорів поруки. Мова йшла про 9,2 мільярди гривень. Хоч потім банк націоналізували, але Коломойський, за цими договорами, все одно залишався боржником перед НБУ.

Як випливає з “плівок ОАСК”, суддя Босий прийшов до свого колеги Павла Вовка, аби запитати, чи “цікава комусь ця справа”. Відтак, голова Окружного адмінсуду вирішив “посприяти” і подзвонив своєму знайомому з оточення Ігоря Коломойського.

“Скажи, пожалуйста, ты не занимаешься лично, вот такой же, помнишь, болезненный вопрос, очень-очень болезненный? “Бороды” (ймовірно, йдеться про Ігоря Коломойського — ред.) вопрос самый главный”, — сказав Вовк своєму співрозмовнику.

Згідно з судовим реєстром, позивачем у цій справі є особисто Ігор Коломойський. Судячи з розмови в кабінеті голови ОАСК, суддя Босий вирішив порадитися, яке рішення йому прийняти у цій справі. Тому Павло Вовк переказував її суть своєму співрозмовнику: “Ну, фамилия там “Бени”, ты понял, а исполнитель Босый, Босый Вадик. Это ж он приехал только что, говорит: “А що мені робити? Всі ходять [як] якісь шлепера, непонятно, что, без конкретики, кому воно цікаво чи не цікаво взагалі?”

Читайте також:  Руководство государственной зерновой корпорации ведет Украину к дефолту

У червні 2020-го суддя Босий повністю задовольнив позов Ігоря Коломойського і визнав договори на 9,2 мільярди гривень недійсними. У Нацбанку заявили, що суддя Босий був упередженим при розгляді цієї справи. Відтак, зараз вони намагаються скасувати рішення Босого у судах вищих інстанцій.

Репортери подзвонили Вадиму Босому, однак, після озвучених запитань, суддя сказав, що виникли “проблеми зі зв’язком” і кинув слухавку. На подальші дзвінки він не відповів. На запитання журналістів у месенджері WhatsApp суддя не відповів, хоч і прочитав їх.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: