Свіжі новини:

Імплантація зубів – що треба знати

Імплантація зубів, яку ви можете зробити в стомаологої Burov Clinic https://burovclinic.com.ua/posluhy/implantacziya/ – це процедура заміни коренів зубів на металеві гвинтові штифти та заміна пошкоджених або відсутніх зубів штучними зубами, які виглядають і функціонують так само, як справжні. Імплантація зубів може запропонувати бажану альтернативу зубним протезам або мостоподібним протезам, які погано підходять, і може запропонувати варіант, коли відсутність природних коренів зубів не дозволяє замінити протез або мостовидний зуб.

Спосіб виконання операції імплантації зубів залежить від типу імплантату та стану вашої щелепної кістки. Імплантація зубів може включати кілька процедур. Головною перевагою імплантатів є міцна опора для ваших нових зубів — процес, який вимагає щільного зрощення кістки навколо імплантату. Оскільки загоєння кістки вимагає часу, процес може тривати багато місяців.

Чому роблять імплантацію зубів

Зубні імплантати встановлюються хірургічним шляхом у вашу щелепну кістку, де вони служать корінням відсутніх зубів. Оскільки титан в імплантатах сплавляється з вашою щелепною кісткою, імплантати не будуть ковзати, створювати шум або спричиняти пошкодження кістки, як це може зробити незнімний мостовидний протез або зубний протез. І ці матеріали не можуть зіпсуватися, як ваші власні зуби, які підтримують звичайні мостоподібні протези.

Загалом зубні імплантати можуть підійти вам, якщо ви:

 • Відсутність одного або кількох зубів
 • Мати щелепну кістку, яка досягла повного росту
 • Мати відповідну кісткову тканину для закріплення імплантатів або мати можливість пересадити кістку
 • Мати здорові тканини порожнини рота
 • У вас немає станів здоров’я, які впливають на загоєння кісток
 • Не можуть або не хочуть носити зубні протези
 • Хочете вдосконалити своє мовлення
 • Готові витратити на цей процес кілька місяців
 • Відмовились від паління

Ризики

Як і будь-яка операція, імплантація зубів становить певний ризик для здоров’я. Однак проблеми рідкісні, а коли вони трапляються, зазвичай незначні й легко піддаються лікуванню. Ризики включають:

 • Інфекція в місці імплантації
 • Травма або пошкодження оточуючих структур, таких як інші зуби або кровоносні судини
 • Пошкодження нервів, що може спричинити біль, оніміння або поколювання у ваших природних зубах, яснах, губах або підборідді
 • Проблеми з пазухами, коли зубні імплантати, встановлені у верхній щелепі, виступають в одну з ваших пазух

Як ви готуєтеся

Процес планування імплантації зубів може залучати різноманітних спеціалістів, у тому числі лікаря, який спеціалізується на захворюваннях порожнини рота, щелепи та обличчя (оральний та щелепно-лицевий хірург), стоматолога, який спеціалізується на лікуванні структур, які підтримують зуби, таких як ясна та кістки. (пародонтолог), стоматолог, який проектує та встановлює штучні зуби (протезист), або іноді спеціаліст з вуха, носа та горла (ЛОР).

Читайте також:  Які штрафи чекають на порушників мовного закону

Оскільки імплантація зубів потребує однієї або кількох хірургічних процедур, ви повинні пройти ретельне обстеження, щоб підготуватися до процесу, включаючи:

 • Комплексний стоматологічний огляд. Вам можуть зробити рентген зубів і 3D-зображення, а також зробити моделі ваших зубів і щелепи.
 • Огляд вашої історії хвороби. Повідомте свого лікаря про будь-які захворювання та будь-які ліки, які ви приймаєте, включаючи ліки та добавки, що відпускаються за рецептом і без рецепта. Якщо у вас є певні захворювання серця або ортопедичні імплантати, ваш лікар може призначити антибіотики перед операцією, щоб запобігти інфекції.
 • План лікування. У цьому плані, адаптованому до вашої ситуації, враховуються такі фактори, як кількість зубів, які вам потрібно замінити, стан вашої щелепної кістки та зубів, що залишилися.

Щоб контролювати біль, варіанти анестезії під час операції включають місцеву анестезію, седацію або загальну анестезію. Поговоріть зі своїм спеціалістом-стоматологом про те, який варіант найкращий для вас. Залежно від того, який тип анестезії у вас використовується, ваша стоматологічна команда проінструктує вас щодо їжі та пиття перед операцією. Якщо ви проходите седацію або загальну анестезію, заплануйте, щоб хтось відвіз вас додому після операції, і розраховуйте відпочити решту дня.

Що ви можете очікувати

Хірургія імплантації зубів – це зазвичай амбулаторна операція, яка виконується поетапно з періодом загоєння між процедурами. Процес встановлення зубного імпланта включає кілька етапів, зокрема:

 • Видалення пошкодженого зуба
 • При необхідності підготовка щелепної кістки (пересадка).
 • Установка зубного імплантату
 • Ріст і загоєння кісток
 • Постановка абатмента
 • Постановка штучного зуба

Весь процес може тривати багато місяців від початку до кінця. Значна частина цього часу присвячується загоєнню та очікуванню росту нової кістки у вашій щелепі. Залежно від вашої ситуації, конкретної виконаної процедури або використаних матеріалів певні кроки іноді можна комбінувати.

Коли потрібна кісткова пластика

Якщо ваша щелепна кістка недостатньо товста або занадто м’яка, вам може знадобитися пересадка кістки перед операцією з імплантації зубів. Це тому, що потужне жування вашого рота чинить великий тиск на вашу кістку, і якщо вона не зможе підтримувати імплантат, операція, швидше за все, буде невдалою. Кістковий трансплантат може створити більш міцну основу для імплантату.

Існує кілька матеріалів для трансплантації кістки, які можна використовувати для відновлення щелепної кістки. Варіанти можуть включати трансплантат природної кістки, наприклад, з іншого місця вашого тіла, або синтетичний трансплантат кістки, такий як матеріал-замінник кістки, який може забезпечити опорні структури для росту нової кістки. Поговоріть зі своїм лікарем про варіанти, які вам найкраще підійдуть.

Читайте також:  Марина Викторовна Филатова - PR из городского бюджета

Може знадобитися кілька місяців, щоб трансплантована кістка виростила достатню кількість нової кістки для підтримки зубного імплантату. У деяких випадках вам може знадобитися лише незначна кісткова пластика, яку можна зробити одночасно з операцією з імплантації. Стан вашої щелепної кістки визначає, як ви будете діяти.

Встановлення зубного імплантату

Під час операції з встановлення зубного імплантату ваш оральний хірург робить надріз, щоб відкрити ясна та оголити кістку. У кістці висвердлюються отвори, де буде встановлено металевий штифт зубного імплантату. Оскільки штифт буде служити коренем зуба, він імплантується глибоко в кістку.

На цьому етапі у вас все ще буде щілина, де відсутній ваш зуб. Тип часткового тимчасового протеза може бути встановлений для зовнішнього вигляду, якщо це необхідно. Ви можете знімати цей протез для чищення та під час сну.

Очікування росту кісток

Коли металевий штифт імплантату встановлено у вашу щелепну кістку, починається остеоінтеграція. Під час цього процесу щелепна кістка вростає в поверхню зубного імплантату та з’єднується з нею. Цей процес, який може тривати кілька місяців, допомагає створити міцну основу для вашого нового штучного зуба — так само, як коріння для ваших природних зубів.

Встановлення абатмента

Коли остеоінтеграція завершена, вам може знадобитися додаткова операція, щоб встановити абатмент — деталь, до якої згодом прикріпиться коронка. Ця незначна операція зазвичай виконується під місцевою анестезією в амбулаторних умовах.

Щоб встановити абатмент:

 • Ваш оральний хірург знову відкриває ясна, щоб відкрити зубний імплантат
 • Абатмент кріпиться до зубного імплантату
 • Потім тканина ясен закрита навколо абатмента, але не поверх нього

У деяких випадках абатмент прикріплюється до металевого штифта зубного імплантату під час імплантації штифта. Це означає, що вам не знадобиться додаткове хірургічне втручання. Оскільки абатмент виступає за межі ясен, його видно, коли ви відкриваєте рот — і так буде, доки ваш стоматолог не завершить протезування зуба. Деяким людям не подобається такий зовнішній вигляд, і вони вважають за краще встановити абатмент під час окремої процедури.

Після встановлення абатмента ваші ясна повинні зажити приблизно два тижні, перш ніж можна буде прикріпити штучний зуб.

Вибір нових штучних зубів

Коли ваші ясна заживуть, ви матимете більше відбитків рота та зубів, що залишилися. Ці відбитки використовуються для виготовлення коронки — вашого реалістичного штучного зуба. Коронка не може бути встановлена, поки ваша щелепна кістка не стане достатньо міцною, щоб підтримувати використання нового зуба.

Ви та ваш лікар-стоматолог можете вибрати знімні, фіксовані або комбіновані штучні зуби:

 • Знімний. Цей тип схожий на звичайний знімний протез і може бути частковим або повним протезом. Він містить штучні білі зуби, оточені рожевою пластиковою гумкою. Він встановлений на металевій рамі, яка прикріплена до абатмента імплантату, і надійно фіксується на місці. Його можна легко зняти для ремонту або щоденного чищення.
 • Виправлено. У цьому типі штучний зуб постійно пригвинчується або цементується на індивідуальному абатменті імплантату. Не можна видаляти зуб для чищення або під час сну. У більшості випадків кожна коронка прикріплюється до окремого зубного імплантату. Однак, оскільки імплантати надзвичайно міцні, кілька зубів можна замінити одним імплантатом, якщо їх встановити разом.
Читайте також:  Кримські схеми «мертвих ТОВок Наумова», керівника фонду Пальчевського

Після процедури

Незалежно від того, чи виконується вам операція з імплантації зубів в один або кілька етапів, ви можете відчути деякі типові незручності, пов’язані з будь-яким типом стоматологічної операції, наприклад:

 • Набряк ясен і обличчя
 • Синці вашої шкіри та ясен
 • Біль у місці імплантації
 • Незначна кровотеча

Після операції з імплантації зубів вам можуть знадобитися знеболюючі препарати або антибіотики. Якщо набряк, дискомфорт або будь-яка інша проблема посилюється протягом кількох днів після операції, зверніться до орального хірурга.

Після кожного етапу операції вам може знадобитися їсти м’яку їжу, поки місце операції заживає. Як правило, ваш хірург використовує шви, які розсмоктуються самі по собі. Якщо ваші шви не розсмоктуються самі, ваш лікар видаляє їх.

Результати

Більшість зубних імплантатів є успішними. Іноді, однак, кістка не зрощується з металевим імплантатом. Куріння, наприклад, може сприяти несправності імплантату та ускладненням.

Якщо кістка не зрощується належним чином, імплантат видаляють, кістку очищають, і ви можете повторити процедуру приблизно через три місяці.

Ви можете допомогти вашій стоматологічній роботі — і залишилися природним зубам — тривати довше, якщо ви:

 • Практикуйте чудову гігієну порожнини рота. Так само, як і з природними зубами, тримайте імплантати, штучні зуби та ясна в чистоті. Спеціально розроблені щітки, такі як міжзубна щітка, яка ковзає між зубами, можуть допомогти очистити закутки та щілини навколо зубів, ясен і металевих штифтів.
 • Регулярно відвідуйте свого стоматолога. Заплануйте огляди у стоматолога, щоб переконатися в справності та належному функціонуванні ваших імплантатів, і дотримуйтеся порад щодо професійного чищення.
 • Уникайте шкідливих звичок. Не жуйте тверді предмети, такі як лід і тверді цукерки, які можуть зламати ваші коронки або ваші природні зуби. Уникайте тютюнових виробів і кофеїнових продуктів, які фарбують зуби. Лікуйтеся, якщо скрипите зубами.

Додайте свій відгук

%d bloggers like this: