Ср. Чер 3rd, 2020

В Україні

Громадсько-аналітичний портал

Інна Пащенко: незадеклароване майно та суди: секрети ймовірної очільниці Сумської ОДА (ОНОВЛЕНО)

1 min read

У понеділок, 28 жовтня, стало відомо, що посаду голови Сумської ОДА може обійняти Пащенко Інна Олексіївна. Таке рішення про подання затвердив уряд на позачерговому засіданні.

Декларації: не вказані земельні ділянки

Але кандидатка не декларує нерухомість, якою володіє її чоловік Віктор Пащенко.  Він працює начальником відділу в АТ «Укрзалізниця» і щороку подає електронну декларацію. Ми порівняли декларації подружжя і помітили, що, окрім спільної квартири з Інною, пан Віктор декларує ще й об’єкт незавершеного будівництва – господарську будівлю площею 24 метри квадратних у Конотопі. Вказує, що 25% цієї нерухомості належить дружині Інні Пащенко. Втім, у декларації самої чиновниці цієї недобудови немає.

До того ж, ані Віктор, ані Інна Пащенко не показують у своїх деклараціях чотири земельні ділянки, якими володіє Віктор Пащенко, відповідно до реєстру речових прав на нерухоме майно.

Пояснення: ці ділянки у Чернігівській області Віктор Пащенко отримав у спадок цього року. Вказати їх  у деклараціях подружжя зобов’язане через рік, коли буде заповнювати декларації за 2019, втім за словами юристів, є нюанс, через який такі зміни чоловікові потрібно було би внести у форму змін.

«Якщо спадок офіційно вартував більше 96 тисяч 50 гривень, то власники мали б подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Таке повідомлення подається упродовж 10 днів з моменту отримання спадщини. Якщо при отриманні спадщини грошова оцінка такого майна не проводилася і вартість його невідома, то таке повідомлення повадати не потрібно», – Олександр Волошин, юрист ІРРП.

Виконавчі провадження та «лагідний» вирок суду

У 2018 році пані Інна була винна кошти КП «Теплогарант» (виконавче провадження №56677569 від 2 липня 2018 року), перед цим потрапляла у поле зору виконавчої служби у червні 2017 року. (№ 54075044 від 7 червня 2017 року). Але вже менше ніж за рік Інна Пащенко пішла у народні депутати по 160 округу.

До того ж у єдиному державному реєстрі судових рішень міститься справа про адміністративне корупційне правопорушення, ймовірно вчинене Інною Пащенко у 2017 році.  Мова про те, що тодішня депутатка Конотопської міської ради подала свою річну декларацію за 2016 рік майже на 5 місяців пізніше терміну, який НАЗК визначає кінцевим (замість 01.05.2017 жінка подала декларацію 19.09.2017). Такі дії кваліфікуються як адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією,  відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

«Свою вину у вчиненні правопорушення жінка визнала повністю, при цьому пояснила, що в березні отримала електронний цифровий підпис, зареєструвалася на сайті НАЗК та заповнила декларацію, після заповнення на моніторі комп’ютера було показано, що декларація подана. У вересні її  викликали до поліції та повідомили, що її декларація не була подана. Після чого вона одразу заповнила декларацію та знову подала» – з матеріалів справи 

Прокурор у судовому засіданні зазначав, що вину доведено у повному обсязі, а тому Інна Пащенко «підлягає відповідальності». Втім, суддя вирішила звільнити її від адміністративної відповідальності у зв’язку з «малозначністю вчиненого нею адміністративного правопорушення й можливістю обмежитися усним зауваженням».

Анастасія Комендантова та Альона Бояринова, журналістки проекту розслідувань «(не)ПРИЧЕТНІ»

Додайте свій відгук

Соцмережі

Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.