Свіжі новини:

Ірина Никорак – як шкодить Україні родина Никорак від Буковини до Києва

МОЛОДА ТА УСПІШНА

Життя та кар’єра молодої депутатки Київради Никорак Ірини Петрівни розвивається у сталій, зростаючій прогресії, що для часу буремних змін в країні здається недосяжною реальністю для пересічного українця.

Народилась Ірина у невеличкому буковинському містечку Вижниця. У 2004 році вступає на елітний юридичний факультет престижного столичного університету Тараса Шевченка, де навчається до 2010 року. 

Відразу по завершенні навчання 2010 – 2011 роки Ірина працює юрконсультантом в будівельній компанії “Мостобуд” одним з основних утримувачів акцій якої був екс-депутат ПР Володимир Продивус.

Як Політик Ірина Никорак дебютує у 2014 році влаштувавшись  помічником-консультантом на платній основі до депутата від Народного Фронту Олександра Присяжнюка. Одночасно Ірина стає секретарем депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою (КНР), Австрією і Королівством Саудівської Аравії.

З 25 жовтня 2015 року Ірина Никорак – депутат Київської міської ради VIII скликання (фракція “Солідарність”) й очолює міжфракційне об’єднання Київради “Україно-Китайське співробітництво”.

На останніх місцевих виборах 2020 року вона знову стала депутатом Київради від “Європейської солідарності”.

Стартові можливості для карколомної кар’єри Ірини у столиці забезпечили її батьки та родичі з Вижниці і протекція будівельного магната Києва Вадима Столара.

Закріпивши своє становище у столиці Ірина забезпечила “хлібні” посади для багатьох своїх родичів, яких розставила на посади тісно пов’язані з будівельною сферою і інтересами будівельної мафії.

ВИЖНИЦЬКІ БАНДИТИ І СПІВАКИ

За інформацією ЗМІ, у середині 90-х, у Вижниці діяла злочинна організація братів Петра та Дмитра Никоряків яка тримала в страху все містечко. Вони не обмежувалися кримінальною діяльністю лише у Вижниці, а й намагалися контролювати смт Кути та місто Косів в Івано-Франківській області.

Як повідомляється Никоряки займалася “кришуванням” підприємців вижницького ринку, незаконною вирубкою лісу, контрабандою та імпортом викрадених у Європі автомобілів. Брати не гребували, навіть, обкладати даниною своїх земляків, які поверталися із заробітків. Вони також налагодили канал постачання “живого товару” у борделі Чехії та Німеччини.

Петро Никорак – батько Ірини

Наприкінці 90-х брати вирішили легалізувати бізнес. Вони стали засновниками ТЗОВ Вижницький ринок, який раніше успішного “кришували” (кожен з них володіє часткою у 21,4030%). Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Петро володіє ще й готелем “Ніка” у Вижниці.

За нашою інформацією цей готель привласнений незаконним шляхом. Як стверджують джерела у правоохоронних органах Чернівецької області, 27.11.2002 року Прокуратурою області була порушена проти Дмитра Никоряка справа за Ст.364 ч.2. щодо незаконної приватизації готелю “Ніка”. Також по цій справі фігурували його брат Петро та сестра Олена.

І це далеко не єдиний кримінальний епізод стосовно дядька Ірини Никорак. Так у вересні 2014 року щодо Дмитра Никоряка була порушена кримінальна справа за вимагання 2000 тисяч доларів із застосуванням фізичної сили у громадянина на прізвище Чорней. А 01.11.2019 року по Дмитру відкрите Кримінальне провадження за Ст. 185 ч.3 за підозрою у розкраданні лісу у великих розмірах та постачання нелегальної лісосировини за кордон.

Дмитро Никоряк – дядько Ірини 

Та не лише кримінальними справами відомі Никоряки у Вижниці. Зокрема, дружина Дмитра Никоряка Єжеленко Мирослава була однією із перших виконавиць  пісні Івасюка “Водограй” у дуеті з Назарієм Яремчуком. Навіть була ведучою фестивалю “Червона рута” 1989 року. Однак, проукраїнськість змінила заради вигоди і організовувала 2010 року пісенний конкурс на підтримку Януковича. Її син Олександр теж спробував себе у ролі співака виконуючи  російськомовну попсу.

Мабуть кримінальних справ на братів було значно більше, тому, розуміючи, що буремне минуле може негативно вплинути на долю дітей Петро і Дмитро вирішили трішки змінити прізвище. Тому Петро став писати своє прізвище через “А” – НикорАк, а Дмитро залишив стару форму – НикорЯк.

Кожен із братів має по двоє дітей. У  Петра Никорака – Ірина (тепер депутатка Київради) та Ігор Никорак (депутат Вижницької міськради). Дмитра Никоряка – Олександр (директор Департаменту з охорони культурної спадщини КМДА) та Марина (начальник відділу ДП “Укрдержбудекспертиза”).

ШЛЯХ У ПОЛІТИКУ

Петру Никораку та Дмитру Никоряку стало затісно у Вижниці, “королівство малувате”, от і вирішили вони освоювати нове поприще – захоплення Києва.

За інформацією яку надало нам джерело в правоохоронних органах Чернівецької області, брати у 1998 році вклалися у виборчу кампанію генерала МВС з Буковини Віктора Короля. Джерело запевняє, що Король їхній давній знайомий і саме він кришував діяльність братів на посаді начальника Головного управління карного розшуку МВС. Вже з його допомогою спритні буковинці вийшли і на інших політиків.

Зокрема, Петро Никорак з 2004 року став помічником нардепа Євгена Червоненка (Наша Україна). В наступному скликанні парламенту він був помічником “регіоналки” Бахтєєвої, а згодом “регіонала” Володимира Продивуса.

Читайте також:  Жерара Депардьє звинуватили у зґвалтуванні

Не дивлячись на те, що брат подався в посіпаки до регіоналів, Дмитро Никоряк в 2010 році обрався до Вижницької міськради від “Нашої України”.

СТАРТОВА ПЛОЩАДКА ДЛЯ НАЩАДКІВ

Співпраця Петра Никорака з регіоналом Продивусом виявилася дуже плідною і принесла багато користі, як для Петра так і для його доньки, а нині депутатки Київради від “Європейської солідарності” Ірина Никорак.

ЇЇ перше місце роботи, яка вона отримала після закінчення навчання – юрисконсульт в ПАТ “Мостобуд”.  Продивус значиться, як голова наглядової ради ВАТ “Мостобуд”, але ще у 2006 році, посаду голови правління ВАТ  “Мостобуд” займав Петро Никорак.

В “Мостобуд” прийшов працювати після закінчення вузу і син Дмитра Никоряка – Олександр. Він з липня по серпень 2011 року займав посаду голови Спостережної ради ПАТ “Мостобуд”.

ІРИНА НИКОРАК

Маючи економічну підтримку та політичні зв’язки батька та дядька Ірина Никорак вирішила тісно пов’язати свою кар’єру з політикою. В 2014 році вона стає помічником на платній основі народного депутата від “Народного фронту” Олександра Присяжнюка батько якого “регіонал” Анатолій Присяжнюк очолював Київську ОДА з 2010 по 2014 рік.

Оскільки Анатолій Присяжнюк мав давні зв’язки з Вадимом Столаром ще з часів, коли вони обидва були депутатами Київської облради, не дивиною стало його тісне знайомство з Іриною і їхня подальша плідна співпраця.

 Ірина Никорак

Вже у вересні 2015 року Ірина Никорак засновує громадську організацію “Наш парк Оболонь” на виборчому окрузі Вадима Столара. При цьому Ірина жодного разу не виявила бажання вибиратися в парламент по цьому округу. Деякі джерела вказують, що робота її ГО проводилася в руслі виборчої стратегії Вадима Столара під час його спроб обратися до парламенту. Сама ж Ірина змогла обратися до Київради де представляє інтереси народного депутата і керівника Київського осередку “ОПЗЖ” Вадима Столара.

Підтвердження зв’язків депутатки Київради Ірини Никорак з одіозним забудовником Столаром більше ніж достатньо. Зокрема, вона одружена з Емілем Соловйовим, який, за інформацією відкритих джерел, тісно пов’язаний з будівельним бізнесом Вадима Столара.

Еміль Соловйов – чоловік Ірини Никорак

Еміль Соловйов значився помічником-консультантом народного депутата Вадима Столара з 2010 – 2012 рр. Соловйов є засновником компанії ТОВ “Стікон” яка займається будівництвом в Одесі. За нашими джерелами, саме Соловйов допомагає зараз Столару освоювати будівельний ринок Одеси.

Як столичний депутат, Ірина має громадську приймальню в одному приміщенні з іншими депутатами групи Вадима Столара – Наталею Приходько, Людмилою Костенко, Владиславом Михайленком. Вона також стала звичною гостею студії каналу KyivLive – який належить Вадиму Столару.

 Ірина Никорак у студії KiyvLive 

Ірина Никорак є кінцевим бенефіціаром (власником) ТОВ “Центр сучасного Китаю “Тянься Лінк”. З вересня 2015 р. по червень 2019 р. директором “Центр сучасного Китаю” “Тянься Лінк” була депутатка КМДА від ОПЗЖ Уласик Юлія Олександрівна. Наразі Уласик Юлія, згідно сайту ВР, є помічником Вадима Столара на постійні основі та обрана депутатом Київради від “ОПЗЖ”.

Ще один “майданчик” Никорак для лобіювання інтересів китайського бізнесу – Українська асоціація Шовкового шляху Silk Link. Один з проектів, який Никорак лобіювала за участі з китайськими інвесторами будівництво 4-ї лінії метрополітену на житловий масив Вигурівщину-Троєщину. Одним із підрядників будівництва метро на Троєщину мала стати компанія “Київметробуд”, з якою пов’язані кілька компаній  Вадима і Михайла Столарів.

Продовжуємо знайомити вас з молодою і успішною депутаткою Київради Іриною Никорак.

ЩО ХОВАЄ НИКОРАК У ДЕКЛАРАЦІЇ

В декларації  Ірина Никорак зафіксовані дуже незначні статки, але є й приховане майно. Зокрема, у її власності знаходиться кілька земельних ділянок у містечку Вижниця. Але, якщо придивитися пильніше, то виходить, що три земельні ділянки розміром у 10, 2,5 та 5,8 соток значаться за однією адресою – вул Івана Мазепи. Поряд знаходяться дві ділянки у 10 та 9,7 соток власником яких є брат Ірини Никорак Ігор. Згідно з витягу з державного реєстру прав на нерухоме майно ці ділянки становлять загальний земельний клин у понад 37 соток на якому розміщений суцільний архітектурний ансамбль з двох житлових будинків бані з чаном та озерцем. Розташовані там і інші будівлі, які у документах скромно зазначаються “сараями”, “вбиральнями” та “вигрібними ямами”. Один будинок площею у 323 квадратні метри є власністю Ігоря, а інший у власності Ірини, таке собі родинне гніздечко.

Ірина Никорак 

Відповідно до декларації, Ірина по завершенні 4 курсу навчання стала власницею нового позашляховика Lexus RX 400 2008 року випуску. При цьому немає жодної інформації, що вона десь працювала на той час.

Приховує Ірина Никорак і свою причетність до Громадської організації “Спортивний клуб Богатир” , що у Вижниці по вулиці Івасюка 20а. За відкритою інформацією цей клуб перебуває у власності Михальчука Василя.

Читайте також:  3 совета по эксплуатации iPhone, чтобы избежать частых ремонтов

Загалом складно назвати цю установу “громадською організацією” чи “спортивним клубом”, скоріше це готель з наданням номерів для проживання та послуг з активного відпочинку з сауною, платним тенісним кортом і більярдом.

Зв’язок Ірини Никорак з цим прослідковується в одному моменті, а саме – 2012 року вона отримала земельну ділянку, яка межує з “СК Богатир” розміром 566 квадратні метри “під розширення та обслуговування спортивно-оздоровчого комплексу”. Поки там нічого не забудовано, але здогадайтесь самі: чи можливе  розширення чужого спортивного об’єкта?

Не вказано у декларації Ірини Никорак і ГО “Сілк Лінк” засновником якої вона є. Як нічого не згадується і про ТОВ “Центр сучасного Китаю “Тянься Лінк” з статутним капіталом в 44 тисячі гривень. Никорак Ірина є кінцевим бенефіциарним власником цього ТОВ, а засновником виступає ГО “Сілк Лінк”.

Її чоловік Єміль Соловйов володіє будинком у смт Глеваха під Києвом розміром у 402 кв. метри. Розташований він на 15,6 сотках з басейном на подвір’ї.

Наприкінці 2019 року, а саме у листопаді Соловйов придбав у Києві дві суміжні квартири розміром у 44 та 95,9 квадратних метрів відповідно по вулиці Івана Федорова у елітному житловому комплексі Tetris Hall. За ринковою ціною подібна нерухомість може коштувати 13 мільйонів гривень.

МЕНШИЙ БРАТИК ІРИНКИ 

Менший рідний брат Ірини Никорак Ігор теж прибув з Вижниці підкорювати Київ, та бліцкриг не вдався. Попрацювавши у сестри цілим “головою” громадської приймальні він змушений був повертатися до свого живописного селища над Черемошем. Але і там йому батько з дятьком підготували тепле містечко. На місцевих виборах Ігор став депутатом Вижницької міської ради від “Європейської солідарності”. І відразу став головою, самої прибуткової комісії – з питань сільськогосподарського виробництва, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища Вижницької міської ради.

Ігор та Ірина Никорак

Відповідно до поданої декларації Ігор Никорак у 13 років отримав у власність будинок у Вижниці по вулиці Садовій (на березі Черемошу) площею 450 квадратних метри.

Як і сестра Ірина, Ігор Никорак теж у 22 роки (2017-го) придбав люксовий автомобіль PORSCHE PANAMERA.

А у 2019 році Ігор став щасливим власником квартири у Києві по вулиці Анни Ахматової площею у 114 квадратні метри. Це при тому, що єдиний заробіток, відповідно до декларації, він отримував працючи головою громадської приймальні своєї сестри Никорак Ірини. І за цю важку працю отримав за рік 167 тисяч гривень. Тобто 13 тисаяч 917 гривень в місяць. На цю зарплату він зумів придбати квартиру орієнтовна вартість якої може перевищувати 7 мільйонів гривень.

При цьому Ігор задекларував 40 тисяч доларів готівкою і ще зумів позичити сторонній особі 20 тисяч доларів. Вижниця тепер має дуже талановитого депутата, який зуміє “добре” розпорядитися коштами та майном громади.

НИКОРЯК І РУЙНУВАННЯ ІСТОРИЧНОГО КИЄВА

За сценарієм двоюрідної сестри Ірини Никорак Олександр Никоряк після нетривалої кар’єри у “канторі” дядька і батька примостився на дуже ситну і ключову для забудовників посаду у столиці.

Олександра Дмитровича Никоряка 8 серпня 2014 року несподівано призначено Виконуючим обов’язки начальника Управління охорони культурної спадщини КМДА. До цього Никоряк був відомий лише кількома російськомовними піснями під сценічним псевдонімом  “Олександр Фортадо”.

Олександр Никоряк. Він же екс-співак Фортадо та двоюрідний брат Ірини Никорак

Хлопчина із смт Вижниця зрозумів, що голосок у нього посередній і в шоубізнесі не прогодуєшся. Та і не солідно якось перед дідом дружини, вельми відомим засновником партії регіонів і колишнім спікером парламенту Володимиром Рибаком. На Катерині Рибак Никоряк одружився 4 червня 2011 року. А до цього літав на Мальдіви з дівчиною Анастасією, – писало видання Таблоїд.  Та мабуть, не було у Анастасії такого класного діда.

Не відомо точно, чи дід, чи батько, чи може Вадим Столар продавив кандидатуру такого співучого юнака без профільної освіти охороняти культурну спадщину столиці від зазіхань забудовників. На час призначення Олександр Никоряк не мав профільної освіти а лише диплом Університету банківської справи при НБУ та диплом  “Кулька” Михайла Поплавського.

Не дивно і те, що виконуючий обов’язки начальника Управління охорони культурної спадщини Никоряк миттєво, призначає ключових людей у підконтрольний Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій. Усі троє новоспечених чиновників родом з Луганщини і як і керівник не мають жодного уявлення про сферу в яку призначені на посади: Астаф’єв Віктор, Черненко Ірина та Красільніков Микола.

Ця компанія на чолі з “співаком” отримала надзвичайні важелі впливу у вирішення земельних питань для забудовників.  Вони можуть дати дозвіл на приватизацію історичної будівлі, та головне, можуть дозволити будь-яку діяльність у охоронних зонах пам’яток та археологічних зонах. Тому і з’являються склобетонні монстри на подолі, Андріївському узвозі, чи під Лаврою. Бо в підпорядкуванні Центру знаходиться архітектурний заповідник “Старий Київ” до якого входять зони Подолу, Замкова та Старокиївська гора і урочище Кожум’яки.

Читайте також:  ACADEMY - современный тренажерный зал в Киеве

Хоч Олександр Никоряк із онукою Рибака розлучився, однак зараз продовжує працювати директором Департаменту з охорони культурної спадщини. Тому будинок в якому розміщується цей департамент по вулиці Спаська, 12 чи не єдина архітектурна пам’ятка, якій у Києві поки не загрожує руйнування.

За час, доки Олександр Никоряк наглядав за культурною спадщиною столиці знищено десятки історичних будівель, спотворені історичні місцевості і охоронні зони пам’яток. Слід відзначити, що руйнація пам’яток відбувалася на догоду всіх ненажерливих столичних забудовників. Однак, найбільше в цьому плані наслідив Вадим Столар із своїми партнерами по будівельному бізнесу.

СЕСТРА “СПІВУЧОГО” НИКОРЯКА ТЕЖ НА СЛУЖБІ В ЗАБУДОВНИКІВ

Старшій сестрі Олександра Марині Никоряк не так пощастило на життєвому шляху із родичами заможних регіоналів, але і без того вона зуміла посісти дуже вигідну і необхідну для столичних забудовників посаду у Києві.

Першу декларацію Марина подала за 2016 рік, як начальник відділу філії у Київській області державного підприємства “Укрдержбудекспертиза”. Але вже з 2017 року вона займає посаду начальника відділу інформаційно-аналітичного забезпечення ДП “Укрдержбудекспертиза”.

Відповідно до декларації 2016 року Марина має у власності квартиру у Києві розміром у 87,6 квадратні метри на провулку Ковальському, буд 19. Це новобудова. Примітно, що займається вона купівлею та оформленням квартири в розпал подій на Майдані. Хоч Марина в останній декларації вказала вартість цієї квартири лише 327436 гривень, але риночна вартість подібної квартири в тому будинку може сягати близько 5 мільйонів гривень.

Марина Никоряк – рідна сестра Олександра Никорака і двоюрідна сестра – Ірини Никорак

В першій декларації марина також вказала нежитлове приміщення у Чернівцях по вулиці Чкалова розміром у 960 квадратних метри, яким вона навпіл володіє разом з Віктором Мотуляком. Однак вже в декларації за 2018 рік цим приміщенням володіє разом з нею юридична особо ТОВ “Мовін”. А в 2019 році вказано знову Мотуляка.

ТОВ “Мовін” займається наданням в оренду й експлуатацію власного і орендованого майна тощо. Марина Никоряк в деклараціях вказувала, що вона володіє 25% цієї компанії. Хоч вже у декларації за 2019 рік про цей факт жодної згадки. При цьому вона жодного разу не вказала хоч якогось власного прибутку від діяльності “Мовін”. Як немає у деклараціях відомостей про продаж своєї частки. За даними youcontrol Марина і нині числиться як “учасник” компанії. При цьому в 2020 році вона отримала в оренду землю на якій знаходиться споруда в якій розташована “Мовін”.

Не внесла у декларації Марини інформацію про ПАТ “Акцепт-УСК” статутний фонд якого становить 9 мільйонів 950 тисяч гривень. Марина є власницею частки розміром 19,8090% і її внесок становить 1 мільйон 971 тисячу гривень. Звісно ж і прибутків вона не вказала жодних.

Також Марина Никоряк приховує і свою причетность до готелю “Ніка” у Чернівецькій області, той самий готель за який її батько Дмитро Никоряк притягувався до відповідальності за незаконну приватизацію. У деклараціях Марини єдиним доходом є виключно отримана заробітна платня.

Поки Ірина Никорак разом з братами і сестрами займається лобіюванням інтересів забудовників у столиці і сприяє спотворенню історичного та архітектурного надбання Києва, її батьки докладають зусиль до екологічної катастрофи у рідній Вижниці. За дами youcontrol у Вижниці на маму Ірини Никорак записане підприємство, яке спеціалізуються на обробці деревини. Мати Світлана Никорак власник і кінцевий бенефіціар приватного вижницького підприємства “КОВАЛІ” з статутним фондом у 4 мільйони гривень. Основна діяльність підприємства лісопильне та стругальне виробництво.

За інформацією Державного реєстру речових прав, у місті Вижниця по вулиці Чорновола у власності Світлани Никорак ряд земельних ділянок із розміщеними на них об’єктами промислового комплексу: будівля складського приміщення, трансформаторна підстанція, будівля, операторної заправки, господарські будівлі, цех з лісообробки, сушильний цех тощо.

Світлана Никорак та Петро Никорак – мати та батько Ірини Никорак

Як повідомляє наше джерело у правоохоронних органах, 01.11.2019 року по Дмитру Никоряку, дядьку Ірини Никорак, відкрите кримінальне провадження за Ст. 185 ч.3 за підозрою у розкраданні лісу у великих розмірах та постачанням лісосировини за кордон.

Як підписала у Фейсбук одну із своїх родинних фото Ірина Никорак “Найбільше щастя – це велика сім’я. Нас троє, а загалом в родині 14 братів та сестер…”, а ми можемо лише додати – рятуй, Боже, Україну!

Сімейне Фото родини Никораків

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: