Свіжі новини:

Конопляне полотно – натуральна тканина для одягу

Тканина з конопель – займає лідируючу позицію у виробництві екологічно чистих тканин, проте більшість людей ставляться до неї з недовірою, оскільки у більшості зі словом «конопля» асоціації інші. Проте всі звичні уявлення про траву, що одурманює, не мають нічого спільного з полотном з неї. Насамперед це лікарська рослина з безліччю корисних властивостей.

Тканина з конопель не містить жодних шкідливих речовин, оскільки рослина не поливають хімікатами. У тканині немає жодних домішок і тканину не змішують з жодним синтетичним волокном.

Одяг з конопель зовсім не новація, адже її носили ще наші предки. Існує також відомий факт: перші у світі джинси були виготовлені з міцної тканини з конопель ще в 1880 році. Зараз тенденція на екологічно чисті тканини набирає обертів, і конопляні тканини користуються великою популярністю. А ще конопляну тканину визнано антибактеріальною. На ній не накопичуються бактерії, як, наприклад, на синтетичній, а також не утворюється пліснява.

Ця тканина також відрізняється терморегуляцією. Взимку вона добре зігрівається, а влітку, навпаки, у ній не спекотно. Цю властивість вона набула завдяки пористому волокну. Як тканина, конопляне полотно використовувалося людством понад 4000 років тому. Сорочки та постільна білизна ткалися з ниток конопель.  Міцність, дешевизна та гігієнічні властивості матеріалу були настільки високі, що цей матеріал почали використовувати в багатьох швейних галузях. Перша партія легендарних, усім відомих джинсів LEVI’S була виготовлена саме з конопель.

Конопляна тканина має безліч плюсів:

  • добре пропускає повітря;
  • вбирає вологу;
  • регулює температурний режим;
  • міцна та довговічна;
  • не викликає алергії;
  • не дає усадки після прання;
  • не розтягується при частому використанні.

Мінуси конопляного матеріалу:

  • висока ціна;
  • мнучість.
Читайте також:  Скраб і пілінг для шкіри голови: Важливість та вибір найкращих засобів

Прання та сушіння.

Конопляна тканина має пористі волокна, які вбирають багато води та набухають. Якщо використовувати погано розчинний пральний порошок, його частинки потраплять всередину волокон і зруйнують їх. Тому речі слід прати рідкими миючими засобами або порошком, попередньо добре розчинивши його у воді. Якщо речі не сильно забруднені, краще прати їх вручну. У разі використання пральної машини встановлюють делікатний режим. Якщо на виробі утворилася складна пляма, то впоратися з нею допоможе кисневий відбілювач або рясне намилювання господарським милом. Сушити вироби з конопель краще на протязі, а не в пральній машині. Пористість волокон, та їхнє  переплетення сприяють швидкому висиханню.

Прасувати речі потрібно в режимі «льон», у вологому стані. Суху конопляну тканину складно розгладити, тому якщо річ вже висохла, то її необхідно збризнути водою з праски або пульверизатора.

Замовити та купити конопляну тканину .https://ua.vesnyanka.com/shop/konoplyane-polotno/konoplyana-tkanina-konoplya-60-lon-40/ ми можете на сайті “Веснянка” (https://ua.vesnyanka.com), де вибір натуральних тканин, в тому числі і конопляних Вас приємно здивує.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: