Свіжі новини:

Навіщо потрібні банні шапки

Ті, хто вперше відвідують лазню, можуть дивуватися, навіщо потрібно брати стільки аксесуарів. І найбільше подив викликає банна шапка. Адже в парній і так досить жарко, навіщо одягати головний убір. У нашому суспільстві чомусь укоренився стереотип про те, що шапки треба надягати лише коли холодно. Насправді головний убір допомагає оберігати голову від будь-яких перепадів температур.

Яка має бути шапка для лазні

Шапка для лазні – незамінний аксесуар. Звичайно, її можна замінити на рушник чи хустку. Але якщо ви постійно відвідуєте лазню або сауну, то порадуйте себе красивим та практичним аксесуаром, який допоможе зберегти здоров’я. Аксесуари для сауни та бані: saunashop.com.ua.

Навіщо потрібна шапка

Завдання банної шапки – захист від перегріву, причому захисту потребують не тільки волосся і вуха. Перегрівання голови може спричинити тепловий удар, а це серйозний стрес для всього організму, який в особливо важких випадках може закінчитися в лікарні. Вплив високих температур на волосся робить його менш гладким і доглянутим, тому що гаряча пара призводить до пошкодження зовнішнього шару волосся. І після кількох відвідувань лазні без головного убору волосся стає тьмяним і ламким. Але якщо краса волосся турбує здебільшого виключно жінок, то чоловіки повинні задуматися про захист вух. Вуха складаються з тонкої хрящової тканини, яка дуже чутлива до перепаду температур, а також надмірного тепла та холоду. Саме тому на холоді вуха мерзнуть найшвидше.

Як вибрати шапку для лазні

Коли розумієш необхідність цього аксесуара, починаєш серйозніше ставитися до вибору шапки для лазні. По-перше, потрібно ретельно вибирати матеріал, з якого виготовлено виріб. Важливо звернути увагу на те, щоб у шапці не було синтетики, яка може посилити ситуацію з перегріванням. Перевагу краще віддати натуральним тканинам: бавовна, льон, шерсть. Найчастіше на прилавках можна зустріти повстяні шапки. Повсть – дуже пористий матеріал, тому створює гарний захисний бар’єр. Шапка з повсті – це своєрідний термос, який може ізолювати волосся та шкіру голови від впливу високої температури.

Читайте також:  Декілька цілей, для яких підійде лужна вода артезіанського походження від компанії «Aquavika»

По-друге, потрібно звертати увагу на розмір та форму шапки. Між головою та шапкою має бути невеликий простір для повітря, адже саме за рахунок цього досягається ефект термоса. Тому запам’ятайте правило, що шапка не повинна щільно облягати голову.

Як доглядати шапки

Іноді банні шапки вимагають прання. Робити це бажано руками в теплій воді з додаванням миючого засобу, що щадить, чи мила. Найкраще підходить дитяче чи господарське мило, яке складається з натуральних інгредієнтів. Якщо випрати шапку в порошку, то згодом вона може випромінювати неприємний запах, заглушуючи аромати лазні. Після прання шапку з повсті не відживають, а розкладають на рушник, даючи вбратися волозі.

Додайте свій відгук

%d bloggers like this: