Свіжі новини:

Опалювальні котли для приватного будинку

Не визначившись із типом теплогенеруючої установки, проектувати автономну водяну систему обігріву недоцільно. Розрахунки враховують особливості обладнання, специфіку функціонування та низку інших факторів.

Електричні котли наша редакція рекомендує придбати в інтернет магазині Фенікс.

Проблема вибору полягає в тому, що котли для опалення представлені різними моделями. Класифікація складна, вони відрізняються характеристиками та можливостями. Важливими є також вартість експлуатації та технічного обслуговування.

Загальні відомості

Опалювальний котел використовується для організації обігріву будови традиційним способом – облаштуванням рідинної системи опалення. Нагрівання теплоносія відбувається за рахунок спалювання в топці (камері) паливного матеріалу або перетворення електроенергії (в електричних агрегатах). Гаряча вода циркулює за опалювальним контуром примусовим способом або самопливом, віддаючи теплову енергію радіаторам, включеним до загальнобудинкової схеми. По трубі, що з’єднує останню батарею з котлом, охолоджена рідина надходить назад до теплообмінника установки. У ньому її температура знову підвищується значення, заданого користувачем вручну чи автоматично. Далі вона надходить через вихідний патрубок в трубу, що подає.

Процес триває циклічно. Котел опалювальний здатний працювати весь сезон. Устаткування розраховується на тривалу безперервну експлуатацію. Зупинка відбувається лише у разі позаштатної (аварійної) ситуації або шляхом вимкнення агрегату користувачем.

Різновиди котлів

Вид палива

Газові. Найпоширеніша група побутових опалювальних установок. Рекомендується до монтажу, якщо будинок підключений до газопроводу. Опалення балонами як основний спосіб розглядати всерйоз не варто з низки причин. Використовується лише для резервування при аварії на магістралі. Класифікуються дані установки за різними параметрами: модифікація пальника, кількість контурів, спосіб розпалювання, ступінь автоматизації та наявність (відсутність) вбудованого насоса, вентилятора, бойлера.
Плюси: економічність опалення, функціональність, розширений сортамент обладнання. У цій групі казанів представлено багато настінних моделей.

Читайте також:  Денис Комарницкий - "смотрящий" и его тайная недвижимость: куда уходят миллиарды киевлян

Якщо ефективність теплогенератора у пріоритеті, потрібно орієнтуватися на конденсаційні котли. Їх ККД вищий, ніж у обладнання традиційного типу.
Мінуси: самостійно обслуговувати/ремонтувати газові котли забороняється по ТБ (доводиться регулярно оплачувати послуги спеціаліста). Монтаж провадиться тільки після розробки проекту, а він коштує недешево.

Твердопаливні. Попит на них неухильно зростає. Такі котли відрізняються різноманітністю інженерних рішень та складною класифікацією, хоча влаштовані простіше за газові установки. Вибір величезний: на одному паливі (вугілля чи дрова) та комбінованому (пелети, деревина та її відходи, торф’яні брикети). У топку котлів останньої підгрупи (універсальних) завантажується багато чого, що горить.

Плюси: робота на різних видах паливної сировини, доступність та низька вартість палива, надійність (ламатися майже нема чому), значний діапазон потужностей, незалежність від енергоресурсів (для більшості моделей). Найекономічнішими установками є піролізні котли, що знижують витрати на опалення в середньому у 2,5 рази.

Мінуси: встановлення тільки в окремому приміщенні, значна вага, мінімум автоматизації, низький ККД, складності зі складуванням паливного матеріалу та експлуатацією котла (періодичне завантаження топки та регулярне чищення зольника).

Рідкопаливні. Класифікація установок проста – розрізняються за потужністю. В основному виробляються агрегати монтажу підлоги, хоча компанія «СТС» приступила до випуску настінних котлів (до 46 кВт). Найбільш ефективно працюють на солярці, як резерв можна використовувати мазут, відпрацьоване машинне масло.
Плюси: високий ККД (для звичайних – 86%, конденсаційних – до 96%), значний діапазон потужностей, кілька робочих режимів (східців).

Мінуси: складності складування палива та його подачі до опалювальної установки, характерний запах солярки у котельні. Навіть настінний котел монтувати у будинку небажано.

Електричні. На них звертають увагу рідше через підвищені експлуатаційні витрати. При ознайомленні із сортаментом продукції є можливість підбору маловитратних установок. Електрокотли поділяються на три категорії.
Установки з теном – недорогі, практичні, прості в обслуговуванні. Ремонт (заміна нагрівального елемента) виконується самостійно. Недоліком є чутливість до якості води. Якщо теплоносій характеризується високою жорсткістю, то знижується ефективність, то бака ускладнюється.

Читайте також:  Очень жесткое падение: в НБУ пугают украинцев предстоящим кризисом

Електродні котли мають високу потужність (до 50 кВт) при невеликих розмірах. Інерційність мінімальна, енергоспоживання має прийнятні показники.

Індукційні опалювальні установки є найбільш ефективними. Вони працюють із водою чи іншим теплоносієм. Мають надійність у використанні, характеризуються поввишуканим ресурсом та повною автоматизацією. Недоліки – висока вартість та складність ремонту (виготовляється тільки на професійному рівні, у майстерні).

Плюси: проблеми із закупівлею та зберіганням палива відсутні, монтаж спрощений (димохід не потрібен), безшумна робота, чистота в будинку.

Мінуси: не скрізь вийде підключити (велике навантаження на лінію), доведеться організувати надійне заземлення, тарифи на електроенергію, що постійно зростають (дана проблема вирішується декількома способами).

Комбіновані. Відрізняються кількістю топок. Цей показник варіюється в залежності від видів пального, на якому працює котел (2-4). Можлива як одна камера згоряння з універсальним пальником, так і кілька спеціалізованих. Комбінації опалювального процесу можуть бути різними: газ + тверде або рідке паливо + електронагрівачі.
Плюси: резервування з опалення, можливість підключення контурів, що характеризуються різною температурою (радіатори + тепла підлога). Це полегшує монтаж схеми останнього. Підтримується використання одного котла для кількох систем (роздільний обігрів поверхів, будинки та надвірних споруд). Дані показники Підлогові котли. Відрізняються масивністю та габаритами. Доцільно купувати для опалення площ понад 250 кв. м.

Плюси: великі потужності, висока продуктивність.

Мінуси: встановлення тільки в окремому приміщенні (міні-котельні), монтаж вимагає індивідуального фундаменту, вартість у рази вища, ніж у настінних котлів.

Кількість контурів

  • Один. Призначений для опалення приміщення. Для організації ГВП реалізуються інші варіанти (водонагрівачі різних типів).
  • Два. В експлуатації такі котли зручніші: до них підключаються системи опалення та гарячого водопостачання. Але є нюанси в експлуатації.

У двоконтурних установках пріоритет надається ГВП. Коли витікає гаряча вода, котел тимчасово відключає підтримку системи опалення. При великій площі обігріву це може вплинути на температуру в приміщеннях. Якщо потужність устаткування визначено неправильно, не враховано особливості будівлі (тепловтрати, планування та інших), то інерційність системи не врятує. І тут мікроклімат буде нестабільним. Моделі цього різновиду рекомендуються до використання в квартирах та невеликих приватних будівлях.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: