Сонячна електростанція: чи можна заощадити?
Сонячна електростанція у заміському будинку чи дачі – не лише екологічно, а й вигідно. Якщо раніше їх встановлювали у місцях, де з енергопостачанням є проблеми, то нині це інвестиція на тривалий термін. Більшість пристроїв окупаються менше, ніж за 5 років, а термін їхньої служби в середньому 35 років. Далі розповімо, як працюють сонячні станції, основні переваги їх встановлення та поміркуємо, чи справді можна заощадити на оплаті за електроенергію.
Після того, як ви вирішили купити сонячну електростанцію, здійснюється будівництво СЕС. На цьому етапі роблять опорні установки і конструкції під спеціальним кутом нахилу, також на дах монтують кремнієві або полікристалічні сонячні батареї. Ми рекомендуємо сонячні електростанції в Києві від KB Energy, чому KB Energy? Великий досвід компанії дозволив втілити в життя вже понад 200 проектів, а також проектування першої сонячної електростанції за Зеленим тарифом в Київській області.
Як працюють станції та правила підбору пристрою
Сучасні сонячні станції є кілька модулів, виготовлених з полікристалів, які поглинають енергію. Вони встановлюються на рівну поверхню та підключаються до інвертора з контролером. Їхнє завдання — відстежувати обсяг енергії та контролювати її використання.
Вирізняють кілька видів СЕС:
- Мережеві підходять для тих, хто хоче заощадити на оплаті за електроенергію, оскільки станція не забезпечує внутрішню мережу повністю. Тому за її відключенні подача електроенергії припиняється;
- Гібридні працюють наступним чином: вдень станція спрямовує сонячну енергію у внутрішню мережу, а вночі працює від промислової або від АКБ. При відключенні станція працює від запасів, що накопичуються в акумуляторних батареях.
- У заміських будинках найчастіше можна зустріти автономні електростанції, які розподіляють отриману енергію харчування споживачів, а решту запасають в акумуляторних батареях. У середньому за літо станція потужністю 10 кВт генерує до 1400 кВт/год, узимку – 120 кВт.
Однак перед встановленням слід враховувати:
- Потужність споживання, необхідну об’єкту, для приватного будинку оптимально 10-20 кВт, для дачі – 5 кВт;
- Середня кількість сонячних днів на рік або інсоляції.
Після цього майстри проводять розрахунок необхідного обладнання та виставляють рахунок на встановлення.
Переваги та недоліки СЕС
Розглянемо основні переваги установки сонячних станцій:
- Можна встановлювати будь-яких об’єктах;
- Для монтажу не потрібні додаткові дозволи;
- Сонячна енергія – безкоштовний ресурс. Установка автономної станції потужністю 10 кВт окупається в середньому за 4 роки при терміні експлуатації в 35-40 років;
- Робота без раптових відключень електрики та різких стрибків напруги;
- На утримання станції не йде багато грошей;
- Екологічна робота (теплові станції при згорянні палива викидають в атмосферу багато диму та кіптяви).
Однак електростанції мають свої недоліки:
- Для встановлення потрібна рівна поверхня великої площі;
- Швидкість накопичення енергії панелями знижується;
- Модулі, АКБ та інвертори вимагають спеціальної дорогої утилізації.
Якщо ви готові чекати від 4 до 5 років, щоби далі не платити за електроенергію, постійно підтримувати ефективність роботи фотоелементів, то встановлення електростанції — відмінне рішення.