Свіжі новини:

Старі часи повертаються? Колишній “силовик” епохи Януковича здійснює рейдерське захоплення відомої агрокомпанії

Старі часи повертаються? Колишній “силовик” епохи Януковича здійснює рейдерське захоплення відомої агрокомпанії

Цього разу екссиловик з адвокатською “корочкою” Вадим Слівенко разом зі спільниками атакує ТОВ “Дунайський аграрій”

Попри активну фазу війни з Росією, в Україні здійнявся гучний скандал із рейдерським захопленням крупної компанії.

Цього разу об’єктом атаки злочинців стало відоме в країні та за її межами агропідприємство ТОВ “Дунайський аграрій” — лідер ринку органічної продукції АПК, виробничі потужності якого знаходяться в Одеській області.

Як повідомив один із власників компанії та її співзасновник, 13 червня цього року державний реєстратор з міста Южний Одеської області Аліна Голубенко змінила директора підприємства та адресу, що є першим кроком до подальшої перереєстрації компанії та заволодіння її майном (в тому числі урожаєм).

Унаслідок цих змін в Реєстрі, зловмисники незаконно усунули керівника “Дунайського аграрія” та поспіхом “прописали” ТОВку у звичайній квартирі в Києві замість Одещини, де було зареєстровано це товариство і де, відповідно, здійснювало свою діяльність.

Починаючи з літа 2023 року, після смертельної ДТП, у якій загинув колишній директор агрокомпанії — Роман Дяжук (був співвласником “Дунайського аграрія”), розпочалася справжня “війна” за актив померлого.

Як стало відомо, у конфлікт за агрофірму вступив Вадим Слівенко. Формально він, маючи адвокатську “ксиву”, нібито захищає інтереси дочки Дяжука Ярослави. За попередньою інформацією, остання — єдина з-поміж трьох дітей Романа після річної боротьби отримала у спадок частку в батьковій фірмі. Після чого передала бізнес-справи своїй матері та виїхала за кордон. А юридичну тяганину та всі брудні оборудки взявся організувати Слівенко.

Ху із пан Слівенко?

Вадим Слівенко — за часів Януковича колишній перший заступник начальника Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України (так званий ОБХСС). Тобто, колишній силовик, який несподівано “перевзувся” у правозахисника, отримавши свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Читайте також:  «Дело Николая Мартыненко»: почерк работы российских спецслужб

Зазначимо, це не перший гучний рейдерський кейс Слівенка. І біографія цього діяча підтверджує давно відому аксіому, що колишніх ментів не буває. Так, за інформацією відомого видання “LB.ua”, на початку цього року Слівенко разом зі спільниками намагалися незаконно побудувати висотки під егідою ЖК “Данія” на присадибних ділянках мешканців Софіївській Борщагівці. Як наслідок, кілька разів спалахували бійки місцевих із тітушками, кровопролиттям і розбірками у кращих традиціях часів президента-втікача.

Про Слівенка також відомо, що він був публічним і активним прихильником розбудови Московського патріархату в Україні, за пожертви якого в тому числі московська церква будувала церковні споруди. За це московські попи дякували екссиловику Януковича, даруючи йому ікони та благословляючи на нові “подвиги”.

19.06.2024 - дунай qhtidrriqtuidreant

Наробило галасу і відео з місця конфлікту на Софіївській Борщагівці, на якому “адвокат” Слівенко разом зі своєю охороною просто б’є місцевих мешканців і блокує їхній протест проти незаконної забудови.

Така агресивна поведінка адвоката і, як виявилося, ще й співвласника компанії-забудовника яскраво зображує Слівенка як людину, що заради своїх амбіцій не зупиниться ні перед чим, і перед законом теж.

Суть “схеми” Слівенка проти “Дунайського аграрія”

Такий підхід і, ймовірно, запах великих грошей штовхнули Слівенка на захоплення відомого бренду на агроринку країни. Як з’ясувалося, для недобросовісного поглинання фірми цей адвокат ініціював зібрання акціонерів “Дунайського аграрія” у Києві в офісі приватного нотаріуса. Також попередньо стало відомо, що Слівенко вже шукає покупця на агрофірму та планує її комусь незаконно продати.

Законний співвласник “Дунайського аграрія” на противагу цьому скликав загальні збори учасників Товариства, аби зірвати атаки на своє підприємство. На певний час протидія злочинцям зіграла, але ті знайшли держреєстратора на Одещині та брутально переоформили фірму на іншу особу. Робота компанії зупинилась, і доля сотень її працівників зависла у повітрі.

Читайте також:  Нагута, Садуакасова, Horizon. Как казахстанцам не попасть в финансовую пирамиду

Не кажучи вже про те, що лідер вітчизняного ринку органіки із земельним банком в 2 тис. гектарів (навіть у ЄС аналогічні підприємства не можуть похизуватися таким активом), міжнародними сертифікатами, іміджем і лідерськими позиціями в агросекторі опинився у кризі та на межі банкрутства. Зараз компанія продовжує обростати боргами, контракти не виконуються, а її органічна продукція може зникнути з полиць крупних гіпермаркетів країни.

Хотілося б вірити, що так же швидко на ганебний випадок із силовим захопленням компанії відреагують і правоохоронці — Нацполіція з прокуратурою, а також Міністерство юстиції і антирейдерських комісій при Мін’юсті та у парламенті. А печерний “схематоз” із минулого, яким, схоже, продовжує займатися колишній силовик Януковича, залишиться одним із небагатьох незаконних рецидивів, яким не місце в сучасній європейській країні.

Автор: Ірина Громова

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: