Свіжі новини:

Сучасні технології в опаленні: вибір та облаштування каміна з повітряною системою

У традиційних відкритих камінах суттєва кількість теплової енергії, що отримується від згоряння палива, просто виходить назовні із димовими газами. Нагрів приміщення здійснюється не стільки завдяки конвекції, скільки через інфрачервоне випромінювання. Саме тому камін із цегляною топкою добре гріє лише поки горять дрова. При цьому тепло розподіляється нерівномірно: найбільший нагрів спостерігається в зоні, розташованій навпроти порталу, а з боків він значно менший. Все це зумовлює доволі низьку ефективність опалення, особливо у холодну пору. Тому такі каміни встановлюються переважно як декоративний елемент інтер’єру. Щоб забезпечити повноцінне опалення будинку за допомогою каміна, доречно встановити металеву паливну камеру, яку можна приєднувати до повітряної опалювальної системи. Топка обладнана герметичними дверцятами, які запобігають даремним витратам тепла та покращують пожежну безпеку. Металеві топки з повітряним контуром можна придбати, звернувшись в надійний інтернет-магазин печей і камінів – світові виробники пропонують широкий перелік моделей із різною потужністю, габаритами та оздобленням зовнішньої частини. Грамотно спроєктувавши систему та підібравши топку необхідної потужності, вдасться збільшити ККД опалювальної конструкції та наповнити теплом не лише одну чи дві суміжні кімнати, а й усе помешкання.

Як працюють такі моделі обладнання: принцип роботи

Камінна топка для повітряної системи забезпечує обігрів шляхом нагрівання повітря безпосередньо всередині. Топки представлені сталевими чи чавунними модифікаціями. Сталеві варіанти швидко нагріваються, але не надто довго втримують тепло. Аналоги із чавуну гріються повільніше, проте й охолоджуються довше – таким чином, приємна температура зберігатиметься певний час, навіть коли вогонь у камері вже погашений.

RHFNrj73lgNlEFlL0u-z6mH0FDbzvkuXsP1n1igexiBX5qeJ5UaYNNnRAJaA2AUEc78sIcluoM6qyVOeZyubJjHYaWS49HWP1ibVW8_vzzO6uiCqDAGEtvGHRNcMRQnNy0A2Oi6u_y5dVRHnxtcWNIs

Топки, під’єднані до повітропроводів, функціонують таким способом:

  • Повітряна маса набуває високої температури у просторі між стінками (облицюванням) конструкції та топкою.
  • Далі вона розподіляється приміщеннями будинку через канали, встановлені в стінах чи стелі.
  • Продукти горіння виходять назовні, не контактуючи з повітрям, яке використовується для обігріву.
Читайте також:  Три трикутники та шість мотузочок: історія бікіні

Нагріте повітря може подаватися як завдяки природній конвекції, так і механічним способом, наприклад, з застосуванням вентилятора. Придбати його можна у магазині, де продається все для спорудження печі або каміна. Якщо змонтувати примусову подачу з можливістю регулювання, це підвищить комфорт, оскільки буде легко контролювати температурний режим у кімнатах.

Оптимально, щоб схема повітряної опалювальної системи створювалася ще на етапі зведення дому. У такому разі можна купити камін найбільш підхожої моделі та обдумати, де будуть прокладатися повітропроводи. У вже готовому будинку монтаж такої системи також можливий. Як правило, його здійснюють під час капітального ремонту будинку.

Які елементи потрібні для облаштування повітряної опалювальної системи на базі каміна?

AHyb1i6QTxh1DncbanH2Htw8VTCw_lBjesGEqTRg_GYujxqE6uh9fVzz_Q8I7eC5-eFXJMaaRenHEGT_SJ11Yr3wmUraMkaesQ_l66Zg9kTBMe0sZNv9jg7G5ZMp7gbKZLRcY8LwRInyLLtMbwZ2WWU

Окрім самої топки зі сталі чи чавуну та труб для розведення повітря, в перелік складових входять:

  • перехідники, трійники, коліна й т.п., з’єднувальні деталі для системи повітропроводів;
  • решітки, крізь які буде надходити та забиратися повітря;
  • вентилятори для камінних решіток – звичайні чи з наявністю датчика температури. При виборі моделі з датчиком вентилятор буде вмикатися, коли температура досягне заданої межі;
  • спеціальні клейкі стрічки для герметизації з’єднань.

Точний список всього необхідного залежить від складності системи. Дізнатися, що саме і в яких кількостях треба мати, можливо уже тоді, коли повністю розроблений проєкт.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: