Свіжі новини:

Три трикутники та шість мотузочок: історія бікіні

Ось уже 75 років жінки – молоді і не дуже, з фігурами, що викликають захоплення і дещо інші емоції, – одягають на пляжі та виставляють на загальний огляд цей предмет гардеробу, який лише вдає, що дотримується пристойності, пише ВВС, інформує UAINFO.org.  

 

Батьком нововведення з викликом, звісна річ, став француз. Якщо точніше, то французький інженер, який перекваліфікувався у модельєри, – Луї Реар.

 

Винен дефіцит

 

Реар був не тільки інженером і модельєром, але й непоганим підприємцем. Після війни уряди всіх країн обмежували продаж тканин.

 

Більшість модних брендів використовували цей дефіцит як привід для того, щоби придумати нові купальні костюми, у яких мінімум тканини демонстрував би максимум тіла.

 

Три трикутники та шість мотузочок: історія бікіні

 

Власне кажучи, процес почався ще під час війни. Жінки на пляжі й на сцені почали виставляти пупок на загальний огляд у 1940 році, після чого процес пішов, і купальні костюми стали на очах танути у розмірах.

 

При цьому їхня популярність росла обернено пропорційно кількості витраченої тканини.

 

А 5 липня 1946 Луї Реар продемонстрував свій шедевр. Його винахід назавжди змінив наше уявлення про те, у чому жінка може з’явитися на пляжі.

 

“Атом”, бомба й атол

 

Усього за чотири дні до історичної події американці випробували на атолі Бікіні в Тихому океані атомну бомбу.

 

Заради справедливості варто додати, що першим щось на кшталт бікіні придумав інший французький модельєр, Жак Ейм, який – у дусі часу – назвав свою модель “Атом”.

 

Читайте також: Купальник первой девушки Бонда выставили на аукцион. За него хотят выручить полмиллиона долларов

 

“Атом” був трохи ширший. Реар вирішив удосконалити дітище свого земляка найпростішим способом: зменшити його. У рекламній кампанії теж обіграли ядерну тему: “Бікіні, – йшлося у ній, – це розщеплений “Атом”.

Читайте також:  Почему стоит взять в аренду авто в Киеве

 

Хто у світі найхоробріший

 

Однак мало придумати бікіні. Його треба було ще й продати. А для цього його слід було спочатку показати публіці. І тут виникла проблема: у всій Франції не знайшлося моделі, яка була б готова вийти у “цьому” новотворі на подіум.

 

На допомогу прийшла стриптизерка Мішелін Бернардіні.

 

11 липня 1946 року Мішелін стала першою жінкою, що постала перед камерами в бікіні.

 

Першу модель пошили з тканини з малюнком, що зображує газетний принт. Вочевидь Реар прогнозував, що преса просто “вибухне”. І він не помилився.

 

“Порядна дівчина таке не одягне”

 

Американський жіночий журнал “Сучасна дівчина” відреагував на новинку так: “Навряд чи слід витрачати слова і писати про так зване бікіні, оскільки абсолютно очевидно, що жодна дівчина, яка має елементарне почуття такту та скромності, ніколи не одягне нічого подібного”.

 

Читайте також: Без щільних чашок і пуш-апу. Фешн-експерти визначили ідеальну модель купальника для жінок з маленькими грудьми. ФОТО

 

Знаменитий модний критик Діана Вріланд сказала коротше: “Єдине, що не розповідає про дівчину цей виріб, – сказала вона, – це дівоче прізвище її матері”.

 

Спочатку бікіні заборонили в Бельгії, Італії, Іспанії та Австралії, а також оголосили поза законом у декількох американських штатах.

 

Були навіть випадки, коли жінок у бікіні просто виганяли з пляжів.

 

І тільки кінозірки 50-х принесли бікіні всесвітню популярність і комерційний успіх.

 

Повний тріумф

 

Першою на пляжі в Каннах сфотографувалася 19-річна Брижит Бардо.

 

Три трикутники та шість мотузочок: історія бікіні

 

Остаточний успіх бікіні приніс вихід на екрани фільму “бондіани” “Доктор Ноу” у 1962 році.

Читайте також:  Влагостойкий гипсокартон – универсальный материал с широкой сферой применения

 

Одним з найбільш відомих моментів фільму стала поява Урсули Андресс з моря в білому бікіні з широким поясом. Сама вона потім зізнавалася, що саме ця сцена принесла їй колосальний успіх.

 

Решта, як кажуть, – історія. Варто додати лише одне: як би ви не ставилися до бікіні, пам’ятайте про те, що останні півстоліття з гаком воно не виходить з моди.

 

 

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: