Група дівчат-мусульманок плекає мрію одного разу стати футболістками. Вони вийшли потренуватися на державному поле в трущобах Раджабазара в Колкаті, столиці індійського штату Західна Бенгалія. Вони мріють про дриблінгу та грі на великих полях, перед натовпами глядачів. Кореспондент спільноти VideoVolunteers Дебгопал Мондал взяв інтерв’ю у декількох футболісток і зняв відеорепортаж, в якому показано, як дівчатка кидають виклик гендерним стандартам через спорт.
Шахіна Джавед — жінка, яка створила цю дівочу футбольну команду. Як засновниця неурядової організації Roshni, яка бореться з домашнім насильством, шлюбними викупами і дитячими шлюбами, Шахіна руйнує соціальні підвалини вже протягом десяти років. Крім розширення прав і можливостей дівчаток-підлітків, організація Roshni також проводить інформаційні семінари про права жінок на освіту.
Хоча індійські жінки довгий час піддаються дискримінації у світі спорту, ці мусульманські дівчинки протистоять думку, що це тільки «чоловіча територія». За словами однієї з дівчаток, Мехві Шири, участь у дівочій команді навчило її, що дівчатка так само хороші, як і хлопчики.
Ми думали, що хлопчики можуть грати в футбол, а дівчатка — немає, але потім ми зрозуміли, що грати можуть і ті, і інші. Вони рівні. Якщо хлопчик може навчиться більшого, то і дівчинка може. Якщо хлопчик може брати участь — дівчинка теж може.
В Індії дівчаткам непросто домогтися успіху в спорті. Гендерну дискримінацію можна побачити в гендерну нерівність в оплаті праці, упереджене ставлення до жінок-спортсменкам, не кажучи вже про часті зауваженнях сексуального характеру і випадки домагань. Це нерівність підкреслює проблеми, глибоко вкорінені в спортивній системі й в суспільстві в цілому. Відсутність майданчиків, можливостей і підтримки держави є додатковою причиною, по якій дівчинки відмовляються від своєї мрії. Тані Фатіма говорить:
Поле не належить [хлопчикам]. Воно для всіх нас. Ми маємо право прийти туди й пограти. Вони не дають нам грати. У нас немає відповідного місця, щоб грати, і це впливає на нашу гру.
Хоча багато в Індії думають, що гендерна рівність в спорті — утопічна ідея, зростає рух людей, які виступають за обговорення і розв’язання проблем, з якими стикаються жінки. Мережа відео актівістов VideoVolunteers (як чоловіки, так і жінки) віддана ідеї рівності та працює над руйнуванням патріархальних устоїв в рамках своєї кампанії Khel Badal. VideoVolunteers хоче показати історії про те, як жінки стикаються, долають і борються з патріархатом.