Свіжі новини:

Вибираємо фотопапір — матовий чи глянцевий?

Вибираємо фотопапір — матовий чи глянцевий?Як правило, всі любителі фотодруку замислюються над вибором носія для друку фотографій. Є два основні види фотопаперу з глянцевим покрититтям та матовим. Кожен з яких має свої особливості, мінуси та плюси, про які слід знати.

Матовий фотопапер для виразної м’якості друку

Цей носій складається з трьох шарів:

  • мікропористого покриття;
  • целюлозного прошарку;
  • водонепроникної підкладки.

Якщо для друку використовуються водорозчинні чорнила, вони відразу вбираються і закріплюються в середньому шарі, що не дає краплям довільно розтікатися та змішуватися. Основа запобігає надмірному просочуванню і викривленню листа. До матового паперу добре прикріплюються і пігментні фарби, які «люблять» шорсткі поверхні.

Переваги такого паперу полягають у наступному:

  • робить відбиток максимально контрастним та детальним;
  • делікатно приглушує надмірну яскравість кольорів;
  • підходить для будь-яких чорнил;
  • не бликує, що дозволяє добре бачити зображення у різних ракурсах;
  • несприйнятливий до слідів від пальців;
  • недорого коштує.

Єдиний недолік – уразливість відбитків до вологості, якщо вони зроблені чорнилом для фотодруку. Але це можна пробачити, тим більше, що фотографії на такому папері виглядають дуже вишукано.

Глянцевий фотопапір для яскравості та барвистості друку

Глянцевий фотопапір – чудовий вибір для друку насичених, яскравих зображень. Блискуче полімерне покриття не тільки робить відбитки барвистішими, але й виконує захисну функцію: не дає зображенню зіпсуватися від короткочасного попадання води. Найкращими фарбами для такого носія стануть водорозчинні. Пігментні чорнила втримаються на глянці, але його блиску не буде видно, до того ж кольори вийдуть приглушеними.

Глянцевий фотопапір також має недоліки. На ній залишаються відбитки пальців та дрібні подряпини, тому зі знімками слід поводитися акуратно. Крім того, такий папір виблискує. Втім, усі ці мінуси не такі критичні, і їх можна пробачити.

Читайте також:  Григорий Петрович Козловский прокомментировал победу ФК «Рух» в чемпионате U19: «Победный маятник не должен прекращать своего движения»

І на матовому, і на глянцевому фотопапері ви отримаєте чудові результати фотодруку. Що вибрати – залежить лише від ваших уподобань.

При виборі паперу слід звернути увагу на безліч супутніх факторів. Крім відповідної текстури, вам потрібно підібрати оптимальний розмір паперу та його щільність для вашої продукції. Цей процес не такий простий, особливо для новачка. Якщо ви не хочете проходити складний шлях «проб та помилок», замовити фотопапір ви можете на сайті: https://mak.trade/fotopapir/. Інтернет-магазин Mak.trade має готові рішення для кожного випадку індивідуально, з першого разу підберуть найкращий варіант.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: