Всі велосипеди поділяються на типи (гірські, шосейні, міські, дорожні, BMX , круїзери, складні, електро, фет-байки та ін), які призначені для поділу «залізних коней» за способом їх застосування. Деякі типи можуть мати підтипи. Такий поділ служить в першу чергу для полегшення вибору велосипеда під стиль їзди велосипедиста, місцевість, по якій ви їздитимете, або ж підбору байка під конкретні характеристики, які притаманні даному класу велосипедів. Далі ми коротко розглянемо найпоширеніші типи велетів, і розповімо вам, навіщо вони підходять найкраще, що допоможе вам вибрати велосипед під свій стиль їзди.
В інтернет-магазині Unisport https://unisport.ua/velosypedy-kyiv/ величезний асортимент від найкращих світових виробників. Магазин пропонує купити як найновіші ровери, що лише нещодавно з’явилися на ринку, так і перевірені часом вживані моделі, які допоможуть суттєво зекономити без втрати якості.
Гірські велосипеди
Гірські велосипеди або як їх ще називають маунтинбайками (MTB) дуже поширений тип, особливо в Україні. Не в останню чергу це відбувається через те, що багато райдерів вважають його найбільш універсальним велосипедом, який підходить як для міста, так і бездоріжжя. Частково це правда, але все ж таки рідна його стихія – маршрути без асфальтованого покриття. Це не в останню чергу через широкі покришки з агресивним протектором, які мають відмінне зчеплення з дорогою при їзді по бруду, пилу, гравію і т.д. Але зворотний бік медалі — швидке зношування протектора шин і важче педалювання (порівняно з міськими чи шоссерами) на асфальті. Даний тип має підвищені запаси міцності конструкції, за що ми часто розплачуємося вагою. Так само, через специфіку свого застосування, розвивати дуже великі швидкості по прямій не так вже й просто, оскількиMTB не мають достатніх передавальних чисел у трансмісії. Гірські великі можуть мати різний ступінь амортизації: з амортизаційною вилкою або двопідвісами. Докладніше тему амортизації велосипеда ми розглянемо нижче.
Отже, кому ж підійде гірський велосипед? Велосипедистам, які більшу частину свого маршруту проїжджають бездоріжжям та/або горбистій місцевістю з різкими перепадами висот, а також людям, які живуть у сільських районах. Якщо ви катаєтеся містом агресивно і частенько з’їжджаєте з сходів верхи на залізному коні, то гірський велосипед буде явно актуальнішим, наприклад, все того ж міського. Ну і новачкам у світі велотуризму чи велоспорту він теж підійде.
Для любителів важкопрохідних стежок, підкорення горбистої та гірської місцевості, а також їзди по бездоріжжю і пересіченій місцевості інтернет-магазин Unisport https://unisport.ua/gornye-velosipedy/ пропонує великий вибір гірських велосипедів. Будучи лідером продажів двоколісних позашляховиків в Україні, Unisport постійно розширює асортимент і тримає при цьому самі справедливі ціни!
Шосейний велосипед
Шосейні спортивні велосипеди (шосери в народі) повна протилежність гірським. Вони легкі, швидкі, з вузькими колесами великих діаметрів (28 дюймів) та практично з повною відсутністю протектора. Вузькі колеса дають нам перевагу у швидкості, але погіршують прохідність. Через менший контакт із землею виникає більший тиск на ґрунт, що також збільшує ймовірність проколу камери колеса. Тому вони практично не пристосовані до їзди бездоріжжям. Шосейні велосипеди немає будь-якої амортизації, т.к. остання знижує швидкісні характеристики та збільшує вагу байка. Ареал застосування – гарне асфальтоване покриття. Трансмісія шосейника має дуже великі зірки спереду та маленькі ззаду, що забезпечує великі передавальні числа. Це своє чергу дає хорошу швидкість по прямий. Слід зазначити спортивну посадку, коли велосипедист завалений наперед для меншого опору вітру. Багатьом вона може видатися незручною.
Їзда на спортивному шоссері це окрема релігія, комусь подобається, а комусь ні. Тому перед покупкою радимо вам взяти покататися на якийсь час даний тип велосипеда у друга.
Шосейний велосипед радиться вибирати досвідченішим велосипедистам. Він добре підходить для швидкісних заїздів по шосе та в межах міста.
Міський та туристичний велосипеди
Міський та туристичний велосипеди – це щось середнє між гірськими та шосейними. Вони є золотою серединою при використанні двоколісного транспортного засобу для їзди містом, парками, лісовими стежками. Їх дуже зручно використовувати для перевезення речей, оскільки часто комплектуються додатковими компонентами: багажник, крила, захист ланцюга, електрообладнання. Варто відзначити зручну пряму посадку. Туристичні велосипеди часто обладнуються регульованим по висоті та куту виносом керма. Міські велосипеди часто можуть складатися для більш легкого транспортування в багажнику машини або для зберігання на балконі у вашій квартирі. Даний тип велосипедів в основному або позбавлений амортизації повністю або має амортизаційну вилку з мінімальним ходом (до 80 мм). Діаметр коліс теж різноманітний, починаючи від 28 дюймів і закінчуючи 20-ю (хоча бувають інші модифікації). Покришки мають середній протектор.
Ці типи велосипедів добре підходять для повсякденних поїздок на роботу, недалеких (у разі туристичного байка – далеких) подорожей на рибалку або вилазок на дачу. Не варто очікувати від них хорошої прохідності чи швидкісних якостей, адже міські та туристичні велосипеди – щось середнє між цими поняттями.
Інші
Існує безліч інших типів та підтипів велосипедів. Наприклад, BMX велосипеди, призначені для виконання трюків та стрибків на рампі. Ще можна перерахувати два підтипи гірських велосипедів: даунхілл байки (призначені для швидкісних спусків з гори) та фет-байки (гірські велосипеди підвищеної прохідності з величезними колесами). Але всі вони дуже специфічні, і найчастіше вибираються вже досвідченішими велосипедистами.