Свіжі новини:

Як вибрати водонагрівач для квартири та будинку, який не розчарує

Водонагрівачі — побутові пристрої для нагрівання води, які використовуються у приватних будинках та квартирах при відсутності гарячої води та у період її відключення. Також вони актуальні для дач та заміських котеджів, де відсутнє централізоване гаряче водопостачання. Водонагрівач забезпечить безперебійним постачанням гарячої води та заощадить її витрати. Але який водонагрівач краще купити у приватний будинок чи квартиру? Що слід враховувати під час вибору?

Основні типи водонагрівачів

Водонагрівачі розрізняються за принципом дії, матеріалом, формою, розміром бака, системою кріплення. Щоб не помилитися у виборі, слід враховувати ці параметри та розуміти, на що вони впливають.

Водонагрівачі за принципом роботи

  • Накопичувальні (бойлери). Прилади з резервуаром для нагрівання та зберігання гарячої води. У бак надходить холодна вода, де вона нагрівається до заданої температури за допомогою ТЕНів.
  • Проточні. Нагрівають водний потік, що протікає крізь теплообмінник. Потік води запускається при відкритті крана та автоматично відключається після його закриття.

Водонагрівачі за джерелом енергії

  • Газові. Колонки працюють від газового пальника, підходять лише для газифікованих квартир, будинків, дач.
  • Електричні. Нагрівають воду за допомогою ТЕНу, які бувають закритого (сухі) чи відкритого типу (мокрі). Встановлюються у різних приміщеннях з доступом до електрики.

Вибір водонагрівача залежить від особливостей приміщення, а також від кількості людей та їх потреби у гарячій воді. Важливим параметром являється потужність, яка насамперед впливає на швидкість підігріву води. Чим вона вища, тим швидше з крана або душової лійки піде гаряча вода.

Вибір водонагрівача для будинку та квартири

Якщо до приватного будинку підведено газ, можна вибирати газову колонку. Вона працюватиме навіть при раптовому відключенні електрики, оскільки не потребує підключення до електромережі. У будинках з індивідуальним опаленням економним варіантом будуть бойлери непрямого нагріву та комбіновані моделі. Вони забезпечують безперебійну подачу та великий запас гарячої води. Але такі прилади займають багато місця, тому оптимальні для котеджів і заміських будинків, де можна обладнати бойлерну.

Читайте також:  Как не платить за тепло олигархам и “мошенникам”

Для приватного будинку краще придбати електричний бойлер закритого типу, який здатний забезпечити водою не одну водорозбірну точку, постачаючи гарячу воду на кухню, та ванну кімнату. Пристрій має бути великою ємністю, оптимально від 80 літрів і більше, в залежності від кількості людей, що проживають в будинку. Можна також встановити проточний водонагрівач, але він вимагає високої напруги і витрачає багато електроенергії, тому його використання не можна назвати економним.

У квартирах переважно встановлюють накопичувальні водонагрівачі (бойлери). Вони допоможуть заощадити, але варто враховувати, що гарячу воду доведеться чекати або заздалегідь включати прогрівання води. Оптимальним буде бойлер об’ємом від 50 до 80 літрів, чого достатньо для миття посуду, щоденного душу та інших побутових справ. Якщо у квартирі проживає велика родина, то може знадобиться ще більший обсяг — від 80 до 150 літрів.

Придбати надійні водонагрівачі для будинку чи квартири, які не розчарують, виробників доступно в магазинах ФЕКО у Києві, Львові, Дніпрі, Харкові та Одесі, а також на feko.com.ua з доставкою по всій Україні. В асортименті представлені електричні бойлери, проточні водонагрівачі та газові колонки. Вся продукція виробництва передових брендів, таких як Bosch та Electrolux.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: