Свіжі новини:

Як визначити, чи потрібен вам стабілізатор напруги

Стабілізатор напруги — пристрій, призначений для нормалізації напруги в мережі та захисту електроприладів під час її різких змін до гранично допустимих значень. Він потрібен у будинку, де є чутлива техніка та електроніка.

Для чого потрібен стабілізатор напруги

При суттєвих коливаннях напруги в мережі можливий вихід з ладу побутових пристроїв. Зважаючи на ситуацію в країні, це може траплятися доволі часто. Стабілізатор вирішить проблему коливання напруги, адже він вирівнює її, тим самим продовжуючи термін експлуатації пристроїв.

Які прилади найбільш чутливі до коливання напруги

Різке збільшення або зменшення напруги в мережі негативно впливає на всі пристрої, які використовуються в побуті. Майже вся техніка, якою ви користуєтеся, обійдеться дорожче, ніж купити стабілізатор напруги. Найбільш уразливими до перепадів є наступні електроприлади:

  • морозильні камери;
  • персональні комп’ютери;
  • мікрохвильові печі;
  • холодильники;
  • кондиціонери;
  • телевізори.

Тому для більшості регіонів України покупка стабілізатора — це чи не єдине вирішення проблеми нормалізації мережевого струму та захисту техніки.

В яких випадках раціонально використовувати стабілізатор напруги

Загалом в Україні стабільне та якісне передавання енергії до споживачів. Однак, враховуючи ворожі обстріли, дедалі частіше виявляються факти зниження або підвищення напруги. У зв’язку з цим є великий ризик поломки техніки.

Допустиме відхилення напруги становить приблизно 10%, тобто:

  • 198 В та 242 В для однофазної мережі;
  • 342 В та 418 В для трифазної.

Зазвичай у приватних будинках та багатоповерхових домах використовуються мережі 220 В (однофазні), а в промислових комплексах 380 В (трифазні). Якщо в розетках фіксуються коливання, що перевищують крайні показники, то стабілізатор напруги конче необхідний. Перевірити рівень напруги можливо за допомогою мультиметра. Чим точніше ви визначите особливості мережі (коливання, збільшена або зменшена напруга), тим точніше можна обрати модель стабілізатора.

Читайте також:  По той же причине, что и у Tesla: Ford снижает цены на электромобиль Mustang Mach-E в США

За якими параметрами слід обирати стабілізатор напруги

Враховуючи різну кількість споживачів, їхню потужність та особливості стрибків у мережі, стабілізатори напруги слід обирати за наступними параметрами:

  • потужність пристрою;
  • кількість фаз (однофазна або трифазна мережа);
  • діапазон вхідної та вихідної напруги.

Обирати стабілізатор напруги потрібно й залежно від виробника та параметрів вашої мережі. Найбільш широкий вибір цих виробів в Україні у каталозі Алло в Одесі, де представлений широкий асортимент як за параметрами, так і за виробниками. Також можлива відправка в будь-який регіон країни зручним для вас способом.

Якщо ви бажаєте зберегти електроприлади від коливань напруги, продовжити термін їхньої експлуатації — стабілізатор напруги саме те, що потрібно. Враховуючи стан українською енергосистеми, цей пристрій необхідний українським сім’ям у кожному домі.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: