Свіжі новини:

11 способів використання криптовалюти

Вже зараз за допомогою криптовалюти є можливість вирішувати різні завдання в реальному житті. Серед них можна виділити три сфери, в яких вони мають переваги перед звичайними грошима:

Фінансові операції – це інвестиції, трейдинг і використання різних фінансових інструментів, заснованих на криптовалюті. Наприклад, кредити під заставу криптовалюти;

Обхід обмежень держав – зберігання і перекази грошей без ризиків блокування рахунків. Оплата нелегальних товарів і послуг;

Побутові операції – покупка товарів і послуг, пожертвування, виплати (зарплат, виграшів).

В наш час отримати криптовалюту не буде складним завданням. Тимпаче, існує велика кількість обмінників криптовалюти, які надають послуги обміну фіатних коштів на криптовалюту, або обмін різних криптовалют між собою.

Фінансові операції

Мета фінансових операцій – збільшити кількість своїх коштів.

Довгострокові інвестиції в криптовалюту

Вони засновані на тому факті, що з часом вартість тих криптовалют, у яких обмежена емісія, зростає.

Для цієї мети в першу чергу підходить біткоін (bitcoin, BTC) – як криптовалюта з найбільш довгою історією, чітко встановленими правилами обмеженою емісією і низькою ймовірністю зміни цих правил.

У цьому кейсі біткоін купується за фіатну валюту і зберігається до моменту, коли ціна досить виросте.

Приклад використання: купити біткоіни на P2P-майданчику Localcryptos і вивести на свій гаманець Electrum.

Інвестиції в токени і NFT

Розрахунок на те, що ціна куплених токенів або NFT виросте. Для покупки можна використовувати криптовалюту, в мережі якої випущений токен. У ролі такої криптовалюти часто виступає ефір (ehtereum, ETH).

Приклад використання: купити NFT на платформі OpenSea.

Криптовалютні аналоги банківських депозитів

Різні рішення (стейкінг, лендінг) дозволяють розмістити свою криптовалюту на Лендінг-платформи або заморозити в стейкінг і періодично отримувати виплати відсотків в цій же валюті. Підходить для багатьох криптовалют і стейблкоінов (кошенів, вартість яких прив’язана до вартості фіатної валюти, наприклад долара США). Є як централізовані платформи, так і децентралізовані (DeFi).

Приклад використання: розмістити біткоіни під 5% річних на централізованому Лендінг Binance.

Кредити в заставу криптовалюти

Вирішують проблему інвесторів, які багато вклали в криптовалюта і не хочуть їх витрачати. При цьому потребують грошових коштах. У цьому випадку вони закладають свою криптовалюту, отримують стейблкоіни, і періодично виплачують відсоток за отриманий кредит.

Читайте також:  Навіщо Google змінив керівництво і чого далі чекати від інтернет-гіганта

Приклад використання: взяти в борг в DAI (стейблкоін) під заставу ефіру на Oasis/Borrow. Сума закладеного ефіру повинна становити як мінімум 170% від вартості взятих DAI, річний відсоток – 0.5% (може змінюватися).

Трейдинг

Торгівля криптовалютами на криптовалютних біржах. За принципом “Купив дешево, продав дорого, повторив”. Підходить криптовалюта з великою волатильністю.

Приклад використання: торгівля у децентралізований біржі Uniswap.

Операції в обхід держаного регулювання

Переказ грошей

У тому числі за кордон. Криптовалюти дозволяють передавати великі суми грошей в умовах заборон на перекази і\або контролю банків над переказами. Тим самим знімається ризик, що за якусь операцію банківський рахунок буде заблокований. Або ризик того, що держава визнає отримані кошти доходом і нарахує податок.

Здавалося б, для таких операцій краще підходять стейблкоіни. У них немає ризику зміни вартості переказу в доларах за час перекладу. На жаль, у багато стейблкоінів вбудований механізм блокування адрес. Такий механізм є в найпопулярніших стейблкоінах – USDT, USDC.

Тому для таких переказів краще використовувати максимально децентралізовану криптовалюту, для яких немає ризику блокування адрес. Наприклад, біткоіни.

Зберігання грошей без загрози блокування

Криптовалюти дозволяють зберігати гроші, не побоюючись, що банк заморозить рахунок на вимогу державних органів. Всі рекомендації з цього пункту аналогічні попередньому пункту.

Побутові операції

Купівля товарів і послуг

Перевага криптовалюти в тому, що можна використовувати для оплати в умовах, коли оплата банківськими картами недоступна. Та ситуація, в якій знаходяться громадяни недружніх країн.

Особливо це актуально для покупки авіаквитків, оплати готелів і оплати різних цифрових послуг (наприклад, хостингу або VPN).

Також покупки за криптовалюту актуальні для тих, у кого вже вона є:

  • ті, хто отримує зарплату або інший дохід в криптовалюті;
  • ті, хто раніше інвестував в криптовалюту, і тепер хоче частина її витратити.
Читайте також:  Провал Кирилла и Путина. Как РПЦ плела большой заговор против Украины и потерпела фиаско

Їм цікавіше відразу витрачати криптовалюту, без проміжної операції обміну її на фіатні гроші.

Приклад використання: покупка авіаквитків за біткоіни на сайті Cheapair.

Пожертви, донати

Дозволяють здійснити пожертвування в умовах, коли небажано давати можливість розкрити особистість відправника пожертвування.

Виплата заробітної плати

Виплата в криптовалюта іноді є єдиним або найпростішим способом виплатити зарплату співробітнику в іншій країні.

Також ця можливість зручна:

  • компаніям, пов’язаним з криптовалютами. У них може бути дохід в криптовалюта, зарплату можна виплачувати з цього доходу;
  • співробітникам, які хочуть отримувати зарплату відразу в криптовалюта з власних міркувань.

Виплата бонусів і виграшів

Виплата в криптовалюти дозволяє спростити юридичні аспекти таких виплат. Зокрема, пов’язані з податками. резюме

В теперішній час криптовалюта вже застосовуються в багатьох сферах нашого життя, даючи користувачам переваги щодо використання звичайних грошей.

Додайте свій відгук

%d bloggers like this: