Найзабутнє враження будь-якої будівлі, залишає в пам’яті його фасад. З цього робимо висновок, що всі оздоблення і фарбування, а також правильно обраний матеріал, повинні бути хорошої якості. Нині у світі величезний вибір будматеріалів. На будь-який смак можна підібрати і фасадні фарби та лаки на різних засадах. Як багатьом здається, що якщо матеріал дорогий і якісний, то проблем із нанесенням тієї ж фарби не буде, а наприкінці нанесемо фінішне покриття і все: сніг, спека і т.д., не страшні. Це зовсім негаразд. Все має бути підібрано грамотно та правильно зроблено ремонтні роботи.
З чого почати? За що братися насамперед? Найняти бригаду чи заощадити і зробити самому? Де гарантія, що не зіпсуєш, і за місяць зі сльозами не можна буде поглянути на стіни будівлі. Все можливо! Цілком можна ремонт і фарбування зробити самому. Потрібно не відступати від технологій і до скрупульозності вивчити технологію нанесення фінішних розчинів.
Підготовка до фарбування будівлі
Як тільки визначитеся із вибором фасадної фарби, потрібно підготувати робочу поверхню. Наскільки довгим та красивим буде Ваш фасад, залежить, як якісно виконані підготовчі роботи.
Роботу починаємо з очищення. Поверхня має бути сухою і без старих шарів фарби. Тріщини та нерівності потрібно закласти штукатуркою і вирівняти. Якщо є пліснява, то видалити спеціальним розчином. Мінеральну поверхню обробляємо складом ґрунту. Обов’язково простежте, щоб стіни були сухі як зовні, так і зсередини. Поверхня після внутрішніх робіт повинна повністю бути сухою. Якщо це не проконтролювати, то згодом є можливість відшарування фінішного покриття.
Мінеральні поверхні, як губки, вбирають у собі багато вологи. Чим становлять небезпеку для водорозчинних фарб та різних покриттів. Щоб цього уникнути, потрібна відповідна суміш для ґрунту, яка зробить гігроскопічною основу.
Нанесення фарби на фасад
Стіни повністю готові до фарбування. Приступаємо до основної роботи, яка має кілька невеликих секретів.
Всі інструменти для нанесення фарби, лакофарбових виробів (пензлі, валики, розпилювачі) мають бути ідеально чистими та без іржі.
Суху суміш розвести водою у точній пропорції за інструкцією. Ретельно перемішати до однорідності. І коли суміш готова до роботи додасть води 10% від усієї маси.
Обов’язково наносити склад потрібно лише одному напрямку. Тоді і тон, і колір буде однаковим. Слід запам’ятати, що фінішним покриттям, як і фарбами, потрібно користуватися лаками з однієї партії. Якщо це не простежити, можна отримати різні тони на високих поверхнях, де потрібно використовувати не одну упаковку матеріалу.
Усі важкодоступні місця фарбуємо пензлем.
Є види фарб, які потрібно наносити у кілька шарів. Інтервал між нанесенням фарби 3-4 години.
Категорично заборонено фарбувати стіни у спеку, дощ та вітер (t від +5 до +35), вологість повітря в середньому 80%.
Ось такі маленькі, але корисні секрети та поради фарбування фасаду будівель.
Зробити ремонт фасаду, з економити гроші та час може кожен бажаючий господар. Потрібно лише дотримуватись інструкцій та скористатися нашими порадами.