Свіжі новини:

Коли допоможе ЛОР?

Хто такий лікар вуха, горла та носа?

Лікар ЛОР – вузькоспеціалізований фахівець в області вуха, горла, носа. Він займається захворюваннями та травмами порожнини рота, язика, горла, а також носа та вух. Важливими клінічними картинами, які він лікує, є, наприклад, інфекції середнього вуха або шум у вухах.

Зокрема, лікарі загальної та сімейної практики направляють пацієнтів до лікаря-спеціаліста з отоларингології для проведення додаткової чи диференціальної діагностики.

Чим займається отоларинголог?

Анатомічні області медицини вуха, носа та горла включають ротову порожнину, глотку та гортань, навколоносові пазухи та носові раковини, а також зовнішнє та внутрішнє вухо разом із пов’язаними структурами придатків, системними областями судинами та нервовими закінченнями.

Крім консультацій та діагностики, ЛОР проводить консервативне лікування та оперативні втручання. Він також займається реабілітацією пацієнтів із відповідними захворюваннями визначених ділянок тіла та систем органів

ЛОР-лікар займається профілактикою, діагностикою та лікуванням наступних захворювань і скарг:

  1. Синусит

Гостре або хронічне запалення слизової оболонки навколоносових пазух. Лікар визначає, в тому числі, чи є захворювання частиною загального респіраторного захворювання.

  1. Інфекція середнього вуха (середній отит)

Хворобливий, але в багатьох випадках нешкідливий стан, який характеризується колючим болем у вусі, лихоманкою та погіршенням слуху. Зазвичай це відбувається в результаті бактеріальної або вірусної інфекції дихальних шляхів, наприклад застуди або грипу.

  1. Запалення гортані (ларингіт)

Зазвичай викликається бактеріями або вірусами, часто у зв’язку з застудою. Вдихання забруднювачів також може призвести до цього захворювання, яке супроводжується хрипотою та кашлем.

  1. Шум у вухах (дзвін у вухах)

Постійне або повторюване суб’єктивне сприйняття звуків, таких як свист, дзижчання або шипіння у вусі, що викликає сильні страждання для пацієнтів. Багато людей сьогодні також страждають від пульсуючого шуму у вухах – серцебиття у вусі.

  1. Апное сну
Читайте також:  7 советов по обучению вашего ребенка английскому дома

Розлад дихання, який виникає в основному під час сну і при якому дихання людини періодично зупиняється.

  1. Хропіння

Найбільше від хропіння страждають партнери хворого. ЛОР-лікар діагностує причини та допомагає постраждалим знайти шлях до спокійного сну.

  1. Тонзиліт

Гнійна інфекція мигдалин, що характеризується сильним болем і утрудненим ковтанням. ЛОР-лікар розрізняє гострий, больовий і хронічний тонзиліт, який часто залишається непоміченим.

  1. Сірчані пробки – є досить поширеним явищем, яке при ігноруванні може мати серйозні наслідки. Найчастіше це порушення слуху до розвитку запального процесу. Сірчана пробка – порушення, що характеризується скупченням маси, що виділяється у вушному проході. Маса з якої формується вушна пробка виробляється спеціальними сірчаними та сальними залозами, що локалізуються у дермі зовнішнього слухового проходу. Механізм розвитку формування сірчаної пробки полягає в порушенні механізму самоочищення вуха від “використаної” сірки. Адже в нормі вушна сірка продукується на постійній основі, а її зовнішній шар, що контактує з пилом та брудом підсихає та виходить назовні. В протилежному випадку, при порушенні видалення сірки, формуються закорковування.

  2. Тиск у вухах

Хвороба з багатьма причинами. Спеціаліст з медицини вуха, носа та горла в першу чергу оглядає євстахієву трубу та середнє вухо.

Записатися до лора необхідно при появі таких симптомів:

  • біль у вусі, кров’янисті, гнійні або водянисті виділення з вушного проходу;
  • зниження слуху;
  • захриплість без видимих причин;
  • сухий кашель;
  • чхання, свербіж, печіння в носі;
  • закладеність носа;
  • нежить, що не піддається лікуванню;
  • хропіння;
  • відсутність нюху;
  • головні болі, відчуття тиску і розпирання в області чола, скул, верхньої щелепи;
  • болю в горлі;
  • неприємний запах з рота при відсутності захворювань зубів і ясен;
  • часті респіраторні захворювання;
  • кровотечі з ЛОР органів.
Читайте також:  Вибір ідеальної гардеробної системи для покупки

На початку кожного лікування також проводиться консультація пацієнта з ЛОР-лікарем та збір анамнезу. Це стосується історії хвороби та всієї необхідної інформації про поточні симптоми та наявні проблеми зі здоров’ям. Окрім опитування, анамнез також включає детальний медичний огляд.

Після отримання результатів фахівець з вуха, горла та носа може поставити діагноз, розробити та розпочати терапію. Залежно від показань ЛОР-лікар вибирає інвазивний або неінвазивний метод лікування.

В Медичному центрі «МЕДГАРАНТ» працює команда досвідчених отоларингологів, які допоможуть вирішити питання щодо діагностики та лікування всіх захворювань горла, носа та вух, а також анатомічно пов’язаних з ними органів та тканин: придаткових пазух носа, мигдалин, шийних лімфовузлів та трахеї.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: