Свіжі новини:


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/clients/inuaus/inuaus/wp-content/themes/newsreaders/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

Іноземці посилили свої вимоги до грошових переказів з України

В рамках фінансового моніторингу кількість запитів по платниках зросла на третину.

Перерахування грошей за кордон стає все більш важжкою й дорогою справою. Мова не про дрібних сумах, а про великі перерахування — десятках і сотнях тисяч доларів / євро, які переводяться через банківські рахунки (через кореспондентську мережу).

«За приблизною оцінкою, кількість запитів збільшилася на 30% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року», – повідомив UBR.ua начальник відділу супроводу кореспондентських рахунків та казначейських операцій Банку Кредит Дніпро Тарас Малиношевський.

Іноземці вимагають вивернути максимум даних про ініціатора будь-якого великого перерахування або навіть середнього. Голова правління Банку Альянс Юлія Фролова видала стандартний список питань, що задаються банками-кореспондентами: найменування платника / одержувача; місце реєстрації платника / одержувача та фактичне місце знаходження; реєстраційні дані; інформація про кінцевих бенефіціарів (власників) платника / одержувача; джерело походження коштів; мета проведення транзакцій; оцінка банком ризику діяльності свого клієнта.

«Відповіді повинні бути максимально повними», – додала вона.

І це тільки в базовому запиті. Однак до нього можуть надходити й додаткові.

«З недавніх пір кореспонденти ще стали ставити питання митного та податкового плану. Буквально: які види податків і зборів платить компанія, чи платить вчасно і в повному обсязі, чи були судові суперечки з фіскалами. Нерідко доводиться копіювати й всю митну документацію. Потрібно все », – розповів фінансовий експерт Василь Невмержицький.

Розпитування — це час. Його може бути більш ніж достатньо, а може і не бути зовсім. У ситуаціях, коли бізнесу потрібна термінова закупівля і платіж «горить». Втім, іноземних банкірів зазвичай це мало турбує. Вони зупиняють платіж, заморожують його, і чекають відповідей на свої питання.

Читайте також:  Украинская армия вышла на новые рубежи под Бахмутом

«Терміни розрахунків звичайно затягуються, і залежать від задоволеності банків-кореспондентів відповіддю на запит. І перший і на що уточнює, який теж може бути. Це все — час », – зауважив начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу Рада банку Сергій Гнєздилов.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: