Свіжі новини:

Конопляне полотно – натуральна тканина для одягу

Тканина з конопель – займає лідируючу позицію у виробництві екологічно чистих тканин, проте більшість людей ставляться до неї з недовірою, оскільки у більшості зі словом «конопля» асоціації інші. Проте всі звичні уявлення про траву, що одурманює, не мають нічого спільного з полотном з неї. Насамперед це лікарська рослина з безліччю корисних властивостей.

Тканина з конопель не містить жодних шкідливих речовин, оскільки рослина не поливають хімікатами. У тканині немає жодних домішок і тканину не змішують з жодним синтетичним волокном.

Одяг з конопель зовсім не новація, адже її носили ще наші предки. Існує також відомий факт: перші у світі джинси були виготовлені з міцної тканини з конопель ще в 1880 році. Зараз тенденція на екологічно чисті тканини набирає обертів, і конопляні тканини користуються великою популярністю. А ще конопляну тканину визнано антибактеріальною. На ній не накопичуються бактерії, як, наприклад, на синтетичній, а також не утворюється пліснява.

Ця тканина також відрізняється терморегуляцією. Взимку вона добре зігрівається, а влітку, навпаки, у ній не спекотно. Цю властивість вона набула завдяки пористому волокну. Як тканина, конопляне полотно використовувалося людством понад 4000 років тому. Сорочки та постільна білизна ткалися з ниток конопель.  Міцність, дешевизна та гігієнічні властивості матеріалу були настільки високі, що цей матеріал почали використовувати в багатьох швейних галузях. Перша партія легендарних, усім відомих джинсів LEVI’S була виготовлена саме з конопель.

Конопляна тканина має безліч плюсів:

  • добре пропускає повітря;
  • вбирає вологу;
  • регулює температурний режим;
  • міцна та довговічна;
  • не викликає алергії;
  • не дає усадки після прання;
  • не розтягується при частому використанні.

Мінуси конопляного матеріалу:

  • висока ціна;
  • мнучість.
Читайте також:  Демонтаж: Основні етапи, види та правила безпеки

Прання та сушіння.

Конопляна тканина має пористі волокна, які вбирають багато води та набухають. Якщо використовувати погано розчинний пральний порошок, його частинки потраплять всередину волокон і зруйнують їх. Тому речі слід прати рідкими миючими засобами або порошком, попередньо добре розчинивши його у воді. Якщо речі не сильно забруднені, краще прати їх вручну. У разі використання пральної машини встановлюють делікатний режим. Якщо на виробі утворилася складна пляма, то впоратися з нею допоможе кисневий відбілювач або рясне намилювання господарським милом. Сушити вироби з конопель краще на протязі, а не в пральній машині. Пористість волокон, та їхнє  переплетення сприяють швидкому висиханню.

Прасувати речі потрібно в режимі «льон», у вологому стані. Суху конопляну тканину складно розгладити, тому якщо річ вже висохла, то її необхідно збризнути водою з праски або пульверизатора.

Замовити та купити конопляну тканину .https://ua.vesnyanka.com/shop/konoplyane-polotno/konoplyana-tkanina-konoplya-60-lon-40/ ми можете на сайті “Веснянка” (https://ua.vesnyanka.com), де вибір натуральних тканин, в тому числі і конопляних Вас приємно здивує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *