Про це він написав у фейсбук.

Раніше повідомлялося, що 3 грудня Верховна Рада України проголосувала за законопроєкт № 2116 про перезавантаження Державного бюро розслідувань. Повноваження директора ДБР Романа Труби, його першого заступника і заступника будуть завершені після того, як Закон буде підписно  Президентом Володимиром Зеленським та набуде чинності. Протягом п’яти робочих днів з дня набрання законом чинності Президент має  призначити тимчасового  виконувача  обов’язків  директора ДБР.

Як зазначає юрист та експерт Антикорупційної групи реанімаційного пакету реформ Олександр Лємєнов, наразі є 4 можливих кандидати на пост голови відомства.

“Наразі є чотири кандидати:

— заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов (дружить з [заступником голови АП часів Віктора Януковича Андрієм] Портновим і засвітився на “плівках Труби”);

— Ірина Венедиктова — депутатка від «Слуги народу». Чомусь джерела стверджують, що її тягне Портнов;

— Олександр Білоус — прокурор з Миколаївської області. Гарний кандидат, але з іншого боку мені зазначили, що він нікуди не претендує

— Віктор Трепак – ексзаступник глави СБУ, долучався до кейсу судді-колядника Зварича, справи “діамантових прокурорів”, затримання вбивці Гонгадзе генерала Пукача”, — написав Лємєнов.

Експертнаголосив, що від час вибору кандидата на пост голови ДБР Зеленському буде необхідно “враховувати всі ризики, особливо пов’язані з Андрієм Портновим”.