Свіжі новини:

Національна стратегія доходів на 2024-2030 роки: Україна планує зміни в податках та митній системі. Що очікувати

27 грудня уряд схвалив “Національну стратегію доходів” (НСД) до 2030 року, яка визначає ключові напрямки податкових та митних реформ наступних шість років. Цей крок став відповіддю на катастрофічний дефіцит бюджету та спробу зменшення залежності від зовнішнього фінансування.

Податки для ФОПів та зміни у митній системі: Мета стратегії

Стратегія визначає необхідність непопулярних кроків, таких як підвищення податків. Уже у 2023 році податки для банків були збільшені, зробивши їх ставку 50%, що викликало невдоволення бізнесу та громадян. Нова стратегія має на меті зробити податкову та митну системи передбачуваними та зменшити відсутність довіри між державою та платниками податків.

Суть національної стратегії доходів

За планом Міністерства фінансів, стратегія стане фундаментом для довгострокових реформ, роблячи дії влади передбачуваними та сприяючи поверненню довіри громадян та бізнесу. Однак, вже на початковому етапі народження стратегії виникли сумніви в її успішності через відсутність деталей та відкладеність схвалення урядом.

Всі ці кроки взяті в контексті воєнного стану та потреби вирішення фінансових проблем України в умовах дефіциту бюджету. Стратегія є важливим документом, який буде визначати економічний шлях країни у найближче десятиліття.

Читайте також: Найактуальніші економічні новини України на порталі "Топові новини"

НСД України: Деталі та напрямки

Ухвалення “Національної стратегії доходів” (НСД) стало однією з ключових подій виконання програми МВФ. Затвердження стратегії на останній день року свідчило про прагнення влади вчасно виконати програмні зобов’язання. Навіть при тривалому обговоренні документу з березня та інсайтах від Мінфіну, остаточний текст затвердили напередодні Нового року.

Незважаючи на важливість стратегії, інформація щодо податкових та митних змін, які планує влада, була тримана в секреті. Мінфін не проводив відкритих обговорень своїх пропозицій із бізнесом та громадськістю, що викликало певні сумніви.

Читайте також:  Все о процедуре апостиля

Однією з ключових змін, яку передбачає стратегія, є деперсоніфікація даних платників податків та їх адміністрування в Мінфін. Це заходи, спрямовані на зменшення корупційних ризиків і покращення боротьби з ухиленням від оподаткування. У реалізації стратегії також передбачається оптимізація структури податкових інспекцій та зміни в організаційній структурі Державної податкової служби.

Щодо податків, стратегія передбачає вжиття непопулярних заходів, таких як підвищення податкових ставок. Однак ухвалюватимуться вони лише після створення відповідних умов. Планується також функціональне обстеження та оптимізація ДПС, а також посилення доброчесності цього органу.

Усі ці заходи входять у стратегічний план наступних шість років та спрямовані на зростання фінансової незалежності України.

Підвищення податків та реформа митниці: Ключові кроки в новій стратегії

  1. Заборона спрощеної системи для юридичних осіб: Підвищення податкових ставок для юридичних осіб та заборона користування спрощеною системою.
  2. Диверсифікація ставок для ФОТ: ФОПам обіцяють диверсифіковані ставки в залежності від виду діяльності та групи, щоб стимулювати підприємництво.
  3. Зміни в спрощеній системі для різних груп: Звуження кількості видів діяльності для “спрощенців” та перегляд ставок податку.
  4. Прогресивна шкала ПДФО та реформа податкових пільг: Запровадження прогресивної шкали оподаткування та зміни в системі податкових пільг.
  5. Реформа акцизів та екологічного податку: Підвищення акцизів на ряд товарів та впровадження екологічного податку після завершення війни.
  6. Митна реформа: Від Євроінтеграції до антикорупції: Впровадження європейських стандартів, атестація митників, та оперативно-розшукова діяльність для боротьби з корупцією.
  7. ІТ-зміни та підвищення повноважень митників: Створення HelpDesk, розвиток ІТ-рішень, та підвищення зарплат для забезпечення ефективності митної служби.
  8. Прозорий процес впровадження: Ухвалення стратегії не означає митних змін із 1 січня 2024 року; кожен крок потребує окремих законів, а реалізація може зайняти кілька років.
Читайте також:  Ігор Молоток привітав Конотопський Центр дитячо-юнацької творчості з 70-річним ювілеєм

Національна стратегія доходів: Що очікується

Прийняття Національної стратегії доходів не означає автоматичного збільшення податків чи надання митникам права проводити слідчі дії з 1 січня 2024 року. Кожен етап стратегії вимагатиме окремих законодавчих актів, а весь процес впровадження може зайняти ряд років. Плани Мінфіну щодо впровадження окремих заходів у 2024 році — лише частина більшої стратегії.

Чи вдасться стратегії відновити довіру до влади у платників податків — це питання на майбутнє. Всупереч тому, режим конфіденційності, який оточує процес розробки та затвердження документа, залишає мало надій на вирішення цього питання у найближчому майбутньому.

Джерело: https://novyny.top/

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: