При правильній установці та догляді натяжна стеля здатна прослужити понад десяток років. Проте виникають ситуації, коли потрібен ремонт натяжної стелі − самостійний чи з залученням професіоналів. Своїми силами вдасться впоратися у разі несуттєвих пошкоджень – невеликих проколів або порізів, які легко заклеїти та/або прикрити спеціальними декоративними накладками. Професійні послуги з ремонту натяжних стель знадобляться у таких випадках:
-
Затоплення з даху чи сусідами зверху
Так, тут треба не тільки від’єднати один з кутів від каркаса й злити воду, а й просушити поверхню перекриття і заново встановити полотно у багет – аби ПВХ плівка надійно «зайшла» на своє місце, використовується теплова гармата, як і при монтажі.
-
Значні порізи та інші подібні дефекти
Через контакт із гострими предметами виникають механічні пошкодження. Найчастіше їх викликає необережність під час ремонту у приміщенні – неуважне використання інструментів при заміні світильників, перенесення габаритних меблів з гострими кутами й т.д. Полотно може втрати цілісність у зв’язку з надмірним натягом, й необхідна його реставрація з заміною ділянки, яка втратила цілісність. Для цього накладаються латки, на які можна встановити ще один світильник, датчик пожежної сигналізації або елемент декору.
-
З краю стелі відчепився гарпун від плівки
Зазвичай таке трапляється, коли встановлення натяжних стель здійснювалося без дотримання усіх норм. Таку проблему майстри вирішують на місці за годину, а то й менше, без знімання самого полотна. Це саме стосується випадків, коли від краю від’єднується частина стелі разом з профілем.
-
Проблеми з перегріванням матеріалу від світильників
Використання ламп надмірної потужності викликало перегрівання плівки та плавлення країв у місцях розташування світильників. При невеликому плавленні спеціалісти запропонують зміну світильників на моделі з більшими захисними кільцями та не настільки потужними лампочками.
Як правило, більшість значних пошкоджень можна усунути, вчасно звернувшись до майстрів. А от виправляти наслідки невдалих спроб самостійного ремонту набагато складніше. Іноді така «самодіяльність» призводить до остаточного псування покриття. Втім, бувають ситуації, коли ремонтом справа не обходиться, й потрібно замінювати полотно чи всю конструкцію.
Коли натяжні стелі підлягають повній заміні?
Потреба у заміні з’являється при таких умовах:
- На покритті є дуже великі розриви, й воно не піддається відновленню.
- Полотно сильно провисло через серію затоплень чи з інших причин.
- Затоплення дуже гарячою водою спричинило критичні пошкодження плівки.
- В процесі тривалої експлуатації без належного догляду на поверхні накопичилися забруднення, що не видаляються, наприклад, кіптява, сліди від сигаретного диму, жир від випарів на кухні й т.д.
- На тканинній стелі після затоплення виникли великі плями – позбутися шляхом чищенням не вдасться.
Далеко не завжди необхідно міняти матеріал разом з основою – переважно у наявний каркас закладають нове полотно, й стеля знову набуває показного вигляду. Якщо ж втрата цілісності й початкової декоративності збіглася з бажанням внести зміни в інтер’єр, доречно замовити натяжні стелі з іншим дизайном, який додасть новизни в облаштування кімнати. Так, наприклад, однотонне матове покриття можна змінити на глянцеве полотно з незвичайним підсвічуванням, або ж встановити конструкцію у декілька ярусів – вибір залежить від вподобань власників помешкання.