Свіжі новини:

Найвищі гори світу – ТОП 5 вершин

Гори заворожують нас своєю величчю і красою з незапам’ятних часів. Вони надихали поетів, художників і мандрівників протягом століть. А сходження на вершини найвищих гір світу залишається однією з найскладніших і найнебезпечніших пригод для альпіністів.

В цій статті ми розглянемо 5 найвищих вершин нашої планети, які перевищують позначку у 8000 метрів. Також про інші найвищі гори світу читайте на сторінці https://abal.com.ua/naivyshcha-hora-u-sviti.html. Це справжні велетні, підкорення яких вимагає відваги, витривалості та відмінної фізичної підготовки. Їхня краса захоплює дух, але шлях до вершини сповнений небезпек.

Готові вирушити в цю захопливу подорож до найвищих точок планети разом зі мною? Тоді погнали!

Еверест (8848 м) – король Гімалаїв

Еверест, також відомий як Джомолунгма або Сагарматха – це найвища вершина світу, що височіє над рівнем моря на 8848 метрів. Цей велетень розташований на кордоні Непалу та Китаю, у самому серці Гімалайських гір.

Перше задокументоване сходження на Еверест здійснила новозеландська експедиція під керівництвом Едмунда Гілларі і Тенцінга Норгея 29 травня 1953 року після кількох невдалих спроб у 1920-1930-х роках.

Чогорі К2 (8611 м) – найнебезпечніша вершина

К2, також відома як Чогорі або “Дика гора”, є другою за висотою вершиною у світі після Евересту з відміткою 8611 метрів над рівнем моря.

Вперше К2 було нанесено на карту 1856 року Великою Британією під час Великого тригонометричного обстеження Індії. Через складний рельєф місцевості точне вимірювання висоти вершини було виконано лише 1908 року італійською експедицією.

Канченджанга (8586 м) – третій полюс Землі

Канченджанга розташована на сході Непалу на кордоні з Індією. Це третя за висотою вершина світу з результатом 8586 метрів. Місцеві жителі називають її “П’ять скарбів снігу” за її п’ять високих піків.

Читайте також:  Иван Боршош - главный распильщик бюджета Сум и Сумщины

До теперішнього часу Канченджанга залишається однією з найскладніших для сходження вершин через вкрай нестабільну погоду, часті шторми і лавини.

Лхоцзе (8516 м) – неприступна фортеця

Лхоцзе є четвертою за висотою вершиною у світі і розташована в Непалі прямо на кордоні з Китаєм. Її висота становить 8516 метрів.

Перше сходження на вершину Лхоцзе було здійснено 3 травня 1956 року двома швейцарськими альпіністами – Ернстом Райссом і Фріцем Лухшерером.

Макалу (8485 м) – ізольований гігант

Замикає п’ятірку найвищих гір планети вершина Макалу з результатом 8485 метрів над рівнем моря. Цей ізольований гігант розташований повністю на території Непалу.

Вперше Макалу дослідила і заміряла 1921 року експедиція, організована британським географічним товариством. Однак точні виміри висоти вершини було зроблено лише 1955 року.

Висновок

Отже, ми розглянули 5 найвищих гірських вершин нашої планети. Ці велетні Гімалаїв і Каракоруму по праву вважаються справжніми полюсами Землі і ваблять до себе сотні альпіністів щороку. Рекомендуємо до читання цікаві факти про воду https://abal.com.ua/tsikavi-fakty-pro-vodu.html, які допоможуть більше зрозуміти природні закони нашої планети.

Але підкорення цих гігантів – завдання вкрай складне і небезпечне. На схилах цих гір загинули сотні сміливців. Тому перед сходженням потрібно максимально серйозно підходити до акліматизації, тренувань і підбору спорядження.

А тим, хто не готовий до сходження, можна просто помилуватися величчю цих гірських вершин на фотографіях і картинах. Їхня краса і велич не перестануть захоплювати ще довгі століття!

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: