Свіжі новини:

Навіщо Google змінив керівництво і чого далі чекати від інтернет-гіганта

Засновники Google Ларрі Пейдж і Сергій Брін оголосили про свою відставку, тепер всім керувати буде Сундар Пічаї.
Рішення засновників Google, більше 20 років стояли біля керма інтернет-гіганта, залишити свої керівні пости в материнській компанії, Alphabet, очікувано стало сенсацією в IT-світі.

Ларрі Пейдж і Сергій Брін, що запустили свій гаражний стартап в 1998 році, пояснили своє рішення у відкритому листі. Мовляв, якби Google був людиною, то 21 рік — вік зрілості. І тепер “горді батьки” можуть відійти від справ, пропонуючи натомість “любов і поради”. Передає UBR.

Надалі керувати всім буде Сундар Пічаї, а батьки-засновники збережуть свій вплив, але тільки в якості членів правління та акціонерів.
Редакція UBR.ua зібрала думки представників української IT-індустрії з приводу того, яких змін очікувати в роботі інтернет-гіганта.

На круги своя

Засновник компанії “Термінал 42”, екс-гендиректор Яндекс-Україна Сергій Петренко назвав відхід Ларрі Пейджа і Сергія Бріна “закінченням проекту Alphabet в якомусь активному вигляді”. За його словами, спочатку ідея створення додаткової структури подавалася як спосіб розвитку інших проектів компанії.

“Цього явно не сталося – Google продовжує генерувати 99,5% доходу всієї компанії, інші проекти продовжують залишатися експериментальними й збитковими, за винятком тільки Google Ventures, який і до створення Alphabet був окремою компанією”, – констатував він. При цьому зазначив, що Ларрі Пейдж і Сергій Брін давно не беруть участі в повсякденній діяльності й “навіть не світяться як публічні особи”. Адже у Google є своє публічна особа і це як раз Сундар Пічаї.

Можливо, припустив Сергій Петренко, організаційно структура корпорації почне повертатися до стану до 2015 року. Саме тоді виникла Alphabet. “Якщо в компанії, як написали засновники, не потрібні два CEO і президент, то навіщо взагалі потрібні дві компанії – Google та Alphabet? Якщо незалежні компанії підкоряються Сундар Пічаї як CEO Alphabet, а не як CEO Google, то навіщо потрібні ці церемонії?” – здивувався він.

Читайте також:  Что судья Апеляцийного суда Плетнев скрывает за недостоверными сведениями в декларациях

За його словами, для рядових користувачів або клієнтів нічого не зміниться. “Я підозрюю, що і рядовий співробітник Google особливо нічого не помітить”, – зазначив колишній керівник українського офісу Яндекса глава “Термінал 42”. Водночас зміни можуть відчути співробітники інших компаній, що входять в холдинг. “Але вони в основному сконцентровані на дослідних завданнях, а для цього не дуже важливо, хто тепер генеральний директор”, – підсумував Сергій Петренко.

Керівник партнер FeelGoodLabs Віктор Компанієць переконаний, що змінити керівництво “пошукача” потрібно було ще п’ять-десять років тому. Адже за цей час Google втратив кілька десятків досить багатообіцяльних продуктів і ніш. За його словами, Сундар Пічай робить те, що зробив Сатья Наделла з Microsoft.

Після відходу з поста глави софт вірного гіганта його засновника Білла Гейтса компанію очолив Стів Балмер. І це були не дуже вдалі роки для розробника Windows і Office. Взяти хоча б, наприклад, невдачі на ринку мобільних телефонів. Коли компанія спочатку купила Nokia, а потім з дисконтом — продала.

Стартап-підприємець Денис Довгополий написав у себе на Фейсбук-сторінці, що давно прогнозував такий розвиток подій в керівництві Google. За його словами, керівникам стартапів не вистачає “дорослих” управлінських навичок. “Ця історія про те, що на третьому десятку років існування компанії два абсолютно геніальних ФАУНДЕР не змогли запустити самостійно жодного бізнесу”, – підкреслив він. За його словами, це послужить прикладом для всієї галузі: “Ну краще пізно, ніж ніколи. Заодно урок всім іншим технічним кофаундерам”.

Керівник проекту “крафтової соцмережі” і координатор iForum Олексій Мась вважає, що інтернет увійшов в період турбулентності.

“Виявилося, що керувати великими компаніями й залишатися в душі хіпстера — вже неможливо. Брін і Пейдж — це брили. Дуже поважаю і їх підхід і їх як філософів. Дуже прикро, що зростання компанії, сексуальні скандали, спроби уряду США регулювати й зарегулювати цю галузь призвели до того, що обставини навколо керівництва загострилася і пішла добровільна відставка “, – прокоментував він.

Читайте також:  Група компаній "Агро Експерт" - широкий спектр продуктів та послуг для забезпечення високих врожаїв

За його словами, велика четвірка – Apple, Amazon, Google, Facebook – все менше схожі на “корпорації добра”. “Те Цукерберг виступає і погано себе почуває, то Брін і Пейдж йдуть зі своїх посад. Мені здається — це принципи розвитку технологій. Великі компанії потихеньку бронзовіють і, на превеликий жаль, стають монстрами. І бути капітаном монстра — таке собі розвагу”, – зазначив Мась.

Він підкреслив, що рішення Сергій Бріна і Ларрі Пейджа залишити замість себе Сундара Пічая неоднозначно. І, ймовірно, це не остання відставка в інтернет-гіганті.

Автор: Микола Оліярник

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: