Свіжі новини:

Олександр Сердюк, Андрій Веремчук, Пей Плейс Україна: чому не за гратами головні схематозники грального бізнесу?

22 381 грн на хвилину втрачає держбюджет через нелегальну ігорку. Скільки це урізаних грошових забезпечень наших військових на день — рахуйте самі.
На засіданні ТСК у пізнавальній доповіді Артема Шило, як у нас все ще успішно працює нелегальний гральний бізнес через роки після загальної легалізації.
1. На ринку грального бізнесу процвітає міскодінг, фейкові картки P2P платежів, дзеркальні сайти ліцензованих казино та ще 50 відтінків схематозу.
2. Є банки, які живуть з обслуговування нелегального грального бізнесу. Тобто, існує паралельна нелегальна інфраструктура, яка виграє у легальної, тому що не платити податки завжди вигідніше, ніж платити. Про те, що ноги в цієї нелегальної частини грального бізнесу ростуть із півночі, я навіть не буду починати.

«Чекаємо на персональний пакет санкцій від РНБО та Володимира Зеленського, адже внутрішній ворог ще має пульс» підкреслили на засіданні ТСК.

Міскодінг – головна проблема

Більшу частину 2022 року гральний бізнес ухилявся від сплати податків за допомогою схеми з міскодінгу – встановлення банком коду торговця (MerchantCategoryCode; MCC), що не відповідає справжньому виду діяльності підприємця. Це допомагає маскувати платежі від азартних ігор.

Хто стоїть за фінансовими схемами?

У матеріалах справи БЕБ є назви девʼяти фінустанов, писав нардеп Железняк. Депутат прямо не вказує їхні назви, проте з його допису можна здогадатися про державний Укргазбанк і приватний Айбокс Банк.

Три співрозмовники Forbes на банківському ринку та серед нардепів теж назвали ці дві установи. Також, за словами двох співрозмовників, йдеться про Сенс Банк, Конкорд Банк, а також ряд невеликих установ (Оксі Банк, Комінбанк та інші). Оксі Банк та Укргазбанк на момент публікації не відповіли на прохання Forbes про коментар.

Але головним організатором схем є непримітна фінансова компанія ТОВ “Пей Плейс Україна”.

Читайте також:  Эластичные муфты Topran и FAG - сравнение характеристик и стоимости

Власники “Пей Плейс Україна”, а також ФК “АП.МІ ФІНАНС” – платіжної системи “КАСКАД”. ФК «АП.МІ ФІНАНС» — платіжна система «КАСКАД», належить Олександру Сердюку та Андрію Веремчуку, через яку проводяться мискодингові операції.

 

 

В 2020 році «Пей Плейс Україна» став тридцять першим зареєстрованим оператором послуг платіжної інфраструктури, що має право надавати відповідні послуги в України.

Компанія «Пей Плейс Україна» була створена 30 травня 2019 року зі статутним капіталом в 100 тис. грн. Згідно з даними Youcontrol, його кінцевими власниками є Андрій Веремчук та Олександр Сердюк (по 40%), які також є співвласниками фінансової компанії «АП.МІ Фінанс». Ще 20% у Валентини Стржалківської, яка є керівницею компанії «Пей Плейс Україна».

За даними слідства Олександр Сердюк та Андрій  Веремчук найголовніші оптимізатори схем міскоду для грального бізнесу.

Трохи бекграунду:

Ігорний бізнес входить в окремий комплекс заходів по AML (anti-money laundering) та CTF (counter-terrorism financing).
AML та CTF майже усюди йдуть пакетом, тому що дії чесного наркобарона, який хоче помити бабла і нечесного донатора Аль Каїди збігаються майже на 90%. А ігорка дозволяє баблу зникати й з’являтись у різних людей по всьому світові й навіть певним чином виправдовувати походження коштів. Це є проблемою навіть для країн, що не воюють, по всьому світу. Для країни у стані війни масштаб проблеми збільшується геометрично, бо нелегальна ігорка сильно спрощує фінансування агентури, збір даних, виявлення незахищених верств населення та багато іншого.

Отже, фактично, ігорний бізнес з усіма її нюансами підпадає одночасно під юрисдикцію НБУ, СБУ і БЕБ. Тут і потенційне фінансування тероризму, і відмивання, і несплата податків. Відповідно саме НБУ, БЕБ та СБУ фактично озвучували спільну позицію в питаннях роботи ігорки в Україні. Від НБУ виступав Дмитро Олійник, від БЕБ — Віталій Гагач, а від СБУ — Артем Шило.

Читайте також:  Продажа волос в Суммах

І приблизно у вересні-жовтні 2022 року зійшлося кілька моментів, увага:

 

– Бориса Баума було катапультовано з орбіти Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей;
– Кирило Шевченко згалопував у невідомому напрямку, а на його місце зайшов Андрій Пишний;

– У БЕБ з’явилася певна кількість адекватних людей в особі заступника голови та кількох його підлеглих.

І раптом почали відбуватися дива. На столі в СБУ з’явилися результати оперативно проведеного БЕБ розслідування, а національний регулятор вжив рішучих заходів.
За півтора місяця кількість банків, що обслуговували діяльність нелегальної ігорки, з 8 впала до 1. Бо НБУ, розуміючи всю глибину глибин зальотів по АМЛ в розрізі курсу на членство в ЄС України, почав зразу швидко бігти по проблемних банках з перевірками, застереженнями й т.д.
На ТСК пролунала цифра з 700 млн грн в листопаді до 7 млрд грн в грудні, 8 млрд грн в січні. Пролунала під протокол з усіма можливими наслідками. Від СБУ і БЕБ. Тобто з бюджетним навантаженням щось стає зрозуміліше.
За даними Державної податкової служби, представники грального бізнесу у 2021 році сплатили 204 млн грн податків, за 2022 рік – 730 млн грн, з яких 66 млн грн – у вигляді єдиного податку за ставкою 2%.

На простому ухиленні від сплати податків нічого не закінчується.

Усі ці USDT обмінюються на інші види потреб ігрового ринку — криптовалюта, готівка, виведення коштів на компанії нерезиденти. І це теж не все. Може ви пам’ятаєте гучну справу про нові конверти для зарплат під проводом банку, який змінює ім’я в очікуванні націоналізації. Там була проста штука — можна було привезти валізу кешу в відділення банку і він розтікався по картках людей як рандомні платежі «на картку» з терміналів поповнення карток по всій країні. Послуга тупо в банк була інтегрована. Тобто, ігорка є однією з системних речей у рамках чорно-сірої частини економіки України.
Бо чорне зерно, про яке йшлося на минулих засіданнях ТСК, треба купувати за кеш. А купують його за кеш, щоб воно якось за кордоном виплило і хлопці бабулєти з країни, що воює, якось переставили.

З усього перерахованого порушеннями різних всяких законів є, до речі, все. Саме тому НБУ на роги й встав, бо з такими пригодами в ЄСи не беруть і західні партнери будуть холодні з цієї історії. БЕБ на роги встав, оскільки тут якісь квадрильйони гривень в бюджет не їдуть, а військовим зарплати ріжуть. СБУ стало на роги, бо з цього двіжу можна будь-яку народну республіку фінансувати, не привертаючи уваги регулятора.

Читайте також:  Сердюк, Веремчук, Мишалов, Соседки, почему преступный Конкорд банк, "Пэй Плейс Украина", ФК "АП.МИ ФІНАНС" (Каскад) не лишили лицензии?
І хоча складається враження, що жить стало луччє, стало вєсєлєй — це не так. У нас Борис Баум вже холодний пів року. КРАІЛ там то туди, то сюди ганяють. То дають 2% ігорці (яка їх все одно не платить), то забирають. Сидимо, як в дурдомі.

Необхідна комплексна історія того, як в Україні працюватиме ринок азартних ігор, щоб:

а) з нього не мили бабки;
б) з нього НЕ фінансували агентуру;
в) з нього не страждали вразливі прошарки населення.
І головне, дочекаємся ми кримінальних справ по головним організаторам схем міскодінгу, панам Сердюку та Веремчуку та їх конторі ТОВ “Пей Плейс Україна”?

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: