Свіжі новини:

Олівці та ручки: історія виникнення канцелярського приладдя

Сьогодні здається неможливим уявити процес навчання або роботи без звичних олівця та ручки, зошита або блокнота. Проте вони увійшли в ужиток не одразу, а для появи деяких із них довелося навіть чекати на відкриття певних корисних копалин. Розповімо про те, як з’явилося найпопулярніше канцелярське приладдя – олівці та ручки.

Олівці

Найпершими олівцями вважають свинцево-цинкові та срібні палички з дроту, який припаювали до ручки. Писати ними було важко: лінії виходили нечіткими, а виправити написане було неможливо. У XIV столітті з’явився італійський олівець – глинистий стрижень з чорного сланцю, загорнутий у шкіру. Пізніше сланець замінили порошком з паленої кістки, змішаним з рослинним клеєм. Лінії стали яскравими та насиченими.

Лише з XVI століття почали використовувати графіт, який випадково знайшли після сильної бурі у графстві Камберленд. В ямах, що утворилися, знайшли тверду речовину, що нагадувала вугілля. Місцеві ремісники назвали мінерал малювальним оловом. Спочатку графіт використовувався у вигляді паличок для малювання, але потім з’явився олівець з графіту, вставленого у дерево. У цей самий час французи винайшли паризький олівець з суміші чорної сажі та глини.

Перше промислове виробництво дерев’яних олівців було відкрито в Німеччині з суміші графіту, сірки, глини, крохмалю та клею. Відтоді м’якість олівців можна було регулювати: збільшення графіту робило стрижень м’якшим, переважання глини – твердішим. Нині існує понад 20 способів виробництва стрижнів для олівців, дерев’яна або пластикова оболонка буває круглою або шестигранною. Сьогодні у канцелярському магазині «Палей» можна знайти різноманітні набори кольорових олівців, технічні та для креслення, двосторонні або з гумкою, графітові з кристалом.

Кулькова ручка

У 1888 році Джон Лауд, звичайний американський банківський службовець, запатентував першу кулькову ручку. Принцип її роботи нагадував кульковий дезодорант. Згодом розпочався бум патентів на кулькові ручки: їхня кількість сягнула трьохсот. Але навіть оригінальна ручка мала недоліки: у спекотну погоду протікала, у холодну не писала, та й загалом, була занадто грубою для паперу.

Читайте також:  Інтерактивна дошка Yesvision RBS82 на сайті Tech-Pro.com.ua

Через чотири десятиліття з’явилася перша кулькова ручка. Її винайшов угорський журналіст Ласло Біро у 1931 році. Після вдосконалення конструкції – чорнило стало густішим, гострий кінчик пера замінили стрижнем з кулькою, що вільно оберталася на кінці, було запатентовано сучасний варіант кулькової ручки, звичний для нас.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: