Блогер та громадський активіст Ярослав Бондаренко розказав про аферу яку провів один з керівників КМДА Петро Оленич:
“В одному з попередніх розслідувань я почав розповідати про яскравого представника київської будівельної мафії, Директора Департаменту земельних ресурсів КМДА – Петра Оленича. Але в зв’язку з тим що Оленич дуже активний та різносторонній персонаж, в одному матеріалі просто фізично неможливо охопити всі організовані Оленичем схеми. Тому продовжимо.
У 2004-му, Оленич отримав диплом юриста в Київському Національному університеті культури і мистецтв Поплавського. Вийшов такий собі юрист-артист, і як з’ясувалось потім дуже цінний фахівець.
Оленич одразу прилаштувався в Мін’юсті. Доречи його дружина Ірина Биcік є cecтрoю дружини cкaндaльнoгo судді Окружного aдміниcтрaтивнoгo суду Києва – Олексія Огурцoвa, признaчeнoгo туди ще в 2010 році Януковичем. Огурцов знаходиться в базі центру «Миротворець».
Уродженець російського міста Чита, Огурцов Свідомо брав участь в процесах дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні. Має стосунок до створення та участі у злочинній організації, метою якої було захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод в їх роботі . Підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 1 ст. 109, ч. 5 ст. 27, ст. 351-2 КК України
Стосовно Олeничa, тo він з «рeгіoнaлaмі» тісно зійшовся ще в 2006-му, став помічником-кoнcультaнтoм спочатку українофоба нардепа Олeкcія Журaвкo, a потім також відвертої українофобки Ірини Бeрeжнoї.
У 2008-му Оленич покинув стіни Мін’юсту, щоб стати «простим менеджером» Департаменту житлової нерухомості в дуже непростій компанії «KDD Group N.V.», більш відомої як «Kyiv Donbas Development Group, Нідерланди». Ця компанія була створена в результаті злиття бізнесу міжнародних ОПГ, контрольованих Семеном Могилевичем, і корумпованих українських чиновників. Пізніше ця компанія перейшла до олігарха-регіонала Андрія Веревського. А Оленич вже через рік став заступником начальника Київської обласної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» таким чином наш «юрист-артист» влився в ряди «земельної мафії» «молодої команди» Льоні Космоса і почав активно допомагати Веревському отримувати в столиці ділянки під забудову.
З 2012 по 2015-й рік Олeнич очолював Сумське oблacне управління Дежзeмaгeнтcтвa, та закінчив свою кар’єру гучним cкaндaлoм навколо нeзaкoннoгo відчуження 110 гектарів землі на користь екc-губeрнaтoрa «регіонала» Шульги.
Навесні 2015-гo Олeничa повернули в столицю. Такий корисний “юріст-артист” став в нагоді “сірому кардиналу” Києва – Вадиму Столару. Оленича призначають в.o. начальника Держзeмaгeнтcтвa Кіївcькoї oблacті. А в березні 2017-гo Оленич вже в КМДА. Пів року він був зaмнaчaльнікa Департаменту інфoрмaційно-кoмунікaційних тexнoлoгій КМДА (не забуваємо за фахом Оленич «юрист-артист»), потім три тижні директором Департаменту з питань реєстрації, a з 27 липня 2018 гoдa Олeнич cтає дірeктoрoм Дeпaртaмeнту зeмeльниx рecурcів КМДА – і фігурантам безлічі корупційних cкaндaлів.
Про один з них я зараз розповім. Насправді це одна з наймасштабніших афер за останні роки в Києві.
Отже одна з програм, на яку були “виділені” гроші з київського бюджету – проект відкритого земельного кадастру. Через цю програму Оленич затіяв небувалу інвентаризацію київської землі, яку за бюджетні гроші проводило підвідомче йому комунальне підприємство.
І це при тому, що КМДА має повну інформацію про інвентаризацію київських земель з 1998 року в електронному вигляді. Тобто ніяка інвентаризація землі столиці не потрібна.
Незважаючи на це директор Департаменту земельних ресурсів КМДА примудрився протягнути через Київраду документ, що дозволяв йому в 2019 році освоїти на темі землеустрою майже 1,5 млрд гривень. Як я вже говорив, програму затвердили без звіту про виконання аналогічної (на 2016-2020 роки)
При цьому, суми на фінансування завдань, які раніше за рахунок платників податків вже виконувалися, в новому документі виросли в десятки і сотні разів.
Коли Оленич протягував нову програму він запевняв депутатів Київради, що фінансування “старої програми” передбачалося в розмірі 1,5 млрд гривень. А це, якщо вірити офіційним документам, – то була явна брехня.
Як стверджують опитані експерти, в новому документі практично немає нічого нового. Але, в 2016 році передбачалося за п’ять років досягти того ж ефекту, витративши всього 184,9 млн гривень, з яких тільки 129,9 млн грн – зі столичного бюджету.
Нову програму використання і охорони земель Києва (на 2019-2021 роки) профінансували в небувалих досі обсягах і виключно за рахунок столичних платників податків.
Завдяки дивній щедрості депутатського корпусу, Департамент земельних ресурсів КМДА Оленича (відповідальний виконавець програми) і КП “Київський інститут земельних відносин” підконтрольний Оленичу (співвиконавець програми) освоїли 1 млрд 471,301 мільйонів бюджетних гривень, з яких 1 млрд 388,924 млн гривень – в 2019 році. У 2020 році – 45,582 млн гривень, в 2021 передбачено – 36,794 млн гривень.
Зокрема, 1,288 млрд гривень в 2019 році Петро Оленич зібрався витратити на розробку технічної документації із землеустрою. У документі пояснюється, що для цього потрібно буде провести інвентаризацію всіх столичних земель і наповнити відповідною інформацією державний і міський земельні кадастри.
Директор Департаменту земресурсів КМДА запевняв депутатів: такі витрати призведуть до того, що вже в кінці 2019 го – початку 2020 року додатково до бюджету Києва буде щорічно надходити близько 2 млрд гривень, що з даними в документі, до речі, не особливо збігалося.
Але при цьому у липні 2019 року, на засіданні комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Репік доповів, що департамент земресурсів “завалив” впровадження нової нормативної грошової оцінки землі, яка повинна була працювати з початку 2020 року. Тобто програма не запрацювала, не в 2019-му, не в 2020 році. І ніяких надходжень від інвентаризації землі як повідомив Репік бюджет не отримав. А введення програми перенесли на 2021 рік.
Що далі?
А далі гроші зникли. Отже в результаті афери «юриста-артиста» Оленича київська громада не отримала ні надходжень в бюджет ні нового земельного кадастру.
Звісно без впливових покровителів Оленич провертати такі масштабні афери би не зміг. Як повідомляють мої джерела, від Вадима Столара, який втрачає вплив у Києві, Оленич перебіг до нового-старого «смотрящего» з молодої команди Льоні Космоса – Дениса Комарницького – друга Колі Тищенко.
Але сподіваюсь що новий депутатський корпус який зараз в більшості складається з демократичних проукраїнських сил від «ЄС» та «УДАРу» зверне увагу на цього махінатора.
Не думаю, що киянам особливо під час економічної кризи потрібні старі «схемники» за якими тягнеться шлейф корупційних скандалів.
А про інші нахабні схеми Оленича та його земельної мафії далі буде.” – дадає Бондаренко