Свіжі новини:

Політолог прокоментувала закупівлю вакцин через посередників

Політолог Олена Дьяченко прокоментувала закупівлю вакцин МОЗ за допомогою посередників і опублікувала факти зі звіту Рахункової палати.

Crown Agents – приватна британська компанія, через яку МОЗ заявив, що буде закуповувати вакцини від коронавируса. На сайті британського посольства вже радісний пост про це. Нагадаю, саме через компанію Crown, а також ЮНІСЕФ та ПРООН вибудувала свою схему закупівель Уляна Супрун. Ось кілька фактів зі звіту Рахункової палати від 22 серпня 2017 року про цих закупівлях в 2015-2016 роках.

  • МОЗ відібрав три організації для закупівель – Crown, ПРООН та ЮНІСЕФ – без будь-яких механізмів і критеріїв відбору, а також без документів про відбір. Crown відібраний для закупівель за кількома напрямками, за якими ПРООН також міг проводити закупівлі.
  • Перелік медпрепаратів для закупівель МОЗ визначав без підтвердженої потреби в них з боку медустанов країни.
  • Загальна сума закупівель за два роки – 6,14 млрд грн (2,2 млрд грн в 2015 і 3,9 млрд грн в 2016 році, при курсі 22 грн). Послуги Crown коштували 5,5% в рік плюс до суми закупівель і ще + 1,5% за логістику.
  • Але сильно контролем логістики Супрун не морочитися. Медпрепарати на 12 млн гривень через халатність МОЗ не були використані до закінчення терміну їх придатності, тобто втрачені для бюджету.
  • У договорах була відсутня відповідальність проводили закупівлі міжнародних організацій за … все: несвоєчасну поставку, неналежну якість і кількість препаратів. Наприклад, поставлені Crown три найменування препаратів взагалі не значаться в договорах, і заміни поставленим непотрібним препаратів в договорах також не передбачено.
  • Але Україна здійснила 100% передоплату за ним – все 6,14 млрд грн. відразу в 2015 році.
  • Правда, в 2015 році міжнародні організації взагалі не закупили жодних медпрепаратів, перші поставки почалися в квітні 2016 року і станом на дату звіту – серпень 2017 – ще не були завершені – поставлено медикаментів на 3,4 млрд грн, зависли залишки на рахунках міжнародних організацій – 2,7 млрд грн.
Читайте також:  Мулик Роман Миронович - аферы "слуги" и бывшего регионала

Супрун не морочитися взагалі нічим, крім виведення коштів, і нормально себе убила зараз в розташування частини, без відповідальності. Звіти Рахункової палати про розтрачених мільярдах бюджету – нікому нецікаві, знову МОЗ проводитиме закупівлі за схемами Супрун.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: