Свіжі новини:

“Небезпека присутній”: глава комітету Ради з нацбезпеки про ризики військової агресії з Білорусі | Klymenko Time

Глава комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич розповів в інтерв’ю РБК-Україна про ризики військової агресії з боку Білорусі.

Редакція може не поділяти оцінки авторів, розміщених в рубриці «Точка зору».

У нас більше тисячі кілометрів спільного кордону, коли ці події в Білорусі почалися, Україна вжила заходів для її посилення. Але там є певна проблема, і зараз наша робоча група якраз готує відповідний законопроект, тому що у нас не ратифікований договір про кордон з Білоруссю. Тільки півроку тому ми дали нашим прикордонникам законні підстави встановлювати там технічні засоби для моніторингу.

Тому звичайно небезпека з цього напрямку є. І ми всі знаємо, що Росія і Білорусь входять в Організацію Договору колективної безпеки (ОДКБ). Стаття 4 цього Договору дозволяє надавати військову допомогу в разі зовнішньої агресії члену об’єднання, і така допомога надається в короткий термін. Це несе дуже велику загрозу для нас. Тому Україна вжила заходів і відстежує ситуацію. Будь-які спроби дестабілізації ситуації в Білорусі, як і поглинання її Російською Федерацією, суперечать інтересам нашої держави.

Читайте також:  75% заболевших россиян на аппаратах ИВЛ не выжили – главный пульмонолог России -

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: