Свіжі новини:

Контактні лінзи – що про них потрібно знати?

Контактні лінзи полегшують життя: дозволяють вільно займатися спортом, не запотіють і не сповзають з носа. Контактні лінзи бувають різних типів: є щоденні, місячні, прогресивні, кольорові, лінзи для збільшення очей. Консультуємо, як вибрати контактні лінзи, як їх одягати та доглядати.

  1. Контактні лінзи та астигматизм. Які дефекти очей виправляють лінзи?
  2. Тверді та м’які контактні лінзи
  3. Прогресивні контактні лінзи
  4. Кольорові контактні лінзи
  5. Як одягати контактні лінзи?
  6. Протипоказання до носіння контактних лінз
  7. Як доглядати за контактними лінзами?
  8. Вибір контактних лінз – у фахівця
  9. Скільки коштують контактні лінзи?
  10. А як щодо макіяжу з лінзами?
  11. Залізні правила гігієни при надяганні контактних лінз
  12. Контактні лінзи і косоокість
  13. Японські лінзи

Контактні лінзи в першу чергу зручні. Завдяки їм можна інтенсивно займатися спортом, не переживаючи, що впадуть окуляри. Крім того, контактні лінзи забезпечують необмежене поле зору без спотворень. Не варто звертати увагу на погоду – контактні лінзи не запотіють! Важливий і естетичний аспект – більшість людей виглядають краще без окулярів, до того ж завдяки кольоровим лінзам можна змінити колір райдужної оболонки ока. Контактні лінзи також дозволяють носити модні сонцезахисні окуляри.

Контактні лінзи та астигматизм. Які дефекти очей виправляють лінзи?

Контактні лінзи коригують короткозорість, далекозорість , пресбіопію та астигматизм . Лінзи систематичної заміни (одноденні, 2-тижневі, місячні) доступні в потужностях від +6 до –12, квартальні та річні лінзи за індивідуальним замовленням – від +30 до –30.

Тверді та м’які контактні лінзи

Хоча контактні лінзи мають багато переваг, переконайтеся, що у вас завжди є запасні окуляри (наприклад, на випадок хвороби).

Підбором контактних лінз займаються офтальмологи та оптометристи. М’які лінзи є найбільш популярними і виготовляються з полімеру під назвою гідрогель або силікон-гідрогель. Сухий гідрогель має властивості твердого органічного матеріалу, а при зволоженні стає м’яким і гнучким. Тип лінз залежить від ступеня зволоження та повітропроникності (це окремі параметри). Ступінь зволоження м’яких лінз коливається від 30 до 75 відсотків. У гідрогелевих лінзах за кількість кисню, що пропускається, відповідає вода, у силікон-гідрогелях нового покоління – силікон. Розрізняють м’які коригувальні контактні лінзи, медичні (використовуються як перев’язувальний матеріал) і косметичні контактні лінзи (вони використовуються для зміни кольору і зовнішнього вигляду райдужної оболонки, а також можуть виконувати коригуючу функцію). Їх також можна розділити за способом носіння:

Жорсткі лінзи виготовлені з органічного матеріалу з високою кисневою проникністю. Вони служать довше і мають менший діаметр, ніж м’які лінзи. На жаль, у них є і недолік: очі довго звикають до них.

Прогресивні контактні лінзи

Цей тип лінз рекомендований для людей старше 40 років, у яких проблеми із зором є результатом природних процесів старіння. Прогресивні лінзи працюють шляхом налаштування на відстань, на яку ви дивитеся на об’єкт. Таким чином, зникає проблема наявності двох типів окулярів для читання та одного для щоденного використання, оскільки прогресивні лінзи забезпечують гостроту зору як для близьких, так і для далеких об’єктів.

Читайте також:  Шугарінг

Єдиним недоліком прогресивних контактних лінз може бути те, що вашим очам потрібно звикнути до них. Спочатку ваш зір може бути розмитим, а зображення може здаватися повторюваним. Адаптація до нових лінз може тривати від кількох годин до кількох днів. Однак, якщо через 2 тижні ви все ще відчуваєте дискомфорт, зверніться до оптика.

Кольорові контактні лінзи

На ринку представлені контактні лінзи різних кольорів – завдяки цьому ви можете підкреслити свій природний колір очей, змінити його і навіть оптично збільшити очі. Мода на експерименти з кольором райдужних оболонок означала, що такі лінзи носять навіть люди, які не мають проблем із зором.

ПЕРЕВІРИТИ ЦІНУ

ПЕРЕВІРИТИ ЦІНУ

ПЕРЕВІРИТИ ЦІНУ

Який ефект можуть створювати кольорові лінзи?

  • природне посилення кольору,
  • зміна кольору очей
  • збільшення очей – на поверхні таких лінз малюється ніжний коло, який візуально збільшує площу райдужної оболонки і очі здаються більше;
  • поглиблення погляду – лінзи одночасно підсилюють колір райдужної оболонки і збільшують контраст, завдяки чому погляд стає більш виразним.

Варто зазначити, що існують також контактні лінзи різного дизайну, наприклад, такі, що мають вигляд червоних очей, налитих кров’ю очних яблук, звужених зіниць, з хрестиками, шахами тощо, але людям з вадами зору вони не рекомендуються.

Як одягати контактні лінзи?

Під час першого відвідування фахівець встановлює тестові лінзи. Через 15 хвилин він запитує, чи не щипають вони, чи їх можна відчути. Якщо вам незручно, спробуйте інший тип. Під час цього візиту фахівець навчає, як одягати контактні лінзи.

Ось простий посібник із встановлення лінз:

Завжди починайте з правого ока. Витягніть лінзу з упаковки кінчиком пальця. Підніміть його на рівень очей, перевірте, щоб він не згорнувся – він повинен мати форму півколу. Злегка відтягніть верхню повіку і потягніть нижню повіку вниз. Вказівним пальцем покладіть лінзу на око, потім зніміть пальці й моргайте. Щоб зняти його, злегка потягніть його вниз і затисніть великим і вказівним пальцями.

Протипоказання до носіння контактних лінз

Лише кілька відсотків людей мають чіткі протипоказання до носіння контактних лінз. До них відносяться: активні інфекції, синдром сухого ока, цукровий діабет 2 типу, а також психічні бар’єри – страх вставити лінзу в око.

Читайте також:  Мат перемат. Пальчевський потрапив у новий скандал

Як доглядати за контактними лінзами?

Догляд за контактними лінзами зовсім не трудомісткий. Увечері ви просто викидайте щоденні лінзи. Якщо ви вирішили регулярно замінювати лінзи, вам потрібно щовечора їх очищати та дезінфікувати. Для цього достатньо однієї багатофункціональної рідини, рекомендованої офтальмологом. Чистити лінзи просто: помістіть лінзу в улоговину долоні, налийте кілька крапель рідини і обережно потріть її пальцем. Повторіть те ж саме з іншим, а потім помістіть кожну з них в ємність, наповнену свіжою рідиною. Завжди варто мати з собою спеціальні зволожуючі краплі для очей – вони зволожують очі, зменшують роздратування, викликане пилком, пилом і сухим повітрям.

contact lenses, on pink-blue background

Важливо

  • Американське дослідження Roper Starch Worldwide показало, що близько 60 відсотків тих, хто носить лінзи, вважають, що їхня самооцінка набагато вище, ніж коли вони носять окуляри. Більшість почуваються впевненіше і не мають комплексів.
  • 9 з 10 європейців, які займаються спортом з лінзами, стверджують, що вони забезпечують кращу гостроту зору.
  • У США до 15 відсотків суспільства використовують контактні лінзи як спосіб виправити дефекти зору.
  • Сучасні контактні лінзи мають вбудований фільтр, який захищає від шкідливого УФ-випромінювання (відповідає, в тому числі, і за катаракту). Лінзи з УФ-фільтром зупиняються понад 97 відсотків. УФВ-випромінювання та понад 82 відсотки. UVA-випромінювання.
  • Британські вчені стверджують, що контактні лінзи останнього покоління мають властивості, які знижують ризик очних інфекцій. Тим, хто також хоче спати в контактних лінзах, слід носити силікон-гідрогелеві контактні лінзи, які зменшують ризик зараження в п’ять разів порівняно з гідрогелевими.

Вибір контактних лінз – у фахівця

Вибирайте свої перші контактні лінзи тільки у офтальмолога. Необхідно також проконсультуватися про кожну зміну лінз на інший тип. Під час першого відвідування фахівець проводить кваліфікаційний огляд, підбирає відповідний тип лінз, навчає їх одягати та доглядати за ними. Він також визначає, коли потрібно повернутися для наступного візиту, щоб перевірити, чи лінзи носяться добре і чи немає у вас сухих очей. Якщо все в порядку, приходьте на огляд у рекомендованому фахівцем ритмі (зазвичай кожні 6-12 місяців). Крім того, негайно зверніться до офтальмолога, якщо ви помітили будь-які тривожні зміни в очах.

Скільки коштують контактні лінзи?

Лінзи недорогі, іноді вони окупаються більше, ніж окуляри. Найкращими, хоча й найдорожчими, є ті для щоденної заміни, чим довше використовується об’єктив, тим він дешевший. Звичайно, ціна не може бути вирішальним критерієм. До витрат також потрібно додати лосьйони для догляду та очні краплі. Вибравши контактні лінзи у фахівця, ви зможете купувати нові пари в оптичних салонах або в інтернет-магазинах, де ціни набагато нижчі. Тільки пам’ятайте про регулярні огляди у фахівця.

Читайте також:  “Миллиард деревьев от Зеленского — дурной пиар, они просто засохнут”

А як щодо макіяжу з лінзами?

При носінні лінз не обов’язково відмовлятися від фарбування очей, потрібно лише дотримуватися правила: робити макіяж, поки лінза знаходиться в оці. Іншими словами, дотримуйтесь такого порядку: спочатку надіньте лінзи, потім макіяж, зніміть лінзи, перш ніж знімати. Гіпоалергенні чорнила або олівці не потрібні (хоча виробники лінз і рідин рекомендують їх). Використовуючи аерозольні косметичні засоби (лак для волосся, дезодорант), закрийте очі або використовуйте їх, перш ніж вставляти лінзи.

Залізні правила гігієни при надяганні контактних лінз

  • Перш ніж торкатися контактних лінз, вимийте руки, ретельно промийте їх з милом, а потім витріть їх рушником без ворсу.
  • Футляр для лінз необхідно промивати рідиною після кожного використання та дати висохнути.
  • Не використовуйте рідини з вичерпаним терміном придатності та не торкайтеся кінця пляшки з рідиною.
  • Ні в якому разі не перевищуйте рекомендований час носіння ваших лінз. Якщо комфорт від використання лінз погіршується до закінчення терміну його дії, на них прилипає бруд або лінза пошкоджується – спробуйте нову пару.
  • Ніколи не використовуйте слину, воду або будь-яку іншу рідину для зволоження або промивання лінз – тільки рідина.
  • Не торкайтеся до лінз нігтями чи пінцетом.

Контактні лінзи і косоокість

Останні дослідження показують, що контактні лінзи ідеально підходять для таких дефектів очей, як астигматизм або косоокість. У разі астигматизму лінзи ефективно тренують око і значно виправляють дефект. Як виявилося, лінзи також добре справляються з косоокістю, хоча донедавна вважалося, що тільки правильні окуляри можуть виправити косоокість. Однак виявляється, що контактні лінзи надають дуже подібний вплив на позицію очей, що й окуляри. Однак слід пам’ятати, що значення контактних лінз повинні бути змінені по відношенню до окулярів: вищі при далекозорості і нижчі при короткозорості. Для розрахунку сили контактних лінз використовуються відповідні таблиці. У разі корекції косоокості лінзами у дітей слід почекати до 10 років. До цього часу рекомендується використовувати коригувальні окуляри.

Японські лінзи

Останнім часом голосно йдеться про т. зв Японські лінзи, які не тільки змінюють колір очей, але і роблять його темним і широким (азіатський тип). Однак фахівці сперечаються, чи повністю безпечні ці лінзи для нашого здоров’я, тим більше, що вони не мають коригуючого ефекту. Питання в тому, чи, крім «ефекту ляльки», вони не надають додаткового навантаження на око.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: