Свіжі новини:

Сучасні види пива: вчимося розбиратись

Пивним закладам, які відкриваються зараз, треба конкурувати на досить насиченому ринку. Тож недостатньо пропонувати клієнтам лише класичні сорти. Сучасний світ тяжіє до різноманіття, і це також стосується пива. Наприклад, в новому закладі liBEERty в Печерському районі можна скуштувати Blanche de Ukraine — світле нефільтроване пиво з золотистим відливом та цитрусовим присмаком. І це далеко не все! Тож ми вирішили розглянути основні принципи класифікації напоїв, Сподіваємось, це полегшить ваш вибір та стимулюватиме до нових відкриттів.

Чим відрізняються стилі, види та сорти пива

Основними критеріями класифікації напою вважаються колір, міцність, країна походження, рецепт, поживна та енергетична цінність. На міжнародній арені авторитетом користується класифікація BJCP. Вона вважає головними факторами колір, смак, аромат, вміст алкоголю та температуру подачі.

Загалом є два види пива: ель, а також лагер. Різниця між ними — у різних штамах дріжджів. Всі інші напої є похідними від еля та лагера:

  • світлий лагер — з виразним хмільним присмаком. Напій низового бродіння дозріває під час зберігання;
  • бурштиновий лагер — відрізняється яскравим солодовим ароматом та присмаком, має злегка червоний відтінок;
  • пільзер — напій з м’яким смаком з нотами хмелю, які трохи переходять в гірчинку;
  • темний лагер — карамельно-солодовий смак є основною ознакою цього напою;
  • світлий ель — класичний продукт, виготовлений за принципом швидкого (верхового) бродіння;
  • бок — німецький міцний напій, для виготовлення якого використовують принципи бродіння, характерні для еля й лагера;
  • бурштиновий ель — класичний крафтовий продукт з присмаком солоду, який переходить у відтінки карамелі та фруктів
  • IPA або індійський світлий ель — напій з високим вмістом етилового спирту й хмелю;
  • портер — темний напій з яскравим солодовим присмаком;
  • коричневий ель — напій на базі темного сусла, створений за допомогою технології швидкого (верхового) бродіння;
  • стаут — темний ель, виготовлений з обсмаженого солоду;
  • пшеничне пиво — виготовлене з ячменю та приблизно 50% пшеничного солоду.
Читайте також:  Притула несе маячню

Крім основних типів пива, відрізняють і різні стилі. Наприклад, є чеський та американський світлий лагер, а до групи бок входять айсбок та доппельбок.

Колір має значення

Якісне пиво розрізняють за кольором, який залежить від методу підготовки солоду. Так, пророщене зерно обробляють у печі, і саме ступінь обсмаження впливає на відтінок напою. Світлі сорти роблять просто з підсушеного солоду. Стаут, портер та ель — з солодової основи, обсмаженої за температури від 105 до 250 градусів Цельсія. Це надає напою коричневого темного кольору.

Дві категорії сортів у класифікації за кольором — світле та темне пиво. Світлі напої фільтрують, що допомагає прибрати зі складу зважені дріжджі та дрібні частинки. У темному пиві залишається певна концентрація зернової сировини, що робить напій більш калорійним: приблизно на 23-50% у порівнянні зі світлим.

Також відрізняють червоне пиво, зварене з комбінації різних видів сировини та підсмаженого карамельного солоду. Є ще біле — створене з пшениці (повністю чи зі значною частиною у складі). В більшості випадків біле пиво є нефільтрованим. І до нього заведено додавати спеції чи апельсинову цедру, яка дуже пасує смаку.

Міцність — важливий критерій

Більшість сортів містить від 4% до 8% етилового спирту. У міцному концентрація вища — до 11%. У деяких (дуже рідкісних) випадках показник може досягати 65%. Також є безалкогольне пиво, яке стало досить популярним зі зростанням тренду на здоровий спосіб життя. У його вмісті немає етилового спирту: його видаляють методом нагрівання і випаровування, вакуумної дистиляції або зворотного осмосу. Останній варіант найменш впливає на смак напою.

Бродіння

Цей процес може бути низовим або верховим:

  • Технологія низового бродіння застосовується з часів середньовіччя. Сусло повільно бродить за температури 5-10 градусів Цельсія, і дріжджі осідають поступово. Пиво виходить прозорим, з чистим легким смаком, менш п’янким ефектом. До таких напоїв належать лагер (світлий та темний), пільзер.
  • Принцип верхового бродіння реалізується за температури від 15 до 25 градусів Цельсія. Для пришвидшення процесу до напою додають спеціальні дріжджі. Також при бродінні дозволено додавати пшеницю, цукор, рис. Основні відмінності пива — яскравий і насичений смак, більша міцність. Приклади: портер, ель, стаут.
Читайте також:  Как происходит выкуп легковых автомобилей

Важливо зауважити, що спробувати дійсно якісне пиво та відчути всі переваги смаку кожного сорту можна лише у сучасних, відповідальних закладах. Один з них — liBEERty, який недавно відкрився у Києві. Він пропонує великий вибір розливного та пляшкового пива найкращих та навіть унікальних видів, а також сидр та безалкогольні напої. Можна зробити замовлення онлайн або, що ще краще — відвідати заклад та насолодитись атмосферо, напоями і їжею.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: