Свіжі новини:

Встановлення і розміщення каміна

Практично у кожного сімейний затишок асоціюється із теплим вогнем. Ще з давніх часів він зігрівав не тільки оселю, а й душі численних поколінь. На сьогоднішній день заміський будинок важко уявити без каміна, адже він став невідємною частиною сучасного дизайну. Встановлення каміна в приміщенні доволі нелегка справа. Сам процес не трудомісткий, але з підготовкою потрібних документів зіткнеться кожен.

Де можна встановлювати камін

Існують спеціальні будівельні норми. Проектування каміна Plamen дозволено не всюди. Скажімо, каміни на основі твердого палива можна розміщувати:

  • на останніх поверхах будівель;
  • в багаторівневих квартирах;
  • у зблокованих і одноквартирних будинках;

Важливо звернути увагу на димар каміну. Він має бути автономним. Якщо будівля знаходиться на останньому поверсі, зібрати необхідну документацію буде простіше. Такі оселі зазвичай мають власний димар, який з’єднує квартиру з дахом, і дим у вентиляційну систему не потрапить. Чого не скажеш про квартири в новобудовах. Передбачити спеціальний димар в домі, який тільки проектується, доволі складно.

Правила встановлення каміна

В першу чергу, встановлення каміна залежить від площі квартири чи будинку. Однак це не єдине обмеження. Варто також врахувати наступні моменти.

  1. В приміщенні, де планується встановлення каміна, має завжди бути приплив свіжого повітря. Якщо є металопластикові вікна, варто передбачити наявність спеціальної вентиляційної системи.
  2. Не можна ставити каміни в будинках, площа яких менше 12 м2. Якщо в приміщенні є вікно, яке відчиняється, вмонтовані шафи, виготовлені із горючих матеріалів, меблі чи килими, що перебувають в зоні теплового випромінювання, встановлення також неможливе.
  3. Для максимальної безпеки майданчик перед каміном слід обробити металевим покриттям, товщина якого має бути не менше 5 мм.
  4. Ємність для палива рекомендується відокремлювати від топки.
  5. Краще встановлювати камін в тому місці, де немає протягів, інакше можна зіткнутися з перебоями тяги й утворенням диму.
Читайте також:  Как подготовить семена арбуза к посадке

Типи камінів

Частіше за все розташовують каміни біля внутрішньої капітальної стіни. Спеціалісти наголошують, що не варто встановлювати їх біля сходів чи в коридорі, це дуже небезпечно. Залежно від розміщення каміни прийнято розділяти на:

  • острівні;
  • вбудовані в стіну;
  • пристінні.

Вбудовані варіанти споруджуються виключно при будівництві приміщення, разом із кладкою стін. Такий камін має димар, а його паливна частина вмонтована в стіну. Найбільшою перевагою такого варіанта є компактність.

Пристінний камін розташовують в кутку будівлі чи посередині. Він також невеликий за розміром, так як функціональну частину такого каміна приховують за стіною. Якщо розмістити камін посередині, власнику приміщення вдасться обігріти відразу три кімнати.

Острівний варіант відкритий по боках, і центральну його частину розміщують у вітальні. Виглядає такий камін дуже оригінально й привабливо, доповнюючи кімнату атмосферою затишку. Конструкція його немаленька, тож розміщувати слід у великій оселі. Основною вимогою до розташування такого каміна вважається доступ до порталу.

Камін – це можливість виразити свої смаки і вподобання до дизайну. Він практичний і привабливий. Встановлення такого елементу в домі справа досить проста, однак до питання розміщення варто підійти уважно і детально. Слід продумати наперед всі деталі, щоб камін був перш за все безпечним.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: