Свіжі новини:

Як продати будинок (покроково)

Продаж приватних будинків – складний і трудомісткий процес, який вимагає підготовки, оформлення багатьох документів і виконання різних формальностей. Тому пропонуємо поради, як продати житло та на що звернути увагу. Також ми наведемо аргументи, які можуть допомогти вам прийняти рішення – продавати будинок самостійно чи скористатися послугами посередника.

Як підготувати будинок до продажу?

Перед тим, як виставляти будинок на продаж, переконайтеся, що немає перешкод – чи його правовий статус врегульований. Це стосується питань земельно- іпотечного реєстру, спадкових справ, поділу нерухомого майна тощо.

Також варто скористатися оцінкою нерухомості професійним оцінювачем. Самому власнику може бути важко об’єктивно визначити ціну, особливо з сентиментальних міркувань.

Перед тим, як підготувати оголошення про продаж будинку, слід подбати як про будівлю, так і про її оточення , щоб нерухомість справляла сприятливе враження на глядачів. До робіт цього типу відносяться:

 • наведення порядку на ділянці, видалення непотрібних, зіпсованих речей;
 • косіння газонів, прибирання листя, розчищення проїздів від снігу взимку;
 • перевірка установки і, при необхідності, ремонт, усунення дрібних несправностей;
 • оновлення кімнат при необхідності;
 • ретельне прибирання всіх приміщень, приховування особистих речей на час фотосесії та візитів бажаючих.

Наведені вище кроки є абсолютно необхідними. Однак зробити будинок візуально привабливішим можна шляхом відповідного внутрішнього облаштування, тобто домашньої інсценізації. Перед фотосесією для оголошення варто скористатися допомогою домашнього стегера, щоб підкреслити сильні сторони нерухомості і залучити покупців.

Перед продажем свого житла також варто подумати про те, як створити оголошення , яке зацікавить людей, які шукають, і при цьому буде містити всю важливу інформацію. Форма для додавання оголошення на сайті 100realty.ua дає таку можливість. Він враховує багато даних, в т.ч. площа, ціна (загальна та за квадратний метр), тип будинку, рік побудови, форма власності, обладнання тощо. Чим більше даних ми заповнимо, тим краще. У формі також є місце для опису . Тут варто підкреслити переваги нерухомості (наприклад, гарний вид на озеро, камін у вітальні, хороший доступ до центру міста тощо). Наочні матеріалиособливо привертають увагу шукачів – тож подбаймо про привабливі якісні фотографії. Останнім часом все більшої популярності набувають також мультимедійні матеріали . Варто додати посилання на відеопрезентацію або віртуальне відвідування  – це неодмінно виділить оголошення серед інших.

Читайте також:  Лучший пластический хирург Украины Роман Левицкий

Які документи підготувати для продажу будинку

Перш за все, вам знадобиться  номер земельної та іпотечної книги . Копія зазвичай більше не потрібна, оскільки реєстр землі та іпотеки можна легко перевірити в електронному вигляді. Книга містить важливу для покупця та нотаріуса інформацію:

 • Розділ I: інформація про нерухомість, така як адреса, площа, поверховість;
 • розділ II: відомості про власника або власників;
 • розділ III: права та вимоги;
 • Розділ IV: іпотека.

Також необхідні  документи, які підтверджують наявність у продавця права власності на нерухоме майно та спосіб його придбання – наприклад, нотаріальний акт купівлі-продажу або судовий наказ про набуття спадщини.

Якщо майно було придбано в порядку спадщини або дарування, необхідно також додати довідку керівника податкової інспекції про сплату або несплату податку на спадщину та дарування.

У разі внесення іпотеки додається довідка про погашення їх або залишку суми, а також згода банку на зняття іпотеки. Однак, якщо покупка буде фінансуватися за рахунок кредиту, вам знадобиться банківська довідка для встановлення іпотеки та кредитний договір.

Іншими документами у разі продажу будинку із земельною ділянкою є:

 • довідка про цільове призначення майна в місцевому плані територіального розвитку (або довідка про відсутність такого плану);
 • рішення про умови забудови (у разі відсутності місцевого плану просторового розвитку);
 • довідка про те, що майно знаходиться чи не в зоні ревіталізації;
 • довідка про відсутність осіб, зареєстрованих для постійного та тимчасового проживання (це документ, крім підтвердження про зняття з реєстрації);
 • рішення про розмір податку на нерухоме майно ;
 • витяг із земельної книги з начерком з кадастрової карти;
 • довідка про те, що нерухоме майно підпадає або не підпадає під дію спрощеного лісовпорядкування;
 • технічна документація на будинок та дозвіл на його використання;
 • енергетичний сертифікат будівлі (не завжди потрібен, але краще його отримати, оскільки покупець може його вимагати).
Читайте також:  В мережі з'явилися фотографії обісцяного та п'яного Сивохи

Перелік документів, необхідних у конкретному випадку, можна отримати у нотаріуса.

Самостійний продаж будинку – переваги та недоліки

Перш ніж почати продавати будинок, ми повинні вирішити, чи будемо ми займатися ним самі, чи доручимо його посереднику. Чого очікувати, коли ми вирішимо продати себе? Які плюси і мінуси цього рішення?

Головна перевага – економія грошей. Ми не платимо комісію брокеру – тому ми залишаємо собі суму в кілька тисяч, яку можемо витратити на іншу мету.

Коли справа доходить до недоліків і потенційних труднощів , продаж вашого будинку займає багато  часу. Вам доведеться витратити їх на вирішення офіційних формальностей, отримання необхідних документів, просування нерухомості, а також численні контакти з людьми, зацікавленими в покупці. Ви повинні бути в курсі юридичних і фінансових питань , щоб не зіткнутися з неприємностями, не втратити в угоді або без потреби продовжити процес продажу. Це складно для багатьох людей. Тому варто подумати, чи хочемо ми робити це самі, чи краще довірити цю діяльність комусь іншому.

Продажі без посередників можуть працювати для людей, які:

 • вони не хочуть платити комісію або не можуть собі цього дозволити;
 • у них багато вільного часу і терпіння, вони не дбають про швидке закриття угоди;
 • вони добре знають юридичні та фінансові питання або знають спеціаліста, який може їм допомогти;
 • мати певне розуміння маркетингу – це потрібно для ефективного просування нерухомості;
 • вже мають досвід продажу нерухомості;
 • вони добре ведуть дискусії з потенційними покупцями і особливо в переговорах.

Продаж будинку з посередником – переваги та недоліки

З точки зору продавця нерухомості, основним недоліком роботи з агентом є згадана вище необхідність сплати комісійних . Також є ризик потрапити на непрофесійних людей або навіть на шахраїв . Тому, перш ніж почати співпрацю з посередником, необхідно перевірити:

 • чи має він взагалі зареєстрований бізнес;
 • Чи перевіряв він уже на ринку і які у нього думки;
 • чи є ліцензія (вона не обов’язкова, але є ще одним підтвердженням надійності);
 • чи знаходиться офіс нерухомості (якщо брокер ухиляється від показу офісного приміщення, краще бути обережним).
Читайте також:  22-х летние модели, танцовщицы из турецких отелей и родственники. Что известно о помощниках "слуг народа"

Тривожним сигналом є також вимога комісії за просте надання даних про нерухомість – чесні брокери цього не практикують.

Найголовнішою перевагою роботи з посередником є ​​економія часу продавця – не тільки взяття на себе клопітких зобов’язань, пов’язаних з продажем, а й можливість більш швидкого завершення угоди. Брокер встановлює контакти з людьми, зацікавленими в продажу будинку, відповідає на телефонні дзвінки, відповідає на електронні листи та призначає дати візитів. Продавцю більше не доводиться цим займатися – він лише робить майно доступним для глядачів. Посередник також займається хоча б деякими формальностями . Завдяки цьому продавець уникає простоїв, які можуть виникнути, наприклад, через відсутність або закінчення терміну дії документа.

Будинок в іпотеці – як продати?

Невиплачена іпотека може здатися перешкодою для продажу вашого будинку. Однак це не велика проблема, якщо ми знаємо, як це зробити. Якщо залишок кредиту нижчий за ціну операції , справа досить проста. Сума від продажу покриває непогашену частину кредиту. Однак, якщо залишок кредиту більший , продавець повинен покрити ту частину кредиту, на яку не вистачить грошей від продажу, за рахунок власних коштів, або передати іпотеку на інше майно.

Якщо ми продаємо будинок з іпотекою, внесеною в земельну та іпотечну книгу, до документів, необхідних для продажу, повинна додаватися довідка з банку . Він повинен містити наступну інформацію: кредитний баланс (включаючи комісії за передоплату); номер технічного рахунку, на який може бути здійснено повне погашення кредиту; згода на звільнення банком застави; відомості про відсутність договорів, укладених з банком на підставі дебіторської заборгованості.

Додайте свій відгук

%d bloggers like this: