Свіжі новини:

Які штрафи чекають на порушників мовного закону

Величезна кількість установ і закладів, які надають послуги, вже давно перейшли на обслуговування державною мовою, однак питання імплементації статті 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», відповідно до якої з 16 січня 2021 року сфера обслуговування має перейти на українську, залишається досить складним та актуальним.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зауважив, що за порушення суб’єктами господарювання відповідних норм Законом передбачені штрафні санкції. «Секретаріат Уповноваженого може здійснювати позапланові заходи контролю щодо порушень мовного закону. Якщо такі порушення протягом року будуть повторюватися і мати системний характер, ми маємо право накладати штраф. Здавалося б, комусь ця сума невелика (від 5100 до 6800 грн.), але вона буде бити не стільки по кишенях бізнесу, скільки – по репутації. А це якраз те, що напрацьовується роками», – наголосив він.

«Проте, наше головне завдання – не штрафувати, а максимально допомогти сфері обслуговування підготуватися до 16 січня 2021 року, провести інформаційну й роз’яснювальну роботу».

Читайте також:  Какие методы используется украинском fintech во время войны, рассказал акционер фонда N1 и sportbank Никита Измайлов

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: