Свіжі новини:

Зібрані Україною докази виявились вагомими: Гаага погодилася розслідувати злочини Росії щодо України

Попереднє розслiдування у справі “Ситуація в Україні” було вiдкрито 24 квiтня 2014 року на підставі заяви ad hoc Уряду України про визнання юрисдикції МКС, до якої згодом було приєднано другу заяву України, подану у 2015 році, щоб охопити ймовірні злочини, якi, як стверджується, тривають на території України протягом усього перiоду з 20 лютого 2014 року.

Важливо: докази, ретельно зібрані національними правоохоронними органами та прокуратурою спільно з українськими і міжнародними неурядовими організаціями, стали достатньою підставою та переконливими аргументами для найвищої міжнародної інстанції у сфері кримінальної юстиції.

Прокурорка Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда оголосила про закінчення попереднього розслідування у справі за позовом України щодо військової агресії РФ, яке тривало 5,5 року.

Про це повідомили у пресслужбі суду.

Вона оголосила, що справу визнано такою, що може бути розглянута цим судом, до компетенції якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності:

Сьогоднi я можу повiдомити, що в результаті ретельного та незалежного процесу розгляду, ситуація в Україні визнана такою, що вiдповiдає критеріям Статуту  для відкриття розслідування.

Попереднє розслiдування у справі “Ситуація в Україні” було вiдкрито 24 квiтня 2014 року на підставі заяви adhoc Уряду України про визнання юрисдикції МКС, до якої згодом було приєднано другу заяву України, подану у 2015 році, щоб охопити ймовірні злочини, якi, як стверджується, тривають на території України протягом усього перiоду з 20 лютого 2014 року.

Зокрема, i без шкоди будь-яким іншим злочинам, що можуть бути встановлені протягом розслiдування, моя Канцелярiя дiйшла висновку, що на цей час iснують розумнi пiдстави вважати, що широкий дiапазон дiянь, скоєних в контекстi ситуації в Україні, становлять воєнні злочини та злочини проти людяності в межах юрисдикції Міжнародного кримінального суду. Цi висновки, якi будуть розглянутi бiльш детально у нашiй щорiчнiй Доповiдi щодо результатів проведення попереднього розслідування, включають три великі групи віктимізації: (i) злочини, скоєнi в контекстi військових дiй; (ii) злочини, скоєнi пiд час затримань; та (iii) злочини, скоєнi в Криму.

Також прокурорка МКС зазначила, що ці злочини було вчинено різними сторонами конфлікту, вони є  достатньо серйозними, зважаючи на їхню суть та кількість, щоб бути розглянутими судом.

Читайте також:  Кличко закликав не дивитися «1+1»

Крiм того, моя Канцелярiя дiйшла висновку, що цi злочини, вчиненi рiзними сторонами конфлiкту, також були достатньо серйозними, як з кількісної, так i з якiсної точки зору, щоб вимагати розслідування  моєю Канцелярією, – заявила вона.

Бенсуда повідомила, що всі ці роки тривала активна співпраця з представниками української влади:

Впродовж всього попереднього розслiдування співробітники моєї Канцелярiї мали можливiсть плiдно спiвпрацювати з представниками української влади у таких питаннях, як надання детальної iнформацiї щодо розслiдувань та судових проваджень на нацiональному рiвнi, якi були розпочаті нацiональними органами влади щодо ймовірних злочинiв, вчинених всiма сторонами конфлiкту, та якi належать до юрисдикцiї МКС.

Також прокурорка підтвердила неможливість притягнення винних до відповідальності національними судами.

“Нацiональна судова система не є “доступною” на територiї пiд контролем протилежної сторони, що справді  унеможливлює затримання обвинуваченого, або отримання необхiдних доказiв та свiдчень, або взагалi проведення проваджень представниками компетентних органiв”, — йдеться в заяві Бенсуди.

Підсумовуючи Бенсуда зазначила, що сподівається на підтримку влади України, та закликала всі сторони конфлікту до співпраці.

“Я також сподiваюсь на конструктивний та взаємoвигiдний дiалог з урядом України та, маю надiю, з урядом Росiйської Федерацiї, який допоможе нам зрозумiти, як найкращим чином забеспечити здiйснення правосуддя в межах спiльної системи взаємодоповнюючих дiй на нацiональному та мiжнародному рiвнi”, — зазначила прокурорка.

Заступник генпрокурора України Мамедов назвав це рішення черговим кроком для забезпечення правосуддя та притягнення до відповідальності винних у вчиненні найтяжчих злочинів на території Криму та Донбасу, та підтвердив готовність продовжувати двосторонню співпрацю. Водночас Україна розраховує на розслідування та притягнення до відповідальності воєнних злочинців та їх пособників Міжнародним кримінальним судом.

Наступним кроком в цьому процесі буде звернення до суддів Палати попереднього провадження Суду щодо  дозволом на розслідування.

Читайте також:  Коронавирус в Крыму не отдыхает: четыре человека умерли, более 100 заразились -

Джерело: Букви.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: