Свіжі новини:

Зростання цін на труби через квоти на український прокат пропонує “Газпром”

У «Газпромі» побоюються, що введення квот на гарячекатаний прокат для українських і південнокорейських виробників призведе до зростання цін на труби великого діаметра (ТВД) і монополізації галузі.

Рішення Євразійської економічної комісії (ЄЕК) про введення спеціальної захисного заходу на імпорт гарячекатаного прокату з України та Південної Кореї в ЄАЕС призведе до зростання витрат «Газпрому» на покупку ТВД на 15%, а російському ринку загрожує монополізація з домінуванням вертикально інтегрованих металургійних компаній, говориться в листі заступника голови правління монополії Фаміла Садигова першому віце-прем’єру Антону Сілуанову.

Розмір квоти складає 1,3 млн т, а перевищують її обсяги обкладаються митом 20%.

Це рішення стало результатом розслідування, ініційованого ММК, НЛМК і «Сєвєрсталь». Металурги заявляли, що імпорт прокату зростає через перевиробництво сталі у світі та захисних заходів, прийнятих США, ЄС і Туреччиною у 2015-2017 рр. ЄЕК порахувала обґрунтованим обмежити квотами імпорт гарячого прокату, металурги вважали, що такий захід не захищає ринок від тиску іноземних виробників.

Однак в «Газпромі» з цим не згодні. За звітом компанії за другий квартал, її найбільшими постачальниками матеріалів і сировини є Загорський трубний завод, Трубна металургійна компанія, Іжорський трубний завод. До сих пір «Газпром» спостерігав падіння цін на ТВД, але воно сповільнюється: за підсумками 2018 р зниження становило 17%, в першому кварталі – 5%.

 

Читайте також:  Вибір компанії з перекладу

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: