Свіжі новини:

Хто такий Олексій Арестович: спочатку грав військового експерта, потім – спікера Донбасом

У полку бажаючих стати українським президентом прибуло – недавно про свої президентські амбіції заявив Олексій Арестович, спікер української делегації в Тристоронньої контактній групі по Донбасу. 

Хто такий Олексій Арестович і які скандали пов’язані з його ім’ям.

Невдалий актор, тренер з психології та заступник Корчинського

Олексій Арестович народився в 1975 році в Грузії, але потім переїхав до Києва, де отримав шкільну освіту.

В офіційній біографії Арестович зазначено, що він вступив на біологічний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, але про завершення його і про диплом – ні слова.

З 1993 року 18-річний Арестович кидає ВНЗ і починає свою акторську кар’єру. У його фільмографії вказані зйомки в мало відомих фільмах в 2005-2012 рр. Серед найбільш відомих – 3 сезону серіалу «Повернення Мухтара», де, судячи з усього, він грав різні ролі.

Хто такий Олексій Арестович: спочатку грав військового експерта, потім - спікера Донбасом | Klymenko Time
Олексій Арестович в ролі «Люсенько»

У 2005 р Арестович вступив в партію «Братство» Дмитра Корчинського і став його партійним заступником, активно виступає проти «помаранчевої чуми» і послідовників «Помаранчевої революції». Спочатку вони регулярно їздили з Корчинським в Росію на конференції «Євразійського руху» Олександра Дугіна (того самого, який закликав Путіна ввести війська в Україну). Активно закликали російські громадські організації, фонди та інститути «до протистояння різноманітним помаранчевим намірам і всередині країни, і на всьому пострадянському просторі».

Хто такий Олексій Арестович: спочатку грав військового експерта, потім - спікера Донбасом | Klymenko Time

У 2008 році їх політичний курс радикально змінився, і Арестович з Корчинським вже будували «стратегію оборони Криму» від російських загарбників. На початку 2009 вони спільно організували громадянську ініціативу «Геть усіх», в якій основними завданнями Арестович були організація акцій в Сумах, Одесі та Києві за участю підприємців та автоперевізників для боротьби з чинною владою. Громадянська ініціатива проіснувала недовго – організувала кілька нечисленних акцій (по 400-500 чоловік), засвітилася на шоу Савіка Шустера і затихла. Далі Корчинський, Арестович і компанія взяли курс на Одесу.

Читайте також:  Явка з повинною. На скільки років наговорив Зеленський в інтерв’ю 1+1?

У 2009 році Корчинський відправляє свою «праву руку» Арестович в Одесу організовувати і проводити акції в підтримку свого друга, тоді ще мера Одеси Едуарда Гурвіца. Для повноти і обсягу повноважень Гурвіц призначив 3 червня 2009 р Олексія Арестович на посаду заступника голови Приморської районної адміністрації і навіть щедро розпорядився присвоїти йому 9-й ранг держслужбовця і призначити надбавку в розмірі 50% до окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років. Але, мабуть, щось пішло не так, і через три місяці звільнив Олексія з посади.

Після цього у своїй політичній «кар’єрі» Арестович робить паузу. У 2010 році він закінчив школу психології Авесалома Підводного і, як дипломований психолог, почав проводити лекції, тренінги, консультації в області групової психології, і грати в кіно. У 2013 році, як психолог-консультант і фахівець з конфліктології, брав участь в зйомках шоу «Навчіть нас жити» на телеканалі ICTV.

«Брехав, починаючи з весни 2014»: як Арестович грав роль військового експерта

Хто такий Олексій Арестович: спочатку грав військового експерта, потім - спікера Донбасом | Klymenko Time

У медіа поле Арестович з’являється вже після 2014 року, його часто показують ЗМІ в якості військового експерта, дають його коментарі як «експерта» з Донбасу.

Довгий час, з київського дивана, Арестович розповідав дуже радикальні речі про Донбас. Наприклад, коментуючи ситуацію під час боїв навколо Дебальцеве в лютому 2015 року, Арестович написав: «Навіть втрата 30 тисяч убитих – це не найпомітніші втрати при ставках і масштабі гри, яка тут розвивається.»

У той же час, колишній актор зазначав у своїх довоєнних інтерв’ю, що він з легкістю видає себе за професіонала в будь-якій області, і вважає, що головне – вчасно відчути зміну кон’юнктури і змінити лінію поведінки, щоб залишатися успішним і утримувати увагу журналістів – ось тут, Наприклад.

У грудні 2017 року Арестович на своїй сторінці в Facebook написав великий пост, де заявив, що “брехав, починаючи з весни 2014 року”, прикидаючись патріотом України і людиною, якого цікавить національне питання і самовизначення, тому що “це було актуально в контексті російської агресії”.

Читайте також:  Ігор Молоток — Буду робити все для втілення в життя проектів в соціальній сфері та будівництві доріг.

Що дозволило цієї людини військовим експертом? Як стверджує сам Арестович, він є випускником Одеського інституту сухопутних військ, має диплом військового перекладача. Арестович також стверджує, що в 2018-2019 рр служив в зоні ООС в якості розвідника і нібито зробив 33 бойових виходу за лінію фронту. Сам Арестович в Facebook стверджував, Що у нього є звання майора.

Підтвердження цієї інформації немає. Разом з тим, є слова колишнього заступника секретаря РНБО Сергія Кривоноса, Що Арестович нібито в 2018 році завів групу снайперів на мінне поле в Донбасі. Арестович тоді заявив, що це неправда.

Участь Арестович в військових діях поставив під сумнів інший військовий «експерт» Юрій Бутусов  – він сумнівається, що за рік служби Арестович міг встигнути отримати стільки нагород і зробити стільки виходів, тим більше що весь цей час він був присутній в ефірах ТБ і публікував свої думки в соцмережах.

За деякими даними, з 1999 по 2005 рік Арестович працював в Головному управлінні розвідки, яке тоді очолював нинішній голова партії «Сила і Честь» Ігор Смешко. Але цей факт також не підтверджений, як і багато в біографії Арестович.

Арестович також заявляв в інтерв’ю, що він проходив службу в миротворчому контингенті на Балканах, учасник спільних змагань / навчань з морськими піхотинцями США та британськими військовими, а також має 6 бойових нагород. Швидше за все, останні ці заслуги він також приписав собі самостійно, щоб виглядати більш інтригуюче.

Від «порохобота» до спікера української ТКГ

Хто такий Олексій Арестович: спочатку грав військового експерта, потім - спікера Донбасом | Klymenko Time
Фото з Facebook Олексія Арестович

Після «повернення з фронту» Арестович виступає експертом на “Прямому” телеканалі Петра Порошенко.

Хто такий Олексій Арестович: спочатку грав військового експерта, потім - спікера Донбасом | Klymenko Time

На виборах 2019 року Арестович активно підтримував Петра Порошенка і прогнозував його перемогу, чого в підсумку не сталося – вибори виграв Володимир Зеленський. І після перемоги на виборах Арестович продовжує всіляко критикувати чинного президента.

Читайте також:  Стало відомо, куди й чому їдуть працювати українці за кордон

Що, втім, не завадило його призначенням в команду цього самого президента. 28 жовтня 2020 був призначений Леонідом Кравчуком радником з інформаційної політики і офіційним речником української делегації в Тристоронньої контактній групі з врегулювання конфлікту на сході України.

За словами Кравчука, Арестович був обраний на цю посаду, оскільки у нього був військовий досвід і “бачення і позиції з основних питань, які є предметом розгляду ТКГ”.

1 грудня 2020 року керівник Офісу президента України Андрій Єрмак призначив Олексія Арестович своїм позаштатним радником з питань стратегічних комунікацій в сфері нацбезпеки і оборони.

Серед завдань радника – узгодження позицій профільних відомств і напрацювання «єдиного голосу», відзначають в Офісі президента.

«Завдання пана Арестович – надати вичерпну відповідь, щоб протидіяти поширенню дезінформації або образ. Ми – єдина команда, яка спільними зусиллями захищає нашу країну », – розповів Єрмак.

Арестович дійсно на поточний момент виступає одним зі спікерів української делегації ТКГ, транслюючи її позицію в соцмережах і в ефірі українських телеканалів.

З його ім’ям пов’язаний ряд скандалів. Наприклад, в березні 2021 року Арестович обматюкав користувача соцмережі за прохання писати на українській мові в Facebook.

Хто такий Олексій Арестович: спочатку грав військового експерта, потім - спікера Донбасом | Klymenko Time

Заступник голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук заявила, що “те, що робить Арестович – це неприпустимо, свинство … Така поведінка тільки дискредитує його як людину, яка повинна доносити інформацію про процес переговорів”. Але глава фракції Давид Арахамія назвав таку поведінку “нормальним”. Сам Арестович вважає нецензурну репліку “гідною відповіддю людині тією мовою, яку вона розуміє” і назвав цього користувача ботом.

 

 

 

 

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: