Свіжі новини:

Права власності на ПриватБанк Ігорю Коломойському можуть повернути 1 жовтня

Госпсуд Києва, який розглядає справу про визнання недійсним договору про продаж акцій ПриватБанку державі в процесі націоналізації, перенесли.Як стало відомо НВ Бізнес, сьогодні Господарський суд Києва під головуванням Людмили Шкурдовой прийняв рішення зробити паузу в ухваленні рішення про визнання недійсним договіру купівлі-продажу акцій Приватбанку державі в особі Мінфіну за одну гривню від 21 грудня 2016 року до 1 жовтня. Це договір, за яким держава Україна отримала у власність акції ПриватБанку на прохання самих же його найбільших акціонерів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Позивачами у справі № 910 / 1834/19 є Ігор Коломойський і TRIANTAL INVESTMENTS LTD — кіпрська контора, володіла одним з найбільших пакетів акцій Приватбанку до його націоналізації і власниками якої є Коломойський і Боголюбов.

Відповідачі: Мінфін, Нацбанк України, Фонд гарантування вкладів фізосіб, Нацкомісія з цінних паперів є і фондового ринку, ПриватБанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, ТОВ «Солід Дніпро».

Крім визнання договору про продаж акцій недійсними в позові колишні власники вимагають:

— повернення в приватну власність Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова акцій, врятованого за кошти платників податків ПриватБанку;

— визнання недійсними всіх без винятку нормативно-правових актів органів державної влади та договорів, якими було докапіталізовано ПриватБанк, після переходу його в держвласність,

— визнання за Коломойським і TRIANTAL INVESTMENTS LTD права власності на акції ПриватБанку на підставі судового рішення.

Коломойський посилається, що договір купівлі продажу-акцій було укладено з порушенням вимог законодавства України при виведенні його з ринку, як неплатоспроможного, тому:

— зазначений договір підлягає визнанню недійсним в судовому порядку,

— всі рішення, які були прийняті державою для стабілізації роботи Банку і виведенню його на лідируючі позиції в банківському секторі України підлягають визнанню недійсними,

— статутний капітал підлягає приведенню в стан на момент викупу державою акцій Приватбанку,

— акції ПриватБанку підлягають поверненню їх колишнім власникам, що призведе до відновлення дії правовстановлюючих документів позивачеві акції ПриватБанку, на підставі яких вони володіли його акціями в їх викупу державою

Відзначимо, що судове рішення суперечить законодавству. Так, закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», а саме п. 1 ч.6 ст. 41, яким встановлено заборону повернення акцій банку колишнім власникам, а саме -після укладення договору купівлі-продажу акцій неплатоспроможного банку та їх передачі інвестору, який не може бути позбавлений права власності на придбані ним акції банку, і такі акції не можуть бути витребувані у нього на користь попереднього власника.

ПриватБанк був націоналізований у грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд грн. Портфель непрацюючих кредитів ПриватБанку, який класифікується як пов’язаний з попередніми власниками, оцінюється в 240 млрд грн.

18 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. НБУ, Мінфін і ПриватБанк подали апеляцію.

Читайте також:  Нема в цій країні ніякого президента, є тільки його кукловод Коломойський

Приватбанк в квітні 2018 року подав судові позови проти PricewaterhouseCoopers (Кіпр) і PricewaterhouseCoopers (Україна) на суму $ 3 млрд.

У банку вважають, що постраждали через серйозні і значних порушень з боку PwC в ході перевірки аудиторами компанії фінансової звітності ПриватБанку за звітні періоди, закінчується 31 грудня 2013, 31 грудня 2014 і 31 грудня 2015 року.

16 вересня газета Financial Times написала, що, за словами прем’єр-міністра Олексія Гончарука, Київ шукає «Компроміс» з олігархом Ігорем Коломойським щодо ситуації з ПриватБанком.

«Ми з самого початку розуміли, що це особливе питання, тому я ніколи не відповідав за нього. [Глава офісу президента Андрій] Богдан і президент особисто займалися цим питанням з самого початку », — сказав він.

Після виходу матеріалу Гончарук заявив, що «Ніяких переговорів уряд ні з ким не веде». Він додав, що не настільки глибоко знає юридичні деталі цієї справи, щоб його коментувати по суті.

10 вересня президент Володимир Зеленський зустрівся c Коломойським. Згідно з офіційною інформацією, в ході зустрічі обговорювалися питання ведення бізнесу в Україні та енергетична сфера. За словами олігарха, питання ПриватБанку не обговорювалося.

У кулуарах конференції YES в п’ятницю, 13 вересня, Коломойський заявив, що екс-власники хочуть «Просто правової оцінки і після цього — мирової угоди, виходу з цієї ситуації».

Контекст: історія питання

ПриватБанк був створений в 1992 році бізнесменами Геннадієм Боголюбовим та Ігорем Коломойським. Банк з моменту створення масово залучав вклади (депозити) фізичних осіб за ставками вище конкурентів і особливо в іноземній валюті.

У 2003 році банк почав масово кредитувати українців. Отримати кредит стало легко, як ніколи раніше. Банк швидко став найбільшим в країні і зайняв найбільшу частку близько 35% на банківському ринку за обсягами депозитів фізосіб.

Читайте також:  “У Медведчука і Коломойського після обрання Байдена можуть з’явитися прoблеми, Фірташа eкстрадують в США” – Ослyнд

Динамічно зростаючий банк в різні періоди своєї діяльності вимагав особливої ​​уваги як з боку власників, так і регулятора.

Політика управління в банку диктувалася волею Власників і топ менеджерів.

Вже на початку 2010 року банк почав відчувати певні труднощі з ліквідністю і вдаватися до кредитів НБУ.

Вимоги до ведення банкового бізнесу і діяльності у всьому світі дуже строгі і відповідно вимагають постійного регулювання і аудиту.

Зростання банку вимагав від власників дотримуватися необхідних вимог до капіталу та резервів за активними операціями банку та своєчасного його поповнення в разі необхідності.

В силу різних причин через неможливість власників банку докапіталізувати Приватбанк в грудні 2016- го року його визнали неплатоспроможним і держава його націоналізував купивши банк з боргами і зобов’язаннями перед вкладниками за 1 гривню.

Після покупки для відновлення ліквідності та платоспроможності, а також покриття відсутності капіталу системоутворюючого банку в 2016 -2017 році було проведено кілька додаткових емісій акцій банку.

Під час прийняття рішення: націоналізувати ПриватБанк або ліквідувати, виникає питання чи було це пов’язано з політикою? У разі ліквідації, з 150 млрд грн вкладів населення, потрібно було відшкодувати з Фонду гарантування вкладів близько 100 млрд гривень, які потрібно було надрукувати і видати людям. По мимо вкладів фізичних осіб це ще близько мільйона рахунків приватних підприємців (малий і середній бізнес) Це б підняло інфляцію, тобто призвело б до зростання цін і обвалило б курс гривні, заблокувало б розрахунки 20 млн клієнтів. Така ситуація могла б призвести до фінансового колапсу в Україні. У зв’язку з цим було прийнято рішення націоналізувати ПриватБанк, що також було погоджено з МВФ.

У Приватбанку діра в його капіталі. На сьогодні з урахуванням тих зобов’язань, які пов’язані з колишніми акціонерами і пов’язаними з ними особами це більше 240 млрд грн. І ця сума може збільшитися ще мінімум на 30 — 35 млрд грн. Щоб ПриватБанк не луснув, державі довелося докапіталізувати його на 155 млрд грн. Тобто, кожен українець з власної кишені заплатив мінімум три з половиною тисячі гривень за ПриватБанк. Навіть той, хто ніколи не користувався послугами банку. Ігор Коломойський почав судитися з державою, а держава з ним. Коломойський і Боголюбов звинувачуються у відмиванні коштів на суму в $ 470 млрд. Вони ж у свою чергу вимагають визнати націоналізацію незаконною. За три дні до голосування в другому турі президентських виборів суди Києва взяли три рішення на користь екс-власника Приватбанку. Одне з них — визнання націоналізації незаконною. Зараз це рішення розглядає Апеляційний Суд. Зараз послугами державного банку користується 55,3% українців. Якщо банк, визнають незаконно націоналізованим, то держава буде змушена забрати, влиті в ПриватБанк 155 млрд грн, щоб уникнути його банкрутства, а також виходячи з програми і МВФ і ризику дефолту України через це.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: