Свіжі новини:

Рак шлунка

Рак шлунка – складне онкологічне захворювання, яке розвивається у слизовій оболонці шлунка. Злоякісна пухлина може розташовуватися в частині м’язового органу і тотально у всій порожнині, а на останніх стадіях поширюватися в найближчі органи, такі як стравохід і кишечник, а також метастазувати в кров і лімфу.

Рак шлунка непомітний на ранніх етапах, тому що симптоми захворювання проявляються у вигляді неприємного почуття у верхній частині шлунка, що можна сплутати з безліччю інших недуг шлунково-кишкового тракту.

Рак шлунка частіше виявляється у чоловіків і має високий відсоток частоти появи у хворих. Приховані симптоми захворювання довго можуть тримати хворого у невіданні, але навіть на останніх етапах розвитку лікування може дати позитивний результат. Тому рекомендуємо стежити за своїм здоров’ям та вчасно проходити медичний огляд. Якщо не знаєте куди звернутись, обирайте клініку Medical Plaza, деталі на сайті: https://medicalplaza.ua/uk/rak-slunku.

В умовах сучасного світу показники високої смертності з діагнозом «рак шлунка» активно знизилися. Але це захворювання є найбільш небезпечним, як у чоловіків, так і у жінок, незважаючи на те, що чоловіки хворіють на цю недугу досить частіше.

Класифікація раку шлунка

Злоякісна пухлина в шлунку може мати декілька форм:

  1. Аденокарцинома – цей різновид раку, який розвивається в епітеліальній тканині шлунка. Найбільш небезпечним представником цього виду вважається персневидноклітинний рак шлунка.
  2. Плоскоклітинний рак – цей вид розвивається всередині плоских клітин та епітелію.
  3. Залозисто-плоскоклітинний рак – з’єднання аденокарциноми та плоскоклітинного раку.
  4. Нейроендокринна карцинома зустрічається рідко і відрізняється високим відсотком метастазування.
  5. Недиференційований рак – утворення карциноїдів. Невеликі поліповидні пухлини, що мають доброякісний перебіг.

Згідно з лікарськими спостереженнями та клінічними рекомендаціями має свою класифікацію за ознаками:

  • Рак шлунка кишкового типу. Пухлинний процес у кишечнику схожий за будовою з цим видом раку в шлунку. Сама пухлина складається з епітелію і має характерні залозисті структури. Важливу роль у його появі відіграють бактерії – Хелікобактер пілорі, які провокують рак шлунка.
  • Рак шлунка дифузного типу. Виникнення цього виду захворювання характеризується успадкуванням дефектного гена. При розвитку даної форми онкології утворюється кілька пухлин всередині органу, з’являються гострі симптоми, і хвороба має швидку течію.
Читайте також:  Фальшивые лекарства в Украине: как отличить и что подделывают чаще всего?

Тенденція у світі показує, що рак шлунка, особливо такий як вид гістологічної пухлини, як перстневидноклітинний рак, проявляється більше у жінок, ніж чоловіків. Хоча показники свідчать, що прояв ознак пухлинного процесу у шлунку властиво більше чоловікам.

Стадії раку шлунка

Міжнародна класифікація вивчивши симптоми та етапи розвитку раку шлунка, дозволила створити загальне угруповання стадій захворювання:

  • 1 стадія – пухлина розвивається всередині органу;
  • 2 стадія – проростання ракових клітин у всі тканини органу;
  • 3 стадія – потрапляння раку в кров та лімфу;
  • 4 стадія – метастазування пухлини до інших віддалених органів.

Симптоми

Небезпечна недуга довго може не проявлятися і симптоми виражені лише почуттям дискомфорту у верхній частині шлунка. Коли проростання пухлини починає проходити в тканині органа, де є нервові закінчення, то болючі відчуття стають більш явними. Але такі ознаки, як біль та дискомфорт, можуть бути розпізнані, як симптоми інших захворювань.

При досягненні пухлинного процесу симптоми захворювання стають більш вираженими:

  • звичайний об’єм їжі стає неможливо важким;
  • біль в шлунку;
  • анемія;
  • нудота та епізодичне блювання, відразу після прийому їжі, іноді з домішками крові;
  • чорний рідкий стілець;
  • утруднення проходження їжі;
  • швидке виснаження;
  • збільшені лімфовузли.

Причини виникнення раку шлунка

Причини прояву злоякісного утворення багатофакторні та сприяють розвитку раку, як у жінок, так і у чоловіків.

Важливим чинником появи онкології шлунка неправильне харчування, вживання шкідливої їжі, м’ясних продуктів та солі.

Інфекційні чинники, що включають наявність бактерій і вірусів також впливають на появу онкології.

На розвиток захворювання впливає спосіб життя та екологія. Погана екологія та робота на шкідливих виробництвах, вживання алкоголю та тютюну, ожиріння.

Мутагенні процеси у зв’язку зі спадковістю можуть спровокувати рак шлунка.

Читайте також:  Все, що ви хотіли знати про лазерну епіляцію

Діагностика

Діагностується рак шлунка спочатку за допомогою консультації фахівця, де виявляються симптоми та збирається загальний та сімейний анамнез.

Клінічні рекомендації надалі припускають проведення деяких досліджень з використанням ендоскопа для перегляду змін усередині органу та взяття біоматеріалу для проведення гістології та цитології.

Ультразвукові дослідження та ренгенографія дозволяють виявити метастази в інших найближчих та віддалених органах.

Черевна лапароскопія – це дослідження порожнин за допомогою проколу в черевній стінці спеціальним інструментом-ендоскопом, що дозволяє визначити стадію захворювання і метастазування в сусідні органи.

Лікування

Рак шлунка лікується залежно від складності пухлинного процесу та прояву ознак захворювання. З урахуванням віку, супутніх недуг, а також визначення місця локалізації пухлини, переносимості препаратів та індивідуальних особливостей організму підбирається схема лікування.

Коли рак шлунка визначається на початковому етапі розвитку, можливо видалення пухлини за допомогою ендоскопа.

Якщо пухлина вже активно розвивається, відбувається радикальне видалення пухлини разом з органом, а також з лімфовузлами. Якщо метастазування відбувається у стравохід, кишечник та печінку, то відбувається резекція цих ділянок. Повне видалення шлунка виключається, якщо є можливість зберегти хоча б чверть органу.

Для збереження результату та уникнення можливого рецидиву застосовується хіміотерапія. Клінічними рекомендаціями показано застосування доопераційного та післяопераційного лікування. А при неможливості хірургічного позбавлення від онкології хіміотерапія призначається як режимний прийом препаратів.

Коли симптоми сильно виражені і рак шлунка метастазував у віддалені органи, то призначається паліативне лікування. Його суть полягає у розширенні просвіту шлунка для прохідності стравоходу. Спеціальний пристрій вводиться за допомогою ендоскопа в місця, де пухлина здавлює стінки стравоходу.

Для підвищення ефективності хіміотерапії та після видалення шлунка призначається променева терапія.

Основні ускладнення при раку шлунка

Розлад шлунка, такі як постійна нудота та позиви до блювання є основним ускладненням лікування онкології шлунка. Це пов’язано з руйнуванням клітин слизової оболонки. Такі симптоми прибираються за допомогою протиблювотних препаратів.

Читайте також:  Стоматологічні процедури в Києві - брекети та лікування карієсу

Супроводжують ці ознаки ускладнення у вигляді рідкого випорожнення. Це відбувається через пошкодження ракових клітин у прямому та тонкому кишечнику. Для позбавлення діареї клінічними рекомендаціями є пити багато рідини та інфузійна терапія у вигляді крапельниць. Крапельним способом також відбувається лікування супутньої анемії.

Ушкодження шкіри в області стоп та долонь з’являється на фоні хіміотерапії. Для лікування такого синдрому застосовують складні препарати на основі рослинних компонентів у вигляді кремів та мазей. Відновлення шкірних покривів відбувається довгий період, але процес повністю оборотний.

Рак шлунка, як і будь-яке інше онкологічне захворювання, може спричинити на фоні лікування – алопецію. Облисіння – це ознака, яка відновлюється через кілька місяців, але ці симптоми дуже важко переносяться хворими і можуть завдати тяжкої психологічної травми.

Профілактика раку шлунка

Після резекції шлунка необхідно відновлення організму, оскільки операції завдають сильного удару по загальному стану хворого. Симптоми та ознаки можуть зберігатися ще тривалий період, що допоможе виправити правильну реабілітацію, дотримання клінічних рекомендацій та профілактику.

Важливим питанням лікування є харчування. Після хірургічного втручання починається голодування, і поживні речовини надходять через краплинні вливання чи зонд. Через рот пацієнт починає споживати їжу лише тоді, коли налагодитиметься стійка робота кишечника. Для пацієнтів підбирається певна дієта та бажано застосування ферментів для кращого перетравлення їжі.

Рак шлунка після лікування залишає про себе нагадування, але повернутися до найкомфортнішого рівня життя можливо. Головне оцінювати свій стан, уважно ставиться до хворобливих відчуттів та почуття дискомфорту всередині організму, не ігнорувати симптоми.

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: