Свіжі новини:

Скільки коштує померти?

«Ні корупції!» з’ясовував, скільки у Броврах на Київщині коштують послуги з поховання, між ким точиться конкуренція за право поховати небіжчика, та які «непередбачені витрати» можуть влетіти родичам покійника в копійку.
На ринку ритуальних послуг у Броварах є три основні гравці: спеціалізоване комунальне підприємство «Броварська ритуальна служба», приватна фірма «Петро Великий» і ТОВ «Стікс-М».

Та навіть, якщо родичі покійника нададуть перевагу послугам приватників, їм все-одно доведеться звертатися до СКП «Броварська ритуальна служба», щоб оформити договір-замовлення на організацію та проведення поховання (7,76 грн.) та свідоцтво поховання (4,60 грн.), а також для того, щоб комунальники виділили місце на цвинтарі, оскільки у цьому питання вони є монополістами.

«Петро Великий»

На сайті фірми зазначається, що «Петро Великий» пропонує професійні комплексні ритуальні послуги в Києві та області та допомагає з усіма формальностями. Мінімальний пакет ритуальних послуг стартує від 4-5 тисяч гривень.

Читайте также: В Запорожье провели в последний путь легендарного ветерана Ивана Залужного
На ринку ритуальних послуг фірма працює близько 20 років. Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником, керівником та власником ПФ «Петро Великий» (ЄДРПОУ 30160909) є Ландар Алла Петрівна. Своєю чергою, Алла Ландар була помічником народного депутата від «Партії регіонів», а нині є співзасновником громадської організації «Київський міський комітет порятунку бізнесу» та президентом Асоціації професіоналів похоронної справи.

Саме вона у 2010 році на пропозицію тодішнього голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова заборонити «приватникам» надавати ритуальні послуги і передати цю компетенцію виключно комунальникам, заявила, що позиція київської влади в питання реформування сфери ритуальних послуг має бути жорсткою, оскільки часто у КП часто навіть могильщиків не вистачає, відтак, могили копають найняті приватними фірмами робітники за 2,5 тис. грн.

Читайте також:  Підозра Шарію: Що має СБУ робити далі

«Стікс»

Похоронний дім «Стікс» свого сайту не має. Юридична адреса фірми – м. Бровари, вул. Шевченка, 27. Вартість базового пакету ритуальних послуг така сама, як і у «Перта Великого», на рівні 4-5 тис. грн.

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «Стікс-М» (ЄДРПОУ 37892992) засновниками фірми є Тамара Адамкович, Євген Монастирьов та Оксана Ечмель. Керівник – Євген Монастирьов.

Повний тезка Євгена Монастирьова, який також мешкає за тією ж адресою у Маріуполі, що і керівник «Стіксу-М», також є засновником ТОВ «Південно-східна промислова група» (ЄДРПОУ 32164329), а раніше очолював у Маріуполі Молодіжну громадську організацію соціального захисту молоді.

СКП «Броварська ритуальна служба»

На сайті Броварської міської ради броварчанам розповідають, що можуть комунальники від ритуальної служби:

Як повідомили «Ні корупції!» у відповіді на запит у Броварській міськраді, спеціалізоване комунальне підприємство Броварської міської ради «Броварська ритуальна служба» фінансується з бюджету по КФК 100203 «Благоустрій міст», облік по якому ведеться загальною сумою по всіх отримувачах бюджетних коштів.

СКП «Броварська ритуальна служба» є  юридичною особою та має самостійний баланс.

Читайте также: “Третьи сутки не могу мать сдать”, – житель российской Кубани привез тело к райадминистрации и на коленях воззвал к Путину
Керівник СКП – Мурга Олександр Денисович. Його місячний оклад складає -7 893, 00 грн.

У самому СКП «Броварська ритуальна служба» «Ні корупції!» розповіли про їхні заробітки. Так, фінансування СКП з міського бюджету за минулий рік склало понад 1,5 мільйона, а саме, 1602,5 тис. грн., а за перший квартал 2016 року – 265,5 тис. грн. Від реалізації товарів, робіт та послуг СКП торік отримало майже 2 мільйони – 1932,4 тис. грн., а за перший квартал цього року – 680,5 тис. грн.

Читайте також:  Во что вложить деньги?

«Ні корупції!» має у своєму розпорядженні документ із офіційними розцінками на ритуальні послуги від комунальників:

Троє у погоні за небіжчиком і неофіційна плата

Мешканці Броварів, з яким поспілкувався «Ні корупції!», назвали кілька схем, де їм довелося переплатити або дати «на лапу» у тяжкий момент втрати родича чи знайомого. А також розповіли про випадки, коли працівники ритуальної сфери самі до них дзвонили і пропонували свої послуги «у скрутну годину і без зайвих клопотів, дешево і якісно».

1. Гроші «в кишеню» за виділення місця на цвинтарі. Одні за «хороше місце» давали 1000 грн., інші – до 3 000 грн. Як кажуть ті, що давали 3 000, «то мабуть, по нас було видно, що гроші у нас є, тому нам і сказали таку суму». Насправді, як повідомили «Ні корупції!» у Броварській міській раді, ділянку для поховання комунальники мають виділяти безкоштовно.

2. Гроші «в кишеню» за те, щоб біля «свіжої» могилки комунальники виділили місце для майбутніх поховань родичів. Насправді, згідно зі ст 25 Закону України «Про поховання та похоронну справу», «за бажанням одного з родичів, визначених у частині п’ятій статті 6 цього Закону, для поховання двох чи більше померлих безоплатно виділяється місце для родинного поховання».

3. Деякі представники ринку ритуальних послуг можуть наввипередки дзвонити родичам небіжчика і пропонувати «дешево, якісно і без зайвих хвилювань» організацію поховання. Як підозрюють самі люди, яким так дзвонили, інформацію про небіжчика такі підприємці можуть не без винагороди дізнаватися зі швидкої допомоги чи з поліції, які першими мають приїздити на виклик про смерть.

4. Лікарям швидкої доводилося платити за транспортування покійного до моргу. Хоча насправді медики мають робити це безкоштовно.

Читайте також:  Розуміння та прийняття своїх інтимних вподобань

5. Прямо в морзі підходила жіночка-представниця фірми з надання ритуальних послуг і тихим голосом підказувала, де зможуть організувати поховання «під ключ», при цьому не забуваючи втішати вбитих горем родичів. До речі, згідно з Кодексом етики для працівників ритуальних служб,  пряма реклама ритуальних послуг заборонена.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: