Свіжі новини:

Трохи про те, що не так з законопроектом про олігархів

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов, слідом за радником глави Офісу президента Михайлом Подоляк заявив, що проект закону про олігархів, абсолютно не життєво.

Про це він заявив під час ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера»:

«Саме той проект, який з’явився недавно в ЗМІ – це не той проект, який сьогодні розглядається в кабінеті Володимира Олександровича, в Офісі президента. Ви знаєте, що він дав доручення апарату РНБО, КМУ та ОП підготувати законопроект. Він не простий, він занадто складний, але ті коментарі і те, що в ЗМІ – не відповідає дійсності ».

Данилов додав, що закон буде складатися з двох частин. І про другий журналісти взагалі нічого не знають.

При цьому опубліковані «Дзеркалом тижня. Україна »тези – це фактично повторення слів Зеленського. Але у президента завзято почали відхрещуватися від нього. Цікаво в цій історії те, що «Дзеркало тижня» – абсолютно не «незалежне» ЗМІ, як про них прийнято вважати, а цілком «останнє китайське попередження», близьке до Данилову.

В такому випадку слід задуматися – як документ закону потрапив до рук журналістів? Чи був це слив, або скоріше – осмислений «вкидання», щоб перевірити, наскільки суспільство готове до подібних рішень? Все ж ми підозрюємо, що слив.

Питання тільки ким. І тоді маємо три варіанти:

  • Команда Зеленського цілеспрямовано злили «дезу». Щоб налякати ряд можливих фігурантів широкого списку олігархів? Щоб зробити когось більш поступливими?
  • Проект злили, щоб подивитися і оцінити реакцію. І суспільства в цілому, і, скажімо так, цільової аудторіі. Цей варіант вважаємо не дуже можливим.
  • Проект саме з негативними оцінками злитий Даниловим з конкретною метою – поставити його обговорення негативний тон і ініціювати зміни окремих його складових. Для чого? Для лобізму інтересів конкретних осіб, яким нинішня версія законопроекту не подобається.
Читайте також:  Явка з повинною. На скільки років наговорив Зеленський в інтерв’ю 1+1?

Дивлячись на реакцію суспільства на закон, а також на деякі його норми, які просто неможливо виконати в умовах українського законодавства сьогодні, третій варіант здається цілком реальним. І тоді це, як співали в одній пісні «Кварталу 95» – «многоходовочка».

Документ злили, але явно з метою негативу, щоб потім «не провести» його і тихенько поховати, а разом з ними – виправдати зв’язку Зеленського з Коломойським, а також завершити публічне судилище над Віктором Медведчуком, яке, очевидно вже сьогодні, – ні до чого не приведе.

 

Додайте свій відгук

%d блогерам подобається це: